Jump to content

CS:GO zwiększenie fpsów/zmniejszenie dropów fps

Recommended Posts

Po ostatniej aktualizacji CS:GO, czyli wprowadzenie operacji shaterweb wielu osobom pojawiły się dropy fpsów, tutaj jeden sposób na naprawę podany przez bananagaming.

Rzeczy które trzeba zrobić to:

w opcję uruchamiania CS:GO [prawy na CS > właściwości > ustaw opcję uruchamiania] wpisujemy

-novid

oraz zmiana nazwy z:

videos na np. videos1

[prawy na CS > zarządzaj > przeglądaj pliki lokalne > csgo > ponorama] zmieniamy nazwę folderu

Efekt tego jest taki, że CS:GO nie traci mocy na menu główne, odczytywanie tła itd. gdyż zwyczajnie go nie wyświetla, będziemy posiadać za modelem postaci w menu głównym czarne tło.

Wynikiem testów przeprowadzonych przez twórcę filmiku, było zyskanie nawet 20 fpsów, co jest dość sporym wynikiem jak na tak prostą metodę.

Dajcie znać czy wam też pomogło.

• 4 weeks later...
W dniu 21.12.2019 o 23:46, Konio944 napisał:

Powiem Ci że mam wszystko zrobione co można i novid itp a nadal mam 120 fps max i czasami taki var skaczę że muszę wpisać fps_max 70 bo nie da się grać.

Także miałem problem z varami i lossami i o dziwo zadziałało coś do czego byłem dość sceptycznie nastawiony. 

1. Pobrałem CFG od prosa, nie wiem co oni tam mają w tych swoich cfg, ale różnica płynności była u mnie widoczna i przestało mi się świecić na czerwono w net_graph.

Sam cfg prosa nie wrzucałem do swojego cfg tylko wrzuciłem w miejsce na screenie.  Nie jest to w głównym folderze z CS'em, tylko w folderze steam

1054471942_Beztytuu.thumb.png.b3eef7d4325e837c01c6cd7f128457e7.png

Tak dokładnie wchodzisz następująco 

Folderr ze steam > userdata > 100077282 > 730 > local > cfg

Zmieniasz nazwę cfg prosa, na nazwę "config" i wrzucasz.

W swoim autoexec wywal wszystkie komendy na zwiększania fpsów itd. zostaw tylko to co Ci potrzebne, czyli osobiste bindy na klawisze, celownik, viewmodel itp. 

2. Druga rzecz, jeśli chodzi o loss, to możesz mieć powklepywane złe raty względem internetu. Wrzucam Ci tabelke, aktualnych rate

.5 Mbps - rate 62500

1.0 Mbps - rate 125000

1.5 Mbps - rate 187500

1.57 Mbps - rate 196608 (Standardowa wartość)

2.0 Mbps - rate 250000

2.5 Mbps - rate 312500

3.0 Mbps - rate 375000

3.5 Mbps - rate 437500

4.0 Mbps - rate 500000

4.5 Mbps - rate 562500

5.0 Mbps - rate 625000

5.5 Mbps - rate 687500

6.0 Mbps - rate 750000

6.2 Mbps - rate 786432 (Maksymalna wartość)

Wejdź na speedtest.pl i sobie walnij testa, z tym, że zmień serwer, czy to na warszawski, czy to na niemiecki, Na faceit dość często wypada niemiecki serwer więc chyba warto właśnie na nim sobie przetestować.

A ogólnie pic cały polega na tym, że na tick 64 masz 2 razy mniej danych do wysłania i pobrania, w momencie kiedy wchodzisz na tick 128 masz 2 razy więcej i jeśli twój internet czy PC nie ogarnie tych danych to masz dupę zbitą niestety.

3. Pytanie na jakim dysku twardym masz zainstalowanego CS'a, czyli: HDD, SSD, czy M2. Nie będę się rozwodził na temat różnic tych 3 nośników, fragmentacji plików na dyskach HDD itd. Lecz jeśli cs jest zainstalowany na dysku SSD lub M2 to możesz ominąć ten punkt ;) 

Jak dużo plików masz na dysku na którym owy cs jest zainstalowany. Jeśli masz zawalony dysk twardy to także będzie wszystko skakać, bo dysk twardy będzie przeskakiwać po całej swojej przestrzeni jak pojebany w poszukiwaniu plików do ciągłej gry.

Zalecam, co najmniej, do trzymania CS'a na osobnej partycji względem reszty plików, aby kompjuter miał mniej więcej "wszystko pod ręką".

Mam nadzieję, że coś z tego zadziała w eliminacji varówi lossów.

Pozdrawiam

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.