Jump to content

Propozycje i podzielenie się nie małą wiedzą na temat JB

19BramaZfcB46
 Share

Recommended Posts

Ludzie lubią na taki server wejść nawet dziś... ale jest jedna sztywna zasada... Prowadzący jak i więźniowie muszą prezentować pewien poziom. Z racji tego, że zauważyłem iż  też taki typ moda macie postanowiłem na niego wejść, zobaczyć co się dzieje, jak to jest zrobione. Jeżeli chodzi o sprawy czysto modowe, graficzne i estetyczne,  HUD jest mało czytelny,  Freeday wgl nie wiadomo kto, to samo poszukiwany. ZIelone ubranie powinno być przeznaczone tylko i wyłącznie dla FD, nikt poza nim nie powinien mieć ubrania w takiej kolorystyce, to samo poszukiwany/Buntownik przebranie czerwone... Najlepiej to się sprawdza na zasadze ubrań więźnia... Zółte i szare ogl, czerwone buntownik, zielone fd i jest wszystko jasne oraz czytelne, reszta jest spoko i nie odbiega od serverów jb na których bywałem. 

Co do samej rozgrywki i przyjemności płynącej z niej a i jak meritum tematu, propozycje zmian i krótki ich opis
- Zmiana Modeli graczy jak przystało na JB czyli, więźniowe- Klawisze podstawowe modele..., są najbardziej przejrzyste i poprawią mega rozrywkę w CT, w tym momencie strażnicy są mega zdezorientowani. 
- Zabawa niech się włącza automatycznie- losowo... TO całe wybieranie jest mało zaskakujące jak i zabiera niepotrzebny czas.
- Wchodząc 1 raz u was na server, od razu mogłem zostać strażnikiem co jest rzeczą karygodną.... Minimalny próg to 5 przegranych godzin na serverze.

- Czas rundy skrócony do 6 minut... Ludzie przedłużają to na potęgę a wiadomo, jak umarłeś jakoś na początku, i to właśnie nie za bardzo z Twojej winy, no poprostu zginąłeś, to ludzi odstrasza ten czas i wychodzą...
- Największa bolączka tego serveru, nie dopasowany VIP i SVIP do servera JB... Na Serverze JB NIGDY NIE DAJE SIĘ DODATKOWEGO SKOKU, A 2 SKOKI TO JUŻ JEST MORDERSTWO TEGO SERVERA! JUż wyjaśniam dlaczego, ale najpierw przypomnijmy sobie owe VIPY... 

VIP                                                                              

• Status VIP
  • Prefix VIP
  • 130 Hp jako więzień
  • 160 jako strażnik 
  • dodatkowy skok w powietrzu  !!!! (ZABIJASZ JB! ) 
  • Nie losuje złych losów w ruletce ( Szansa zminimalizowana do 10%)
  • 100 ap na start

•                                                                                                                                                 SVIP
  • Lekkie Przyśpieszenie (Zabijanie JB)
  • 2 skoki w powietrzu (Zabijanie JB)
  • 200 hp jako klawisz 170 jako więzień
  • Złote skiny Broni 
  • Zwiększenie obrażenia z Pięści ( Zamiast tego mam podobne, ale ładniejsze rozwiązanie) 
  • Nie losuje pustych ani złych losów z Ruletki 
  • Prefix i status VIP 
  • Informacja o wejsciu SVIP

Ja rozumiem, pieniążki, trzeba server utrzymać... Uwierzcie mi, ludzie przez te źle zbalansowane vipy wychodzą... Kolejna Sprawa Auto BH... Wchodzę na server... otwierają się cele... a tu na SVIP 10 graczy do GR i nie ma szans by Strażnik ich zastrzelił jest to zabijanie JB!!! W JB chodzi o to, by się buntować albo jak strażnikowi nie idzie prowadzenie, albo jeżeli już z góry są gracze co zakładają bunt, musieli pomyśleć, zorganizować się, współpracować... to co jest teraz jest parodią JB dlatego server nie jest 20 godzin pełen na dobę, bo sieć ma potencjał, a osoba decyzyjna zachowuje się jakby hajsik się liczył nie ludzie... Zamiast wyżej wymienionych proponuje moje zmiany które się sprawdziły i według pewnej stony postawiły w tamtym czasie server na top 1 PL i top 3 Europy... 

