Jump to content
M4A1

Szukam Gdzie wybrać się na 18ste urodziny?

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam! Nie wiem czy jest to odpowiedni dział, ale nic innego nie znalazłam. Niedługo zbliżają się moje osiemnaste  urodziny, jestem takim typem osoby, która nie ,,opija” urodzin. Szukam miejscowości w której można zwiedzić i zobaczyć coś ciekawego, chciałabym wybrać się w taką jednodniową podróż, ale, że jestem ,,boidupą” boje się jeszcze oddalać od domu, stąd moje pytanie do Was. Jakie miejscowości moglibyście mi polecić? Maksymalnie 2–4 godziny jazdy od Białegostoku lub 2 godziny  od Warszawy i okolic, po głowie krąży mi właśnie nasza stolica, więc co można tam zobaczyć prócz Pałacu Kultury i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernika?

Edited by M4A1

Masz jeszcze w wawie ładna starówkę, złote tarasy, galerie też są spoko. Osobiście powiem ci że Lublin jest bardzo ładny bynajmniej dla mnie. Ale nie wiem jak tam z dojazdem jest od ciebie. Ale ogólnie co do Wawy myślę pomysł okej. Fajne są też muzea  jak chcesz pochodzić  i lubisz troszeczkę historii. ;)

Author of the topic Posted (edited)
8 minut temu, PrOo | SerQQQ.!!! napisał:

Masz jeszcze w wawie ładna starówkę, złote tarasy, galerie też są spoko. Osobiście powiem ci że Lublin jest bardzo ładny bynajmniej dla mnie. Ale nie wiem jak tam z dojazdem jest od ciebie. Ale ogólnie co do Wawy myślę pomysł okej. Fajne są też muzea  jak chcesz pochodzić  i lubisz troszeczkę historii. ;)

O starówka super pomysł muzea również.Galerie raczej mnie nie interesują, nie zwiedzam sklepów i za duże tłumy :D do Lublina mam 3 godziny drogi, więc też świetna opcja :)

Edited by M4A1

Posted (edited)

Mordziaty jak Wawa to spoko, dużo miejsc i jest co zwiedzać :D mam tam z godzine w jedną strone wiec jak cos moge podbić. 
Miejsca ktore nie polecam to moje miasto oddalone o 42 km od 100licy - Mińsk Mazowiecki, zero fajnych miejsc na impreze, nie wiele miejsc do zwiedzania - obejdziesz wszystko w 5 minut i po zajawce :D a od 23 od 6 rano prohibicja i alko nie kupisz :D
Ewentualnie Siedlce w drugą mańke jakies 90 km na wschód od Warszawy. Czerwiec ciepły to zabawić sie można nad Zalewem w Siedlcach, mają tam pare klubów na impreze i wiecej zabytków itd. 

Edited by Dranzer

@ M4A1 co do Siedlec jak wbijesz podjadę autkiem bo to jest chwilka i mogę cię oprowadzić bo to moje rejony jakbyś chciała ;) zalew jest kozaczek na prawdę i polecam bardzo. :D

Author of the topic Posted

ODŚWIEZAM 

wybór padł na trzydniowy wyjazd do Gdańska. Może ktoś był/jest i poleci coś do zwiedzania + jakieś knajpki z jedzeniem?

Premium
Posted (edited)

Pierogarnie w Złotych Tarasacj

PS, @ aXenBiceps™ wypowiedz się proszę o Gdańsku

Edited by Sheriff ╚══════╝

Admin

Polecam ogólnie Trójmiasto, możesz nocować w Gdańsku, Sopocie, Gdynii, Wejherowie, Redzie. Wszędzie dostaniesz się SKMką (Przypomina metro w londynie, tylko polskie).

Atrakcje:

