Jump to content
Guest

Czy jesteś dobrym kierowcą?

Recommended Posts

Guest

KIEROWCO!

Czy sam siebie uważasz za dobrego kierowcę!?
Sam nigdy nie powiem o sobie, że jestem dobrym operatorem kółka. Nie raz, nie dwa łamałem prawa logiki i rozsądku swoim Rydwanem Zagłady (Octavia 00' w NAJFAJNIEJSZYM SILNIKU : 1.9 TDI)

7 lat prawka,a gdy człowiek ma ch****y dzień, miesiąc.. rok, to wyciska ze swojej śliwkowej furmanki ile fabryka dała...

Zdałeś Prawko? za********e!! Odbierasz prawko. Rodzice/Sam sobie kupujesz furę. Masz mózg? Jeździsz jak człowiek. Ograniczenia do 50 km/h w mieście? Każdy na Ciebie trąbi? Wpadasz nagle, bo przypomni Ci się, że jednak musisz skręcić..? Trąbią na Ciebie?

Nie przejmuj się! 

Masz 'dwajeścia parę lat'? Wkurwia Cię, kto ciśnie 70-tką? Znasz trasę, wiesz, że nie tam Policji? Jedziesz ze znajomymi. Dawaaaj, redukcja na czwórkę i gaz. Wyprzedzamy frajera. Nie będziemy się za nim wlec. Lecimy setą i więcej. Mamy mocne auto, nie boimy się, że ktoś nagle wyskoczy prawda? Co się może stać na pustej drodze.. a nawet jeśli.. to Twój ojciec to policjant, ta?? Poratuje Nas w razie czego, co nie? Moc, redukcja i damy radę! HAHAHAHHAHAHAH!!!!
Kur.. nie raz  z kumplami się ścigaliśmy, po prostej, nic nam nie straszne! Panienki piszczą!

Ale.. impreza była, co nie?! Dajcie mi kluczyki, zawiozę Was wprost na chatę. Spookojnie, z tyłu zmieści się Wasza szóstka. No beez jaj, dziewczyny, przecież nic się nie stanie. Co z tego, że prawko mi odebrali? To przez te śmieszne punkty, poza tym to ja najbardziej ogarniam kółko, nie to co Wy.. dawaj Paweł moje klucze.. Jedziemy.

-Marta*- Tomek*!! Jedziemy za szybko, zwolnij!

-Tomek*-Co z tego, że fura była po remoncie? Chłopaki za parę stów i flaszkę poskładali moją beeemke, wcześniej, przez jakiegoś barana musiałem nagle hamować i wbiłem mu się w du**ę.. Pieprzony TIR!
Lecimy na miasto, o tej godzinie i tak wyłączone światła, a "Psy" bawią się przy klubach, by zgarniać imprezowiczów, lamusów..
Wracamy z impry, grubo było, załapaliśmy 2 panienki, trzeba pokazać, co to za jazdy się robi u nas! Kij z tym, że 7 osób w furze, ogarnę to! Panowieee!...pusta droga! GAZ!! Zakręt!
 Psia mać, nie wyrobię... wyjechał mi!  Jajebie zakręt, ślisko, jakaś fura leci! Trzymajcie się!! AAAAAAAAAAAA!

_______________________________________________________________________________________________________________________--

Jedziesz sobie spokojnie, prawko masz już parę lat, jedziesz  swoim autem, niedawno wróciłeś od mechanika, nic nie huczy, ani nie wariuje na zegarach. Wracasz z synem ze szpitala, miał stan podgorączkowy.. wyleczono go, wracasz w nocy.. zmęczony, po całym dniu w szpitalu. Żona się niecierpliwi, by zobaczyć swojego potomka..wiesz, że nikt o tej porze nie stoi, nawet policja.., godzina 1:30, spokojnie, ciśniesz 110 km/h, długie światła, wszędzie pusto.. nagle.. jakieś światełko..zmieniasz na krótkie.. i lecisz tą samą prędkością.. po chwili widzisz jak to światełko zmienia pas.. Po sekundzie gaśnie. Twoje też. 
   Budzisz się w szpitalu. Rodzina, żona, przy Tobie.  Żona.., a gdzie **Wojtuś?  
Co z nim? Pytasz się na wpół omamiony lekami, pewnie leży na dziecięcym, martwi się, gdzie jesteśmy. ***Magda, jak się trzyma Wojtek?

