Jump to content

Microsoft znalazł sposób na rozwiązanie problemów z kompatybilnością sterowników


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_100120200801_166875.jpg

Jednym z największych kłopotów Microsoftu w kontekście rozwoju systemu Windows jest kompatybilność sterowników. Niestety zważywszy na ilość dostępnych na rynku urządzeń i producentów zapewnienie 100% niezawodności jest prawdziwym "mission impossible". Co wiecej problemy nie dotyczą tylko marginesu w postaci jakiś nieznanych chińskich marek, ale również tych dużych producentów podzespołów, takich jak na przykład Intel.

Sterowniki aktualizacje

W zeszłym roku Intel wypuścił wadliwe sterowniki, które na jakiś czas pozbawiły użytkowników dźwięku. W takich sytuacjach Microsoft musi często reagować już po fakcie, dopiero gdy sterowniki zostały udostępnione użytkownikom, blokując aktualizację na konkretnych, dotkniętych problemem maszynach. Gigant nie ma możliwości sprawdzić przed wystąpieniem błędu, że dany producent ma problemy w tej kwestii.

Najnowsze zmiany w sposobie udostępniania sterowników i współpracy z producentami w tym zakresie, jakie chce wprowadzić Microsoft, mogą znacznie poprawić sytuację. Informacje na ten temat znaleziono w wewnętrznej dokumentacji Microsoftu. Zmiana jest zasadniczo drobna, ale istotna - do tej pory gigant udostępniał sterowniki i dopiero w przypadku wystąpienia pierwszych problemów z kompatybilnością, blokował ich dalsze udostępnianie. Teraz producent będzie mógł wcześniej zgłosić prośbę o nałożenie tymczasowej blokady, która będzie obowiązywać do czasu wypuszczenia łatki. To powinno znacznie zmniejszyć zasięg występowania problemów ze sterownikami i przyspieszyć proces ich likwidacji.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.