Jump to content

Łukasz Piszczek zrezygnował z gry w reprezentacji!


raynie
 Share

Recommended Posts

Łukasz Piszczek zrezygnował z gry dla reprezentacji Polski. O swojej decyzji poinformował na Instagramie. "W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca".

 

Piszczek ma 33 lata. Piszczek rozpoczynał swoją karierę jako zawodnik ofensywny, napastnik. W wieku juniorskim występował w miejscowej drużynie LKS Goczałkowice-Zdrój (1992–2001), gdzie trenerem był jego ojciec, Kazimierz, a następnie, w latach 2001–2004, w Gwarku Zabrze, gdzie jako zawodnik wyróżniający się, bił wiele rekordów strzeleckich na poziomie juniorskim. Był filarem drużyny, która w 2003, pod wodzą trenera Janusza Kowalskiego, zdobyła mistrzostwo Polski juniorów.

Related image

 

W seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutował w 2007 roku. Powołał go holenderski selekcjoner Leo Beenhakker. Rok później znalazł się w ostatniej chwili w kadrze biało-czerwonych na mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii i wystąpił w pierwszym meczu z Niemcami (0:2) - wszedł na boisko w drugiej połowie.

Z czasem stał się podstawowym prawym obrońcą reprezentacji, a także BVB, w której występuje od 2010 roku. Przez kilka lat tworzył "polskie trio" w Dortmundzie wraz z Jakubem Błaszczykowskim i Robertem Lewandowskim.

Piszczek wystąpił również na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie i cztery lata później we Francji, gdzie biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału. Na tegorocznym mundialu w Rosji wziął udział w dwóch spotkaniach, a podopieczni Adama Nawałki odpadli w fazie grupowej.

�ukasz Piszczek zrezygnowa� z gry w reprezentacji Polski!

 

W Biało-Czerwonych barwach zagrał na czterech wielkich turniejach. Tym ostatnim były tegoroczne mistrzostwa świata. Jeszcze przed wyjazdem do Rosji zapowiadał, że będzie to jego ostatni turniej. Teraz podjął decyzję, że z kadrą kończy definitywnie. "W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji". 

�ukasz Piszczek

 

"Życzę sukcesów"

Zawodnik podziękował też pozostałym osobom, z którymi współpracował przez te lata. Życzył też powodzenia nowemu selekcjonerowi. "Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i naszej reprezentacji życzę przede wszystkim dużo sukcesów" - zakończył. Przed imprezą w Rosji 33-letni dziś zawodnik zagrał dla Polski w trzech turniejach mistrzostw Europy - w 2008, 2012 i 2016 roku. Brzęczek miał nadzieję, że będzie mógł z niego skorzystać w eliminacjach do kolejnego Euro. - Liczę na jego doświadczenie. On zdaje sobie sprawę, że te ostatnie mistrzostwa nie tylko w jego wykonaniu były słabe. To ambitny człowiek. Jeżeli będzie zdrowy i będzie chciał dalej grać  reprezentacji, to jednocześnie będzie mógł pomóc młodym, których chcemy wprowadzać do kadry - mówił po lipcowej nominacji nowy selekcjoner. 

�ukasz Piszczek (drugi od prawej w górnym rz�dzie) /AFP

 

Źródła:

12345.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.