• Wspaniałe i klimatyczne centrum Śródmieścia - Gdańsk Śródmieście (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4),
    • Fontanna Neptuna,
    • Długi targ,
    • Możliwość przepłynięcia do Westerplatte statkiem piratów,
    • Brama Zielona,
    • Dwór Artusa,
    • Brama Złota,
    • Motława (Można brać jakiś rowerek wodny lub kajak i przepłynąć przez Śródmieście),
    • Ratusz,
    • Stare Miasto,
    • Ul. Mariacka,
    • Wielka Zbrojownia
    • Muzeum Morskie,
    • Brama Żuraw (To ta brama, gdzie pokazują ją najczęściej w telewizji, niedawno obok odbywał się kasting Top Model)
  • Bazylika Mariacka (Tam gdzie był pogrzeb prezydenta Gdańska) w Śródmieściu,
  • Fajne kręgle "MK Bowling" w Gdańsk Ołowianka,
  • Westerplatte w Gdańsk Nowy port - Fajny widok na morze i miasto.
  • Klimatyczny park oliwski z ogrodem botanicznym razem z palmiarnią - Gdańsk Oliwa (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM (Wszyskie linie, oprócz S5,, S7, S10) , PR, TLK, IC),
  • Molo w Sopocie(Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM (Wszystkie linie, oprócz S5, S7, S10) , PR, TLK, IC),
  • Niedawno wybudowane nowe muzeum II Wojny Światowej - Gdańsk Ołowianka
  • Gdański Ogród Zoologiczny "ZOO" (W te wakacje mają testować pojazdy autonomiczne bez kierowcy na trenie Oliwskiego ZOO) - Gdańsk Oliwa (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM (Wszyskie linie, oprócz S5, S6, S7, S10) , PR, TLK, IC),
  • Twierdza Wisłoujście - Gdańsk Nowy Port,
  • Molo w Gdynii, Klif Orłowski - Gdynia Orłowo (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4),
  • Pomnik Poległych Stoczniowców - Gdańsk Stocznia (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4),
  • Można zabrać ze sobą rower i przejechać się wzdłuż brzegu morza od Sopotu do Gdynii Głównej,
  • ERGO ARENA (Na pewno będzie coś ciekawego się odbywać, cały czas w wakacje coś się tam dzieje) - Sopot Wyścigi lub Gdańsk Żabianka (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4)
  • Park im. Ronalda Reagana - Gdańsk Przymorze
  • Centrum Nauki EXPERYMENT - Gdynia Redłowo (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4)
  • Polska Filharmonia Bałtycka - Gdańsk Ołowianka
  • Góra Gradowa - Gdańsk Główny (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM (Wszystkie linie, oprócz S5, S6, S7, S8, S9, S10, S11) , PR, TLK, IC)
  • JUMPCITY Gdańsk - Gdańsk Przymorze Uniwersytet "Moje rejony XDD" - (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4),
  • AmberSky Koło Widokowe - Gdańsk Ołowianka,
  • Park Oruński - Gdynia Orunia "Taki se moim zdaniem",
  • Molo w Brzeźnie - Gdańsk Brzeźno
  • Krzywy domek - Sopot (Wszystkie linie, oprócz S5, S7, S10) , PR, TLK, IC),
  • Aquapark Sopot - Sopot Kamienny Potok (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4),
  • Akwarium morskie - Gdynia Główna (Wszystkie linie, oprócz S9, S11) , PR, TLK, IC),
  • Statek-muzeum "Dar Pomorza" - Gdynia Główna (Wszystkie linie, oprócz S9, S11) , PR, TLK, IC),
  • Okręt-Muzeum ORP "Błyskawica" (Byłem tam ostatnio kiedy byłem mały, zajebisty statek) - Gdynia Główna (Wszystkie linie, oprócz S9, S11) , PR, TLK, IC),
  • skwer Kościuszki - Gdynia Główna (Wszystkie linie, oprócz S9, S11) , PR, TLK, IC),
  • *HIT* Aquapark z rekinami - Reda - (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S2, S3 Kierunek Wejherowo, Lębork)

Ogólnie jeśli chodzi o Gdańsk to bardzo polecam , jest tam bardzo dużo ciekawych miejsc , do Gdańska mam 2 h drogi około więc jak coś mogę oprowadzić 😎

Author of the topic Posted
2 godziny temu, aXenBiceps™ napisał:

Polecam ogólnie Trójmiasto, możesz nocować w Gdańsku, Sopocie, Gdynii, Wejherowie, Redzie. Wszędzie dostaniesz się SKMką (Przypomina metro w londynie, tylko polskie).

Atrakcje:

