Jump to content

Rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy uderzyły w Izrael.


raynie
 Share

Recommended Posts

  • Support Admin

Około 70 rakiet i pocisków wystrzelono ze Strefy Gazy w kierunku terytorium Izraela - informowały izraelskie media. Lotnictwo Izraela odpowiedziało natychmiast.

 

Media podają, że kilkanaście rakiet zostało przechwyconych przez izraelski system obrony antyrakietowej Żelazna Kopuła. Duża część eksplodowała zaś na otwartej przestrzeni. Według serwisu israelnationalnews.com, ranne zostały dwie osoby 13-letni chłopiec i 34-latek.

W odpowiedzi na atak, Izraelskie Siły Obronne uderzyły w kilkanaście celów w Strefie Gazy. Lotnictwo Izraela podaje, że zniszczono fabrykę w której wytwarzano materiały służące do budowy tuneli, a także inne strategiczne obiekty należące do Hamasu - radykalnej organizacji, która kontroluje palestyńską enklawę.

Atak Izraela na Stref� Gazy

 

Izrael to państwo na Bliskim Wschodzie położone w Azji Zachodniej na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Graniczy na północy z Libanem, na północnym wschodzie z Syrią, na wschodzie z Jordanią i na południowym zachodzie z Egiptem. Współczesne państwo Izrael ma swoje religijne korzenie w Ziemi Izraela, która przez 3000 lat zajmowała centralne miejsce w judaizmie. Nowożytnym ruchem politycznym, który dążył do powstania państwa Izrael był syjonizm, datowany od 1884, kiedy w Katowicach odbył się zjazd stowarzyszeń Miłośników Syjonu (Chowewej Syjon) z całej Europy.

Image result for izrael

 

Według palestyńskiego ministerstwa zdrowia podczas nalotów na Strefę Gazy zginęły trzy osoby: ciężarna kobieta i jej 18-miesięczna córka oraz bojownik Hamasu. Kolejnych osiem osób zostało rannych. Izraelska armia poinformowała, że przeprowadziła ataki lotnicze na 12 obiektów Hamasu w Strefie Gazy. Podkreśliła, że naloty były odpowiedzią na ostrzał rakietowy terytorium Izraela z palestyńskiej enklawy.

Poniżej przedstawione są miejsca w Izraelu, które zostały ostrzelane rakietami.

DkHP0m4UYAAGCAf.jpg

 

Przedstawiciel Hamasu powiedział mediom, jak podaje Reuters, że Egipt i ONZ zaangażowały się w złagodzenie napięcia. Organizacja Narodów Zjednoczonych potępiła ostrzał rakietowy, który przeprowadził Hamas. ONZ-owski koordynator ds. rozmów pokojowych na Bliskim Wschodzie Nikołaj Mładenow, napisał w oświadczeniu, że eskalacja przemocy między Gazą a Izraelem jest niepokojąca i wezwał obie strony, aby zaprzestały ataków.

image

 

W marcu w Strefie Gazy rozpoczęły się protesty w ramach "Wielkiego Marszu Powrotu". Nazwa nawiązuje do żądania Palestyńczyków umożliwienia im powrotu do ich domów znajdujących się na terytorium Izraela, które opuścili lub z których zostali wygnani w 1948 roku. W protestach zginęło już blisko 160 Palestyńczyków, zastrzelonych przez izraelskie siły bezpieczeństwa.

Między Izraelem a kontrolującym Strefę Gazy Hamasem od 2008 roku doszło już do trzech wojen; od konfliktu zbrojnego w 2014 roku obowiązuje kruche zawieszenie broni.

CxeJMKou?format=jpg&name=600x314

 

Źródła:

123.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Twój artykuł absolutnie nie różni się od tego

 dodałeś może coś od siebie, to nie jest autorski artykuł!!

nie dodałeś nawet strony z której ściągnąłeś informacje!

 

// przepraszam, nie dowidziałem.

By raynie,

Najwidoczniej masz problemy ze wzrokiem, spójrz pod napis "Źródła". Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.