Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

We Francji płonie Katedra Notre-Dame, jeden z najważniejszych symboli chrześcijaństwa/katolicyzmu na świecie. 
Już nawet pomijając religię, jest to przecież zabytek, dziedzictwo kultury i jedna z najpiękniejszych budowli na świecie. 
A tymczasem, zwróćcie uwagę na zdjęcie i osoby, które się z tego wydarzenia śmieją: 

57398686_1534527646678470_5949436269476970496_o.jpg

Akcja niebywale trudna ze względu na wiek katedry jak i jej kształt do tego bardzo duża wysokość budynku utrudnia dojście rot z natarciem z drabin/podnosnikow... Suche belki i inne drewniane elementy są idealnym pożywieniem dla ognia i jednocześnie mega wielkim przeciwnikiem dla ratowników biorących udział w gaszeniu.. Nie cały rok temu spaliła się katedra w Gorzowie Wlkp, tam nie bylo łatwo choć budynek mega ale to mega mniejszy od Katedry w Paryżu..  Więc chylę czoła w kierunku ratowników z Paryża jako kolega z fachu. A ludzi których przedstawiłes co się z tego śmieją zebrać i rzucać im granaty pod nogi :)

6 godzin temu, Sheriff napisał:

Budynek jak każdy inny

Nie każdy "budynek" można stawiać 180 lat, żeby przetrwał kolejne 850. 

Tym bardziej, że nasze polske skarby również tam były i najprawdopodobniej też się spaliły.

Ludzi którzy się z tego śmieją? Chyba jedynie współczuć płytkiego poglądu na świat.

2 godziny temu, Maykie ♔ napisał:

Różni ludzie, różne poczucie humoru :D

Serio? Masz takie żenujące podejście do życia? 

Ludzie mogli zginać, a wy się z tego śmiejecie! 

Symbol kultury chrześcijańskiej płonie i wygląda na to, że nie da się uratować z niego dużo... Naprawdę każdy kto się z tego śmieje jest żenujący. 

56 minut temu, CABAN napisał:

Serio? Masz takie żenujące podejście do życia

Mimo, że mój komentarz był nieco sarkastyczny, oczywiście trafiła się osoba, która poczuła się urażona. Powiedz mi, czy ty nigdy nie smialas się z muzułmanów? W żaden sposób nie imponuje mi to, że są ludzie którzy śmieją się z tej tragedii bo tak to trzeba nazwać. Śmieją się, że symbol religii chrześcijańskiej spłonął, ale podejrzewam że nie byłabyś lepsza gdyby sytuacja była odwrotna :)

Edited by Maykie ♔ (see edit history)

@ Janusz z 201Wczoraj zastanawiałem się, dlaczego nie gaszą z samolotów. Bali się o zawalenie stropu pod ciężarem wody?
Dzięki @ Titania i @ CABAN, że odpowiedziałyście tym dwóm, bo ja jakbym im odpowiedział to dostałbym warna, tak mi podnieśli ciśnienie. 
@ Puchatydobrze, że zwróciłeś na to uwagę, kto się śmieje, bo chyba nie wszyscy zrozumieli. 

Płonąca Notre-Dame, jest jakby symbolem umierającej,chrześcijańskiej Francji. Francji, która dawniej była potęgą, Francji, która stoczyła największą ilość wojen ze wszystkich państw na świecie. A dziś umiera...
Niestety, w ostatnim czasie we Francji kościoły znikają w przerażającym tempie. Nie jestem jakiś fanatykiem katolickim, sam w kościele nie byłem od bardzo wielu lat, ale uważam, że niszczenie wiary chrześcijańskiej w państwach, doprowadza te państwa do upadku, przede wszystkim moralnego, ale też jako wspólnoty. Francja jest naprawdę dobrym przykładem, co robi postępująca ateizacja, co robi głupia lewicowa polityka, która Francja obrała już lata temu. I nam próbują wcisnąć, że te "normy" z zachodu, że są dobre, takie "cool" i postępowe. We Francji też dawniej wciskano ludziom, że chrześcijaństwo to ciemnogród, tak jak robi się to dziś w Polsce. 
Francuzi wyparli się chrześcijaństwa w imię ateizmu, myśląc, że to ciemnogród. W nagrodę dostaną inną wiarę, wiarę, która nie bierze jeńców, bo ateizm według tej wiary = śmierć. 

Dziwnym trafem we Francji, płoną ostatnio chrześcijańskie kościoły, jak zwykle jest to tuszowane :(
Tak się kończy tolerancja...

