Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Co sądzicie o tym zestawie komputerowym pod gry w moim wykonaniu? Pytałem już kilku osób czy w porzadku , czy coś to zmiany czy po prostu zostawić jak jest i będzie spoko :D

Czułam na Wasze opinie :)

Case

FRACTAL FOCUS G BLACK GAMING CASE (WINDOW

Processor (CPU)
AMD Ryzen 5 2600X Six Core CPU (3.6GHz-4.25GHz/19MB CACHE/AM4)

Motherboard
ASUS® TUF X470-PLUS GAMING (DDR4, 6Gb/s, CrossFireX) - RGB Ready!

Memory (RAM)
16GB Corsair VENGEANCE DDR4 2933MHz ~ (2 x 8GB)
Graphics Card
8GB AMD RADEON™ RX 590 - HDMI, 3 x DP - DX® 12
1st Storage Drive
2TB SEAGATE BARRACUDA SATA-III 3.5" HDD, 6GB/s, 7200RPM, 256MB CACHE
1st M.2 SSD Drive
500GB WD Black™ SN750 M.2 NVMe SSD (up to 3470MB/s R | 2600MB/sW)
DVD/BLU-RAY Drive
16x BLU-RAY WRITER DRIVE, 16x DVD ±R/±RW & SOFTWARE

Memory Card Reader
USB 3.0 EXTERNAL SD/MICRO SD CARD READER

Power Supply
CORSAIR 650W VS SERIES™ VS-650 POWER SUPPLY

Power Cable
1 x 1 Metre UK Power Cable (Kettle Lead)
Processor Cooling
Corsair H80i V2 Hydro Cooler w/ PCS Ultra Quiet Fans

Thermal Paste
COOLER MASTER MASTERGEL MAKER THERMAL COMPOUND

Sound Card
Asus Xonar DGX 5.1-Channel Gaming Audio Card

Windows 10 Home

Dzięki :thumbsup:

Edited by SOUDI

zalezy w co bedziesz grał, jesli nowszegry to okej, ale jesli planujesz grać w klasyki gta san andreas, mta, a nawet cs1.6 to odradzam windowsa 10, bo strasznie spadaja przy tym fps,nawet jak masz reszte podzespołów bardzo dobrych.

Dobra, bez rozczulania się:

Ten procesor i ta grafika to ok. 2 000 zł. Tutaj test: https://youtu.be/AXqGZOeAWbM Mnie nie powala.

To co ja proponuję, to Intel + Nvidia, czyli chociażby i5-9400F wraz z GTX 1660, czyli ok. 1 800 zł. Oszczędność 200 zł. https://www.youtube.com/watch?v=MIzQN7s_ieg

No i trzeba zmienić płytę główną, z twojego TUF-X470 (600 zł) na chociażby Gigabyte Z390 GAMING X ewentualnie coś tańszego.

Czy ten opis to z jakiegoś gotowca przeklejony? Powiedz więcej, ile grasz i jak bardzo płynnej grafiki oczekujesz. I nie słuchaj tych głupot o Windowsie 10, przecież chyba nie zamierzasz lecieć na XP.

Edited by Uciekinier z Wiadra

W cs gram dosyć długo lecz na komputerze co daje mi 50fpsow i 15 w smoke więc to totalny niewypał z tym komputerem który ma już 10 lat... bez inwestowania w niego.

Może i kiepski wybór ale nie znam się tak perfekcyjnie A że dostałem taki CPU i GPU to po prostu z braku wiekszych informacji na temat komputerów. Zawsze przyda mi się żeby pozmieniac coś w starym kompie i był do użytku dziennego dla kogoś z rodziny :) wiewięc to nie problem nie zmarnuje się gdybym chciał wprowadzic zmianę.

Sądzę że kilka gier mi pójdzie na tym sprzęcie na którego czekam do wtorku/środy A że to nie zbyt duży wydatek to z biegiem czasu zainwestuje w to co wyżej napisaliście skoro jest lepsze jakościowo :)

Na starym komputerze o Cs:Go i innych grach prócz cs 1.6 Może zapomnieć więc sądzę że jak na jakiś okres czasu wystarczy mi ten co ma przyjść :)

ps. Myślę że się nie zawiode na tym komputerze przy grze w CS , między innymi ... :)

A o tej co sądzicie ,  moze być? 

gigabyte x470 aorus ultra gaming 

Edited by SOUDI

Jeżeli ten processor i grafika to około 2000tys. to zdecydowanie bardziej proponowałbym jakąś i5-8600 bądź i5-8600k + gtx 1060 6gb/gtx 1660. Wydaje mi się, że jest to dość zbalansowana opcja. Przy okazji na aktualne gry powinno Ci to wystarczyć. Możesz sobie zobaczyć testy takiego połączenia na YT. 

Edited by hibanaunana

No zestaw taki Sobie. Jesli nie robisz OC można wziać płyte na chipsecie B450. Do gier można rozważać intela bo jednak są lepsiejsze. Jak na dziś to GPU słabo wycenione i wydajnoscią nie powala. Dysk NVMe nie potrzebny, zwykły by wystarczał. Blu-ray jesli kupujesz okej, DVD jesli kupujesz płyty. Zasilacz może być przy np: Nvidi mozna brać seasonica 550W. Chłodzenie mozna dać powietrzem przy takim procesorze. Karta dzwiekowa, jesli do sluchawek za 60zł to nic nie da. Win 10 spoko przy innym systemie nie wszystko bedzie działąc, jesli w ogołe coś będzie!

AMD+AMD ciężko działa ze sobą jeśli chodzi o wydajność. Sterowniki intela dużo lepiej wykorzystują karty AMD. Jeśli chcesz ryzena, bierz nowego rtx'a.

Edited by Nomak