Jump to content

Rekordowe statystyki Maxa Hollowaya po UFC 231


virek
 Share

Recommended Posts

holloway_29.jpg.944875f667025f6077c55c1bf5a2afa0.jpg

W walce wieczoru gali UFC 231 w Toronto mistrz wagi piórkowej Max Holloway zdemolował piekielnie twardego Briana Ortegę, tak go rozbijając przez cztery rundy, że pretendent nie został dopuszczony do piątej.

Zwycięstwo to pozwoliło pobić Błogosławionemu kilka statystycznych rekordów, które odnotował Michael Carroll z FightMetric.com.

Na przestrzeni czterech rund Hawajczyk trafił Ortegę 290 znaczącymi uderzeniami – a to oznacza, że pobił rekord celnych uderzeń w jednej walce UFC, który poprzednio należał do Nate’a Diaza – stocktończyk przed laty zdzielił Donalda Cerrone 238 uderzeniami.

Hawajczyk pobił też rekord celnych znaczących uderzeń na rundę – w czwartej, gdy harował jak zły, aby skończyć rywala, trafił go 134 razy, tym samym za plecami zostawiają dotychczasowy najlepszy wynik, który należał do Neila Magny’ego z drugiej rundy jego walki z Hectorem Lombardem (114).

Jeśli natomiast do 290 znaczących uderzeń Hollowaya dodać 110 znaczących uderzeń Ortegi, mamy nowy rekord (400) uderzeń na walkę UFC. Poprzedni należał do wspomnianych Nate’a Diaza i Donalda Cerrone, którzy potraktowali się uderzeniami 334 razy.

Już na tym etapie kariery 27-letni mistrz wyśrubował też rekord celnych uderzeń w historii UFC. Max Holloway w dotychczasowej karierze pod sztandarem amerykańskiego giganta trafił rywali 1627 znaczącymi uderzeniami, tym samym w pokonanym polu zostawiając weteranów Michaela Bispinga (1567) oraz Frankiego Edgara (1463).

Dla Hawajczyka wiktoria z Ortegą była 13. z rzędu. Tym samym wyrównał drugi najlepszy wynik w historii organizacji – obok Jona JonesaDemetriousa Johnsona i Georgesa Saint-Pierre’a. Liderem z 16. zwycięstwami z rzędu nadal pozostaje Anderson Silva.

źródło: lowking.pl

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Posted Images

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.