Jump to content

Samsung Galaxy ze zwijanym ekranem na prywatnym pokazie w Las Vegas


1s2k.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_090120201105_492400.jpg

Składane ekrany nadal mają wiele wad. Galaxy Fold do najcieńszych nie należy, a Huawei Mate X czy Motorola Razr pokazały co prawda inną wizję składanego smartfonu, ale nadal nie jest to ideał. Samsung ma jednak w zanadrzu asa, którego pokazał już na targach CES 2020, ale tylko w ramach prywatnego, zamkniętego pokazu.

Galaxy Fold Zwijany

Nowy Galaxy również posiada plastikowy elastyczny ekran, ale w tym przypadku ekran się nie zgina, a rozwija! Nie wiemy jeszcze, jak dokładnie wygląda to urządzenie i w jaki sposób następuje jego transformacja z formy smartfona do tabletu. Nieoficjalne informacje sugerują, że smartfon do pełnej formy rozwiniemy, wciskając jeden przycisk.

Ta teoria ma sporo sensu, bo ruchome mechanizmy w smartfonach to nie jest przecież nic nowego. Wysuwane lub obracane kamery są obecne na rynku od jakiegoś czasu. Wbudowanie w smartfon mechanizmu automatycznie rozwijającego ekran nie powinno być dla producenta większym wyzwaniem. W zrozumieniu tej wizji może pomóc render wykonany przez LetsGoDigital:

Galaxy Fold Zwijany

Ekran będzie się chować w jednej z krawędzi ekranu i w formie złożonej jego połowa będzie chroniona wewnątrz urządzenia. Specjalne szyny zaczną wysuwać ekran po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa koncepcja, która łączy zalety Huawei Mate X i Samsung Galaxy Fold. Mamy tu do dyspozycji pełen 6-calowy ekran, który po rozsunięciu zwiększa swoją przekątną do około 8-cali.

W przypadku urządzenia Huawei wadą jest to, że ekran po złożeniu nadal jest odsłonięty i narażony na uszkodzenia. Natomiast Galaxy Fold po złożeniu oferuje tylko dodatkowy mały ekranik, który nie zapewnia odpowiedniej ergonomii. Nowy Galaxy ze zwijanym ekranem może połączyć ochronę ekranu z większą wygodą jego użytkowania. Kiedy to nowe urządzenie koreańskiego giganta zobaczymy oficjalnie? To niestety nadal pozostaje tajemnicą.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.