1. Zmienić te tragiczne skiny, które psują klimat i przeszkadzają Strażnikom w sposób nieprawdopodobny. Skin zielony dla FD i czerwony dla Buntowinika

2. Troszkę rozwinąć HUD

3. ZWIĘKSZYĆ FLOTĘ DOSWIADCZONYCH ADMINÓW, bardzo ważna sprawa

4.usunąć Auto bh, ewentualnie dac do ruletki na 10-15 sek 

5.Zmniejszyć czas rundy do 6 minut maksimum 

6. Ogarnąć Vip i SVIP Moja propozycja 

VIP 

• Status VIP
  • Prefix VIP
  • 130 Hp jako więzień
  • 160 jako strażnik 
  • Mały Kij Baseballowy ( + 15 hp do uderzenia) 
  • Ruletka za 38 $

SVIP

• 200 hp jako klawisz 170 jako więzień
  • Złote skiny Broni 
  • Łom ( + 30 hp do uderzenia) 
  • Ruletka za 22 $ 
  • Oczywiście prefix i status SVIP 
  • Nie losuje złych i pustych losów

Są to zbilansowane VIP i SVIP, które nie zabijają JB, a dają możliwość cieszenia się rozgrywką

7. Dodać Dolary za które będzie możliwość uruchomienia Ruletki... Doda to więcej motywacji do bardziej rozwiniętej rozgrywki moje propozycje

- Zwykły gracz Ruletka 56$

- Vip 38$

-SVIP 22$

Przeżycie Rundy 30 dolarów
Zabicie Strażnika 25$( za jednego) + Za przeżycie

Wygranie Zabawy 150 $

Zabity przez Strażnika 15$

Jest to pare, ale najważniejszych pomysłów, proszę do wszystkiego co tutaj jest odnieść się w sposób poważny i odpowiedzialny, a charakter postu proszę potraktować nie jako atak, cwaniactwo , albo Bóg wie co inne, tylko raczej jako konstruktywną krytykę. W JB nie chodzi o to, by w 10 na BH i SVIPie uciec do GR, tylko by pokombinować, jak się zbntować, by prowadzący miał szanse wykazać się swoją kreatywnością tutaj nie zawsze ma na to szansę, a nawet bardzo rzadko ją ma. Proszę także o pozwolenie wypowiedzieć się graczom, bo tak na prawdę to gracze tworzą takie servery. Dziękuję i pozdrawiam :)

Edited by 19BramaZfcB46

Co do tych ubrań jestem na tak.Osoba z freedayem jest nie czytelna widać tylko lekką zieloną poświatę  na więźniu a tak naprawdę powinien mieć on zielone ubranie wtedy wiadomo że ma dzień wolny i łatwo takiego oponenta odróżnić.To samo z buntownikiem.Zgadzam się też z losowaniem zabawa powinna być wybierana losowo bo co to za frajda cały czas grać zabawy typu: 1shot1kill,gungame,killday,headshot only (bo takie zabawy cały czas ludzie wybierają nie dając szansy nowym zabawom typu Trouble in terrorist town). Co do zmian opisanych w komentarzu powyżej to troche się zgadzam trochę nie.Przegrałem już na dosyć dużej ilości serwerów i map jailbreak od roku 2013.Kiedyś serwery jailbreak były właśnie typowo classic tak jak opisałeś- zero autobh,skoków,linek, itd.Ale chciałem zaznaczyć że nasz serwer Jailbreak nie jest właśnie serwerem classic,bo są tu te wszystkie bajery z svipów,vipów,przez to mapy są też w większości duże a nie małe tak jak kiedyś.Takie zmiany co opisałeś wiązały by się z zmienieniem na classica-to już zależy od graczy czy woleli by właśnie serwer z autobh podwójnymi skokami itd. czy taki bez żadnych udogodnień na którym współpraca kooperacja organizacja i spryt były by na pierwszym miejscu.Trzeba też zauważyć to że istnieją takie serwery bez dodatków z wgranym klasycznym jb,więc czy jest sens zmiany? zależało by to od graczy

