Jump to content

Kara śmierci - odwieczny problem


Guest
 Share

Recommended Posts

KARA ŚMIERCI - ODWIECZNY PROBLEM

 

rarest-of-rare-case-death-penalty-min.jpg

 

 

W tym wydaniu "Trudnych tematów" chciałbym się skupić na karze śmierci. Od dawna ludzie dosyć głośno dyskutują na temat takiego karania przestępców. Co jakiś czas pojawia się temat, iż dany przestępca, który dokonał czegoś makabrycznego powinien zostać zgładzony zgodnie z prawem. Jednak zacznijmy wszystko od początku. Zapiski dotyczące kary śmierci pojawiły się już przed naszą erą. Znacie takie powiedzenia jak "drakońskie prawa" bądź "drakońskie kary"? Ów dewizy powstały dzięki ateńskiemu prawodawcy - Drakonowi. W VII wieku przed naszą erą spisał pierwszy kodeks ateński, w którym większość wykroczeń była karana właśnie karą śmierci. W tamtych czasach osądu dokonywano między innymi poprzez nabicie na pal, powieszenie. Popularną metodą również było strącenie z góry, a do najstarszych metod należą ukamienowanie oraz rozszarpanie skazańca. Przełomowym rokiem dla kary śmierci był rok 1977, w którym to organizacja Amnesty International(międzynarodowa organizacja zapobiegająca łamaniu praw człowieka) rozpoczęła kampanię przeciwko ów karze. Wyrok ten obowiązuje aż do dziś, choć stosowany jest już coraz rzadziej. W Polsce ostatni osąd poprzez powieszenie miał miejsce 21 kwietnia 1988 roku. Pięć lat temu ratyfikowany został Protokół 13 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, który znosi karę śmierci we wszystkich okolicznościach. Natomiast Was, drodzy użytkownicy proszę o to, abyście poniżej wypowiedzieli się na temat kary śmierci oraz przedstawili w sposób KULTURALNY swoje poglądy. Odpowiedzcie również na następujące pytanie : "Czy kara śmierci ma rację bytu w obecnych czasach? Jeśli tak, to w jakich przypadkach powinna być stosowana?"

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Kara śmierci jak najbardziej powinna być stosowana, ale w przypadkach takich jak:

-Osoby które zabiły duża ilość ludzi

-Gwałciciele małych bezbronnych dzieci

No i nie tylko dałem tylko dwa przykłady w których moim zdaniem po winne być te kary śmierci ponieważ są to przypadki w których nie da się cofnąć czasu i odrodzić danej osoby czy też zwyrole którzy musza sobie dogodzić. 

Jest to moja subiektywna opinia na ten temat, chętnie zobaczę innych zdanie na ten temat. 

 

 

 

Oczywiście praca świetna jak zawsze należy się +

Link to comment
Share on other sites

Jestem zwolenniczką kary śmierci. Uważam, że niektórych przypadkach jej zastosowanie jest najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem, ale tylko w przypadku:

- zabójstwa z premedytacją jest to kara sprawiedliwa, a wręcz odpłacenie  się mordercy tą samą zbrodnią, którą popełnił, bo dlaczego morderca ma żyć po tym jak odebrał życie niewinnemu człowiekowi? 

- pedofilii 

- brutalnych gwałtów 

 

Link to comment
Share on other sites

Lepszym sposobem było by wysłanie skazańca do jakiegoś obozu pracy na okres dożywotni. Była by to dla niego dużo lepsza kara od szybkiej śmierci.

Nie wiem po co zmieniłeś kolor czcionki z szarego na biały ale wiedz, że omal nie oślepnąłem jak to odpaliłem wieczorem ;) 

Link to comment
Share on other sites

 

Zgadzam się z @Conte. Kara śmierci w tych najgorszych przypadkach byłaby idealną ucieczką od kary dla oskarżonego. A wykonując ciężką pracę, to samo dzień w dzień, odizolowany od społeczeństwa, to nie dość, że przysłużyłby się kraju tą właśnie pracą, to jeszcze będzie mógł poczuć co to jest kara i życie w tak strasznych warunkach. Zabijając tych ludzi sami staniemy się mordercami. Śmierć to nie kara, to ucieczka. Taka jest moja opinia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.