• Wspaniałe i klimatyczne centrum Śródmieścia - Gdańsk Śródmieście (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4),
    • Fontanna Neptuna,
    • Długi targ,
    • Możliwość przepłynięcia do Westerplatte statkiem piratów,
    • Brama Zielona,
    • Dwór Artusa,
    • Brama Złota,
    • Motława (Można brać jakiś rowerek wodny lub kajak i przepłynąć przez Śródmieście),
    • Ratusz,
    • Stare Miasto,
    • Ul. Mariacka,
    • Wielka Zbrojownia
    • Muzeum Morskie,
    • Brama Żuraw (To ta brama, gdzie pokazują ją najczęściej w telewizji, niedawno obok odbywał się kasting Top Model)
  • Bazylika Mariacka (Tam gdzie był pogrzeb prezydenta Gdańska) w Śródmieściu,
  • Fajne kręgle "MK Bowling" w Gdańsk Ołowianka,
  • Westerplatte w Gdańsk Nowy port - Fajny widok na morze i miasto.
  • Klimatyczny park oliwski z ogrodem botanicznym razem z palmiarnią - Gdańsk Oliwa (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM (Wszyskie linie, oprócz S5,, S7, S10) , PR, TLK, IC),
  • Molo w Sopocie(Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM (Wszystkie linie, oprócz S5, S7, S10) , PR, TLK, IC),
  • Niedawno wybudowane nowe muzeum II Wojny Światowej - Gdańsk Ołowianka
  • Gdański Ogród Zoologiczny "ZOO" (W te wakacje mają testować pojazdy autonomiczne bez kierowcy na trenie Oliwskiego ZOO) - Gdańsk Oliwa (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM (Wszyskie linie, oprócz S5, S6, S7, S10) , PR, TLK, IC),
  • Twierdza Wisłoujście - Gdańsk Nowy Port,
  • Molo w Gdynii, Klif Orłowski - Gdynia Orłowo (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4),
  • Pomnik Poległych Stoczniowców - Gdańsk Stocznia (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4),
  • Można zabrać ze sobą rower i przejechać się wzdłuż brzegu morza od Sopotu do Gdynii Głównej,
  • ERGO ARENA (Na pewno będzie coś ciekawego się odbywać, cały czas w wakacje coś się tam dzieje) - Sopot Wyścigi lub Gdańsk Żabianka (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4)
  • Park im. Ronalda Reagana - Gdańsk Przymorze
  • Centrum Nauki EXPERYMENT - Gdynia Redłowo (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4)
  • Polska Filharmonia Bałtycka - Gdańsk Ołowianka
  • Góra Gradowa - Gdańsk Główny (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM (Wszystkie linie, oprócz S5, S6, S7, S8, S9, S10, S11) , PR, TLK, IC)
  • JUMPCITY Gdańsk - Gdańsk Przymorze Uniwersytet "Moje rejony XDD" - (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4),
  • AmberSky Koło Widokowe - Gdańsk Ołowianka,
  • Park Oruński - Gdynia Orunia "Taki se moim zdaniem",
  • Molo w Brzeźnie - Gdańsk Brzeźno
  • Krzywy domek - Sopot (Wszystkie linie, oprócz S5, S7, S10) , PR, TLK, IC),
  • Aquapark Sopot - Sopot Kamienny Potok (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S1, S2, S3, S4),
  • Akwarium morskie - Gdynia Główna (Wszystkie linie, oprócz S9, S11) , PR, TLK, IC),
  • Statek-muzeum "Dar Pomorza" - Gdynia Główna (Wszystkie linie, oprócz S9, S11) , PR, TLK, IC),
  • Okręt-Muzeum ORP "Błyskawica" (Byłem tam ostatnio kiedy byłem mały, za******y statek) - Gdynia Główna (Wszystkie linie, oprócz S9, S11) , PR, TLK, IC),
  • skwer Kościuszki - Gdynia Główna (Wszystkie linie, oprócz S9, S11) , PR, TLK, IC),
  • *HIT* Aquapark z rekinami - Reda - (Można dojechać bezpośrednio pociągami SKM S2, S3 Kierunek Wejherowo, Lębork)

Dziękuję! Mam nadzieję, że w trzy dni zdołam zobaczyć większość z wymienionych rzeczy, zapowiada się ciekawy wypad :D 

Godzinę temu, Blade. napisał:

Ogólnie jeśli chodzi o Gdańsk to bardzo polecam , jest tam bardzo dużo ciekawych miejsc , do Gdańska mam 2 h drogi około więc jak coś mogę oprowadzić 😎

Dziękuję. Poradzę sobie rade bez oprowadzania ;) 

Posted (edited)

Wbijaj na W.Ł.O.C.Ł.A.W.E.K, ja też wbijam i w końcu spełnisz swoją obietnice, że się napijemy razem... Herbaty ziołowej ofc.

Cztery godziny od Biedastoku, sprawdzone w 100% i to jakieś 15 razy, tak więc wbijaj i nie marudź bo będzie bicie a nie picie.

Generalnie jedyna ciekawa rzecz to parki bo fajnie zalesione, kojo łatwimy Ci w hotelu pod nazwą "Młyn" (fun fact: wcale nie ma tam młynu i to oszustwo, naciągają ludzi ale jest przytulny i nie drogi).

@ M4A1 Ty mi nie dziękuj tylko pakuj się i ruchy bo nie będę czekał do 2 w nocy na ciebie XD

Edited by ⚔K4mer0n⚔

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.