Edited by Krakowska Maczeta (see edit history)

31 minut temu, Maykie ♔ napisał:

Mimo, że mój komentarz był nieco sarkastyczny, oczywiście trafiła się osoba, która poczuła się urażona. Powiedz mi, czy ty nigdy nie smiales się z muzułmanów? W żaden sposób nie imponuje mi to, że są ludzie którzy śmieją się z tej tragedii bo tak to trzeba nazwać. Śmieją się, że symbol religii chrześcijańskiej spłonął, ale podejrzewam że nie byłbyś lepszy gdyby sytuacja była odwrotna :)

Po pierwsze naucz się czytać. Jestem dziewczyną, więc nie byłbym tylko byłabym. 

Po drugie nigdy się nie śmiałam z muzułmanów, inna religia nie jest powodem do śmiania się z ludzi. 

I nie sugeruj mi, że nie byłabym lepsza czy coś, bo mnie nie znasz... Jeśli dla kogoś wiara jest ważna, nie mamy prawa... NIKT nie ma prawa się śmiać z tego czy z podobnej tragedii. 

Rozumiem Katedra Notre-Dame jest jednym z najważniejszych symboli chrześcijaństwa, nawet zrobili bajkę pod tytułem "Dzwonnik z Notre-Dame", tylko zastanawia mnie co Ci ludzie mają w głowach śmiejąc się z takiego wypadku? Patrząc po niektórych wypowiedziach społeczeństwo upada coraz bardziej na dno...

Smutne jest to że takie rzeczy się dzieją i że niektórzy nawet w takich chwilach mają swoje "poczucie humoru". Ale cóż ludzi nie zmienimy . I powiem wam szczerze,że poruszyła mnie ta sytuacja bo tam w tej katedrze jak @ Titania wspomniała był taki kawałeczek naszej Polski tego naszego symbolu chrześcijaństwa i przykro się patrzy na takie rzeczy czy to wydarzyło się we Francji czy by to było w Polsce.

Przeogromna strata wiekopomny zabytek religijno-historyczny majestatyczna Katedra Notre-Dame  płonie a wraz z nią ogromna ilość świętych relikwii oraz obrazów.

Jedno z największych majestatów jakie stworzył człowiek na cześć Boga dziedzictwo kulturowe jest to ogromna strata dla całego świata nie tylko katolickiego.

Teraz można tylko czekać i mieć nadzieje że jak najwięcej  relikwii,obrazów przetrwa. 

A co do tego że ludzie mają swoje poczucie humoru w tym przypadku nie można tego nazwać poczuciem humoru to nie jakaś tam pierwsza lepsza budowla to budynek który stoi ponad kilka set lat jest to po prostu zwykły brak szacunku zdegenerowanej młodzieży która nie wie że takiego zabytku odzyskać się nie da takie rzeczy powstają raz z tego wynika że społeczeństwo coraz bardziej schodzi na psy.:frog_red:

Dziękuje za przeczytanie.

2 godziny temu, Maykie ♔ napisał:

Mimo, że mój komentarz był nieco sarkastyczny, oczywiście trafiła się osoba, która poczuła się urażona. Powiedz mi, czy ty nigdy nie smialas się z muzułmanów? W żaden sposób nie imponuje mi to, że są ludzie którzy śmieją się z tej tragedii bo tak to trzeba nazwać. Śmieją się, że symbol religii chrześcijańskiej spłonął, ale podejrzewam że nie byłabyś lepsza gdyby sytuacja była odwrotna :)

Może ci to nie imponuje, ale ten wpis - "Różni ludzie, różne poczucie humoru :D" świadczy o tym, że cię to śmieszy. 
Nie rozumiesz widzę jednej podstawowej rzeczy, że meczety to nie jest symbol Europy i ludzi, którzy tę Europę przez wieki budowali. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że w Pakistanie płonie meczet, a chrześcijanie się z tego publicznie śmieją.
Ich śmiech, ale też i ten twój pierwszy wpis, to jest jak plucie w twarz chrześcijanom, ale też i tym, którzy się tą tragedią przejęli, bo nie tylko chrześcijanie płaczą za tą Katedrą.

@ Saszko Weblin. Woda z samolotu leci z ogromną siła, która mogła by narobić dużo szkód w osłabionej konstrukcji. Nasze polskie Dromadery zabierają 2,5 tys wody i to już jest mocny rzut i trochę boli jak się dostanie takim rzutem ( dwa razy dostałem ). A zachód ma bardziej pojemne samoloty które latają z większa prędkością co sprawia że woda by zgniotla ten dach. Dobrym rozwiązaniem byłby helikopter który zrzut może wykonać "Stojąc" w miejscu i robić punktowe zrzuty bardziej celne, a nie wiem czy Francja posiada śmigłowce które służą do gaszenia.