Jump to content
 • Difficult topics
 • Recommended Posts

  Teledyski - im bardziej głupsze, tym bardziej medialne? 


   

   

  W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej teledysków "gwiazd" bez jakiegokolwiek motywu.

  Czy jest to dążenie do głupoty poprzez wypromowanie się czy może jednak jest to próba ogłupiania społeczeństwa?

  Co sądzisz na ten temat? 

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  [dygresja] Przede wszystkim nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka - to, że dana osoba jest sławna nie znaczy z automatu że jest głupia, a przykłady osób kumatych można znaleźć w każdej dziedzinie (włącznie z muzyczną).

  Mimo wszystko faktycznie istnieją również osoby z tej drugiej strony barykady. Dlaczego w ogóle stają się one sławne? Dlatego, że nie mają oporów, lubią pokazywać się publicznie, są energiczne i przyciągają do siebie ludzi z uwagi na swoją ekscentryczność. To, jak wyglądają teledyski w żadnym stopniu nie świadczy jednak o poziomie intelektualnym wokalisty - wszystkie wielkie koncerny są nastawione na zarobek i tworzą "pod klucz", czyli to, co najbardziej trafia do ogółu. Skoro większość polaków lubi disco polo, to ten gatunek rozwija się u nas najprężniej, zamiast alternatywek. Nie jest to więc ogłupianie społeczeństwa, tylko prosta kalkulacja popytu i podaży. Tyle w temacie

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  Moderator

  Czasami mam wrażenie, że moda na pokazywanie swojego ciała w niektórych teledyskach przeminęła, bo ludzie mają do tego zbyt szeroki dostęp, jeżeli faktycznie, by chcieli ujrzeć coś więcej. 

  Od jakiegoś czasu panuje jakaś dziwna "moda" na teledyski bez motywów. Czy jest to droga do społeczności, która karmi się takim właśnie przekazem i przede wszystkim im to odpowiada? W teledyskach można spotkać wiele bezsensownych rzeczy, które w żaden sposób do siebie nie pasują, nie mają sensu, czy nie powonny mieć miejsca. Pytanie, czy faktycznie promowanie takiego czegoś przez gwiazdy, może mieć faktycznie jakikolwiek wpływ na ogłupianie społeczeństwa? Często gęsto, im klip bardziej pozbawiony sensu, tym większej ilości osób się to podoba. Nie fascynuje mnie taka postawa promotorów itd., ale może to jest ta cała "nowoczesność", której chyba nie rozumiem i nie wiem czy będę chciała.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Join the conversation

  You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

  Guest
  Reply to this topic...

  ×   Pasted as rich text.   Restore formatting

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  ×
  ×
  • Create New...

  Important Information

  By using this site you agree to Privacy Policy.