Jump to content
  • Own Creativity
  • Recommended Posts

Premium

Stephen Edwin King |King Of Horror|

pobrane.jpg.e0757bfe96df04499639ba6378290645.jpg

Dzieciństwo i młode lata.
    Życie Kinga nie było sielankowe, kiedy miał trzy lata jego tata opuścił rodzinę,

takim sposobem została mu tylko mama i jego starszy adoptowany brat David.

Wielokrotnie jego rodzina popadała w problemy majątkowe i finansowe.
    Miał on również swojego dobrego przyjaciela, niestety uległ wypadku potrącił pociąg.
    Nadchodzi okres szkoły, King uczęszczał do Durham Elementary SchoolLisbon Falls High School w której zdał maturę w 1966r.

Do tworzenia namówiła go matka, sprezentowała mu swoją pierwszą maszynę do pisania marki Royal,
    Na niej napisał swoje pierwsze opowiadanie po czym wysłał do wydawnictwa, niestety bez odpowiedzi.

Podstawowe Informacje.
    Stephen Edwin King to niekwestionowany mistrz wszech czasów jeżeli chodzi o książkę z gatunku "horror".
    Urodził się 21 września 1947 roku w Portland - Miasto w stanie Oregon, w Stanach Zjednoczonych.
    King w początkach swojej kariery krył się pod dwoma pseudonimami artystycznymi "Richard Bachman" oraz "John Swithen"

Jest autorem horrorów, które przeszły do klasyki gatunku, takie jak: "Lśnienie" ; "Cmętarz zwieżąt" ; "Miasteczko Salem"

Jego książki rozeszły się w nakładzie 350 milionów egzemplarzy.

Najlepsze dzieła Kinga.
    Zgrabnym kroczkiem przechodzimy do ostatniej części i moim zdaniem najlepszej.
    Zaprezentuję wam kilka niesamowicie wartych polecenia dzieł Kinga.
    No to lecimy:

Numer 1.
    ,,Cmętarz Zwieżąt'' 

Na ten temat nie będę się rozpisywał ponieważ już napisałem krótką zachętę, którą znajdziecie tu https://1shot2kill.pl/topic/41886-książka-którą-musisz-przeczytać/

Numer 2.
    ,,Miasteczko Salem''

Miasteczko Salem opowiada o miejscu w którym bez żadnej przyczyny znikają ludzie.

Cytat

Do rodzinnego miasteczka Jerusalem po latach wraca Ben Myers, obecnie pisarz. Na miejscu dowiaduje się, że miejsce jego dziecięcej traumy, cieszący się sławą nawiedzonego dom Marstenów (ulokowany na nieodzownym w takich przypadkach wzgórzu), znalazł tajemniczego nabywcę ze Starego Kontynentu. Jednocześnie z tym zaczyna rosnąć skala zaginięć ludzi.

Bardzo polecam zabrać się za tego giganta.

Miasteczko-Salem-pl.jpg.f62acf9dfc5c55c045cc09acf31be059.jpg

Numer 3.
    ,,TO''

Na temat tej książki też znajdziecie kilka słów mojego autorstwa serdecznie zapraszam https://1shot2kill.pl/topic/41985-książeczka-dobra-fest/

Numer 4.
    ,,Bastion''

Nowoczesna broń biologiczna przynosi eksterminację. Bez żadnych zapowiedzi, ataków czy czegoś podobnego ludzkość po prostu umiera. Zaczęło się od grypy skończyło się na masowym grobie. Nieliczni którzy przetrwali zaczynają śnić w postapokaliptycznym świecie.

680932-352x500.jpg.3a9aca140a5641f8ad819843db73fb68.jpg

I to by było na tyle Dziękuję, że przeczytałeś moją pracę, to co zaprezentowałem to zaledwie 10% moich umiejętności,

jeżeli chciał/-a byś zobaczyć bardziej profesjonalny artykuł/biografię nie koniecznie na ten temat to zostaw reakcję, albo komentarz
    Napisz co mógłbym poprawić albo co dodać, może odjąć?

Pozdrawiam, Krzysiu :)

Oczywiście plusik leci.
    Dla mnie oczywiście miło się czytało, dodano kolory, aby ukazać ważne informację i to mi się podoba.
    Ten artykuł już lepszy od poprzednika. Oby tak dalej! :D

Premium
    Author of the topic Posted
    3 minuty temu, PeQs napisał:

Oczywiście plusik leci.
    Dla mnie oczywiście miło się czytało, dodano kolory, aby ukazać ważne informację i to mi się podoba.
    Ten artykuł już lepszy od poprzednika. Oby tak dalej! :D

Dziękuję, bardzo mi miło ^^

Moderator

Uwielbiam Kinga od wielu lat, jak i jego dzieła, od których posiadania, również jestem nieco uzależniona. Genialna alternatywa artykułu, plus dla Ciebie! 

Premium
    Author of the topic Posted
    1 minutę temu, Titania napisał:

Uwielbiam Kinga od wielu lat, jak i jego dzieła, od których posiadania, również jestem nieco uzależniona. Genialna alternatywa artykułu, plus dla Ciebie! 

Niezmiernie mi miło, że spodobała Ci się moja praca chodź sam nie jestem z niej w pełni zadowolony, jeżeli dłużej bym nad nią popracował wyglądałaby 200x lepiej.
    Dzięki tobie mam motywację do zrobienia kolejnej pracy, na którą mam już temat od pewnej pani z forum.
    Dziękuję i miłego wieczoru <3 

Premium

Jakby nie patrzec pierwsze trzy powiesci sa kultowe (filmy niekoniecznie) . Autor powiesci grozy wszechczasow ? Hmmm zalezy od gustow . Napewno jeden z najbardziej znanych i cenionych .

Guest
    This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.