Jump to content

Uderzenie nostalgii za latami 90. Windows Terminal z nowym retro motywem


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_100120200900_343557.jpg

Microsoft udostępnił w zeszłym roku nową aplikację Windows Terminal, która spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem. Gigant stale ją rozwija, dodając do aplikacji nowe funkcje. Tym razem pojawiło się w niej coś, co spodoba się zdecydowanie tym, którzy pamiętają, jak wyglądała technologia w latach 90, albo po prostu lubią klimat retro. Windows Terminal obsługuje różnego rodzaju opcje personalizacji wyglądu i teraz będziemy mogli sprawić, że Terminal będzie wyglądać jak żywcem wyciągnięty z czasów, gdy na biurkach królowały jeszcze monitory CRT.

Windows Terminal Retro

Jeśli pamiętacie w ogóle coś takiego, jak monitor CRT, to ta nowość może przyprawić Was o nostalgiczny dreszczyk. Motyw ten jest jednak eksperymentalny i nie da się ukryć, że nie grzeszy ergonomią. To bardziej wizualna ciekawostka niż coś, co w jakiś praktyczny sposób zmieni sposób funkcjonowania aplikacji na lepsze. Oprócz podróży po krainie nostalgii Microsoft dodaje także inne nowe funkcje do Terminala.

Będziemy mogli przeszukiwać karty terminali w celu znalezienia danych wejściowych lub wyjściowych różnych poleceń, a także dodana jest możliwość zmiany rozmiaru kart, aby zmieścić więcej kart na pasku. Microsoft dodaje także możliwość określenia profilu, który ma zostać otwarty przy użyciu niestandardowych powiązań klawiszy, a także możliwość zastosowania jednego ustawienia do wszystkich profili Terminala. Wspomniane nowości zostały udostępnione do wewnętrznych testów, a do użytkowników trafią już 14 stycznia.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.