Edited by swider

Witam, jako właściciel pozwolę się osobiście wypowiedzieć na temat serwera. Lecimy od początku:

9 godzin temu, 19BramaZfcB46 napisał:

1. Zmienić te tragiczne skiny, które psują klimat i przeszkadzają Strażnikom w sposób nieprawdopodobny. Skin zielony dla FD i czerwony dla Buntowinika

Nie dla każdego są tragiczne, w zasadzie dużo graczy lubi te skiny. Jest to coś unikatowego dla Naszego serwera i dlatego m.in. nie będziemy od tego odchodzić. Jednak przez te skiny trzeba było kombinować aby ustawić coś innego niż zielone/czerwone ubranie dla fd/bundowników. Zdecydowaliśmy się na poświatę która nie jest wcale taka zła. Rozumiem nawyki że kolor postaci tylko dla fd czy buntowników jest bardziej przejrzysty, jednak wystarczy minimalnie bardziej wytężyć wzrok i już :P Z dłuższym graniem łatwo się przestawić, a tak jak pisałem wyżej gracze po prostu lubią sobie poskakać w takim wdzianku Spidermana czy innego Rocka Lee ;) 

2. Troszkę rozwinąć HUD

Co masz na myśli przez rozwinąć? Wydaje mi się, że lepiej nie da się go ułożyć, ale możliwe że kiedyś przyjrzę się temu bliżej. Jeżeli coś u Ciebie nachodzi na siebie to wystarczy zwiększyć rozdziałkę. Ja gram na 1280x720 i wszystko jest przejrzyste, wybacz ale przy 800x600 ciężko dodać jakąkolwiek wiadomość aby nie nachodziła przypadkiem na inną.

Wybieramy najlepszych kandydujących. Jeżeli chcesz pomóc to wystarczy trochę pograć, dać się poznać i złożyć podanie - najlepsza możliwa pomoc ;) Ja rozumiem że czasem adminów może brakować, ale nic nie poradzę jeżeli nie każdy jest chętny albo nie każdy się nadaje. Robimy co możemy by było jak najwięcej jak najlepszych adminów, jednak nic na siłę i z niczego czegoś nie ukręcę :D 

4.usunąć Auto bh, ewentualnie dac do ruletki na 10-15 sek 

Było dla testu usunięte na tydzień i nie przeszło. Gracze też bardzo bardzo lubią ten serwer za to BH i skoki, i tak też zostanie. Nie ma tutaj subtelnego zakradania się za plecy klawiszy, jest za to latanie na pełnej po mapie z trzema skokami - ale zrozum, że gracze tak też lubią. Nie każdy chce tego co ty, większość zdecydowanie preferuje właśnie te skoki czy auto BH. P.S. Dodam jeszcze ze wcześniej próbowaliśmy ograniczyć skoki, jednak było to zbyt przekombinowane i gracze nie wiedzieli jak z tego korzystać (np. ładowanie skoków przez stanie w miejscu).

Czas rundy skrócony do 6 minut... Ludzie przedłużają to na potęgę a wiadomo, jak umarłeś jakoś na początku, i to właśnie nie za bardzo z Twojej winy, no poprostu zginąłeś, to ludzi odstrasza ten czas i wychodzą...

Z tym przedłużaniem to się nie zgodzę. Mają miejsce kreatywne zabawy które wymagają dużej ilości czasu, nawet jak się zginie to mimo wszystko mi np. przyjemnie się słucha świrujących żywych grajków, a to czekanie jako martwy nie jest wcale takie tragiczne i zabijające rozgrywkę ^^ I bez powodu się nie ginie, ani nie ze swojej winy - regulamin jest jasny i nie ma w nim kontrowersji, wystarczy zwrócić uwagę prowadzącemu czy adminowi, kluczowa jest jednak rzetelna znajomość regulaminu. Coś mi się wydaje że giniesz z niewiedzy, a nie z nieswojego błędu, ale to tylko moje przypuszczenia.

