Jump to content

Samsung Galaxy ze zwijanym ekranem na prywatnym pokazie w Las Vegas


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_090120201105_492400.jpg

Składane ekrany nadal mają wiele wad. Galaxy Fold do najcieńszych nie należy, a Huawei Mate X czy Motorola Razr pokazały co prawda inną wizję składanego smartfonu, ale nadal nie jest to ideał. Samsung ma jednak w zanadrzu asa, którego pokazał już na targach CES 2020, ale tylko w ramach prywatnego, zamkniętego pokazu.

Galaxy Fold Zwijany

Nowy Galaxy również posiada plastikowy elastyczny ekran, ale w tym przypadku ekran się nie zgina, a rozwija! Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie wygląda to urządzenie i w jaki sposób następuje jego transformacja z formy smartfona do tabletu. Nieoficjalne informacje sugerują, że smartfon do pełnej formy rozwiniemy, wciskając jeden przycisk.

Ta teoria ma sporo sensu, bo ruchome mechanizmy w smartfonach to nie jest przecież nic nowego. Wysuwane lub obracane kamery są obecne na rynku od jakiegoś czasu. Wbudowanie w smartfon mechanizmu automatycznie rozwijającego ekran nie powinno być dla producenta większym wyzwaniem. W zrozumieniu tej wizji może pomóc render wykonany przez LetsGoDigital:

Galaxy Fold Zwijany

Ekran będzie się chować w jednej z krawędzi ekranu i w formie złożonej jego połowa będzie chroniona wewnątrz urządzenia. Specjalne szyny zaczną wysuwać ekran po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa koncepcja, która łączy zalety Huawei Mate X i Samsung Galaxy Fold. Mamy tu do dyspozycji pełen 6-calowy ekran, który po rozsunięciu zwiększa swoją przekątną do około 8-cali.

W przypadku urządzenia Huawei wadą jest to, że ekran po złożeniu nadal jest odsłonięty i narażony na uszkodzenia. Natomiast Galaxy Fold po złożeniu oferuje tylko dodatkowy mały ekranik, który nie zapewnia odpowiedniej ergonomii. Nowy Galaxy ze zwijanym ekranem może połączyć ochronę ekranu z większą wygodą jego użytkowania. Kiedy to nowe urządzenie koreańskiego giganta zobaczymy oficjalnie? To niestety nadal pozostaje tajemnicą.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.