Rozumiesz... Kochanie, starałem się. Nie widziałem go zza zakrętu.

Tomek, za spowodowanie katastrofy drogowej, w której zginęli : Marta(l.19) oraz Wojciech (l. 2) został skazany na 11 lat więzienia. Za jazdę pod wpływem alkoholu, zostało mu zabrane prawo jazdy.

*Marta, zmyślona
*Tomek, zmyślone
**Wojtuś, zmyślony
***Magda, zmyślona

PIŁEŚ? NIE JEDŹ. NIE CHWAL SIĘ PRZED ZNAJOMYMI, ŻE OGARNIASZ. 
Bierzcie taryfę.  

ŻYJCIE I DAJCIE ŻYĆ INNYM.

Dedyk dla: @Titania, @PrOo | SerQQQ.!!! oraz @Adaa. 

Edited by Guest

Premium

Ile ginie niewinnych ludzi przez głupotę innych? Kierowcy są odpowiedzialni nie tylko za siebie. Szkoda, że nie wszyscy są tego świadomi albo nie chcą być. 

Tekst przemawia, jak zawsze zresztą. Oby więcej, oby częściej. :)

Dziękuję za dedykacje :*

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ
Author of the topic Posted (edited)

Świata się nie da zmienić, rozumu niektórych ludzi również. Ale sam napewno nie będę praktykować takiej drogi, choć dopiero kończę prawa jazdy. 

Tekst jak najbardziej zasługuje na plus, nie chodzi tu o wyobraźnię, a przesłanie. Więcej takich! :)

Edited by don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ

Zbyt duża pewność siebie też potrafi zgubić, "e tam wypiłem 3 piwka to dam radę, co to jest, przecież nie jestem pijany" - Takie myślenie też bardzi szybko gubi ludzi. 

Dobre wykonanie, a przekaz jeszcze lepszy! :good:

Donator

Tekst trafiony w sedno, sam mam prawko od 5 lat przejechałem już tysiące kilometrów w pracy jako kierowca ale masz rację kolega przez własna głupotę można wiele złego narobić. Wiem po sobie bo sam mam wyrok za jazdę po spożyciu, niby tylko dwa piwa wypite pilny wyjazd w nocy i bach łapie policja wydmuchujesz 0.3 promila i dopiero wtedy dociera co ja zrobiłem, jestem w trakcie trwania kary zostały jeszcze dwa miechy i wiem że już nigdy nie wsiade za kółko po alko mnie wyrok zmienił wiem że zrobiłem głupotę. Ale znam ludzi którzy mimo że mieli wyrok to i tak wsiadaja za kółko po spożyciu. Człowiek był przekonany że w tak specyficznym aucie policja go nie zatrzyma bo kto zatrzyma samochód firmy pogrzebowej a tu niespodzianka jednak zatrzymali i pół roku bez prawka i utrata pracy więc chyba debil by nie wyciągnął wniosków. Jestem za podniesieniem kar za jazdę pod wpływem. Pozdrawiam leci plusik. 

Premium

Osobiście (na całe szczęście) nie mam żadnego znajomego, bądź nikogo w rodzinie, co próbowałby prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Jeśli za kimś nie przemawiają kary, oraz niebezpieczeństwo jakie stwarza, to dopiero jakieś traumatyczne wydarzenie może go zmienić.

W dniu 2.09.2018 o 23:21, Stalker napisał:

Czy sam siebie uważasz za dobrego kierowcę!?
Sam nigdy nie powiem o sobie, że jestem dobrym operatorem kółka. Nie raz, nie dwa łamałem prawa logiki i rozsądku swoim Rydwanem Zagłady (Octavia 00' w NAJFAJNIEJSZYM SILNIKU : 1.9 TDI)

7 lat prawka,a gdy człowiek ma ch****y dzień, miesiąc.. rok, to wyciska ze swojej śliwkowej furmanki ile fabryka dała...