6. Ogarnąć Vip i SVIP Moja propozycja 

Niestety ale nie, zostaje jak jest. Zwiększona prędkość, skoki czy ABH nie zabijają serwera tak jak to ująłeś ^^ Jedyne co to może kiedyś pomyśli się nad zmniejszeniem prędkości na BH, ograniczeniem nieco skoków - ale to wszystko póki co tylko plan, we will see :D 

7. Dodać Dolary za które będzie możliwość uruchomienia Ruletki...

Są już szlugi, tak apropo :bag: pomyślimy z Panią opiekun, nie jest to taki zły pomysł.

- Zabawa niech się włącza automatycznie- losowo... TO całe wybieranie jest mało zaskakujące jak i zabiera niepotrzebny czas.

Ojej. Nie wiedziałem że 30 sekund przeznaczone na wybór zabawy na serwerze JB gdzie chodzi o rozrywkę będzie traktowane jako "zabieranie niepotrzebnego czasu" :mml: Wybieranie jest dobre, ja rozumiem że jest garść graczy która wolałaby zagrać np. TTT (trouble in terrorist town) niż 1s1k, ale jeżeli większość chce tego drugiego to czemu mielibyśmy działać wbrew społeczności? Jeżeli tego chcą poprzez sprawiedliwe głosowanie, to to dostają, więc głosowanie też zostaje bez zmian. Losowanie w niedzielę jest wystarczające.

10 godzin temu, 19BramaZfcB46 napisał:

- Wchodząc 1 raz u was na server, od razu mogłem zostać strażnikiem co jest rzeczą karygodną.... Minimalny próg to 5 przegranych godzin na serverze.

Akurat tutaj się zgodzę, przy następnej rotacji skinów i resecie będzie to poprawione.

To chyba na tyle. Wybaczcie ale jeżeli ktoś szuka bardzo klasycznego serwera JB, to niestety ale nie tutaj. Ten serwer od praktycznie początku ma bardzo dużo dodatków, przez które większość graczy go polubiła i jest z Nami do dziś. Nie będziemy zmieniać koncepcji.

Druga sprawa jeżeli chcesz nazwać swój temat konstruktywną krytyką, to po uno nie wyolbrzymiaj pewnych zjawisk na serwerze jak np. AUTO BH, SKOKI I PRĘDKOŚĆ ZABIJAJĄ TEN SERWER - jak widać ma się on dobrze, a pisanie że jest ZABIJANY przez tego typu dodatki jest niepotrzebne, wystarczy ująć rzeczy wprost. Po duo caps lock też niepotrzebny. Niby piszesz że to tylko konstruktywna krytyka, jednak te zabiegi interpukcyjne czyli CAPS oraz wyolbrzymianie pewnych zjawisk są niepotrzebne ;) 

Pozdrawiam! Może inni mają coś jeszcze do dodania, zobaczymy :D 

kolejny lazanestic przyszedl i bh wylacza. Wiekszosci osobom podoba sie jak jest, z tego co wiem przez takie wlasnie mieszanie polowa svipow odeszla i stwierdzila ze nie wraca na serwer poki nie wlacza z powrotem bh. Reszta jak dla mnie to propozycje ponizej dna i wodorostów, nie znalazlem nic ciekawego. 

14 godzin temu, 19BramaZfcB46 napisał:

xd

W sumie spodobała mi sie tylko jedna propozycja

Cytat

Wchodząc 1 raz u was na server, od razu mogłem zostać strażnikiem co jest rzeczą karygodną.... Minimalny próg to 5 przegranych godzin na serverze.

jak wiadomo admini to też ludzie i wiadomo przecież nie będą siedzieć 24h na dobe by wszystko sprawdzić a jak widze że jakieś dzieciaki bez mikra bądź bez znajomości regulaminu wbijają do ct to aż mnie krew zalewa . Odciążyło by to troche adminów i ograniczyłoby nieogarniętych osób w ct :) 

reszta do odrzucenia jak dla mnie

Pozdrawiam :)

By Nethiri,

Ktoś już dodawał tak ową propozycję i kilka dni temu ją przyjęłam i napisałam, że zostanie wdrożona na reset serwera :)

• 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.