No niestety, nie mogę jeszcze powiedzieć czy nadaję się do dobrych kierowców, ale nie powiedziałabym w sumie tego, że jestem dobra :D

Dlaczego? 

Dlatego że, czas nas goni i włącza nam się opcja, że się spóźnię itp.. no i gaz "teren zabudowany" jedziemy szybko :D każdy popełnia błędy w prędkości! I łamie prawo! Nikt nie jest dobrym kierowcą

Dwadzieścia parę lat = głupie popisywanie przy znajomych! Jeszcze dodać tą imprezę to już kompletne dno! 

Myślcie o sobie i innych!

KAŻDY TAKI WYBRYK, WYPADEK MOŻE KOMUŚ ZMARNOWAĆ CAŁE ŻYCIE

- kalectwo 

- śmierć 

JEŹDZIJ Z GŁOWĄ!! 

Co do reszty wszystko dobrze! :thumbsup:

Podoba mi się plagiacie! :haha:

Czekam na więcej!! ;)

Ja nie mogę powiedzieć, że jestem dobrym kierowcą, a to z tego względu, że nie mam prawa jazdy jeszcze, ale i tak nie był bym dobrym kierowcą teraz, czy kiedyś tam, a nawet jak bym miał rodzinę, a dlaczego? A no dlatego, że ja nie zważam i nigdy nie zważałem na czyjeś, czy swoje bezpieczeństwo na drodze i dlatego nie spieszmy mi się z prawkiem. ale po tym "Artykule" jest inaczej. Takie pokazywanie, że w czymś jesteś lepszy, że potrafisz, że ogarniesz, że nic nas nie spotka na drodze, po mino tego, że jest ona pusta! to nie pretekst by coś komuś udowadniać, a masz własną wartość, a no tak zapomniałbym "jak nie zaimponujesz to koledzy się odwrócą?" Tylko imponować kolegą by zostali by cię dostrzegli, a "3-4 piwka nic nie będzie, a to jadę na pełnym gazie! A później wypadek i historia się urywa ... koniec!" (I co Tomkowi da wspominanie Marty? nie przywróci jej do życia? prawda). To wiecie co? Trzeba znaleźć sobie takich kolegów/koleżanki, co zaakceptują cię takim jakim jesteś, a nie ciągle im imponować, że coś potrafisz! A w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, a chociaż jak to tak rozumiem. Trauma takich wypadków dopiero w tedy cuci człowieka, że co mogło się stać, bo inaczej nic...

Myślcie o sobie o innych, a jeden taki głupi wybryk nastolatka/nastolatki, kończy się śmiercią, czy warto tak robić/postąpić? NIE WARTO!

Przepraszam, jeżeli nie odpowiedziałem prawidłowo na owe pytanie, ale tak to rozumiem.

Guest
Author of the topic Posted

A ja wam powiem tak. Mi się zdarzyło, niecałe 3 promile, kierunkowskazy na kazdym zakrecie, bylo to w nocy. Człowiek zawsze chce próbować nowych rzeczy :superman:
Najważniejsze to jeździć odpowiedzialnie i bezpiecznie, nie ważne czy to jest 50 czy 150km/h :)

Premium

Obojętnie co by było, człowiek dopiero jak się coś stanie i go spotka kara zda sobie sprawę i tego nigdy nie zrobi. Znam takich i znałem, którzy jeździli po % i ćpaniu. Połowa w piasku, druga połowa już nie jeździ nawet po 0% piwie. Coś musi kogoś odstraszyć do porządku, żeby się bał znów to zrobić. Takie życie i ludzie, jak to się mówi "mądry polak po szkodzie". : D

nie powiedzieć że się nadaje ponieważ nie mam samochodu a za kółkiem nie siedziałem nie prowadziłem ale artykuł jak najbardziej dotrze do tych osób co tak robią tak a nie inaczej postąpią.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.