Jump to content

[Rozwiązany] Za chwilę reset. Dlaczego? Już wyjaśniam

d0naciak
 Share

Recommended Posts

Za chwilę walę reset, mam do tego powody. Chciałbym tutaj też parę spraw wyjaśnić, po kolei. Wy ludzie myślicie, i mnie to z jednej strony nie dziwi, że się obijam itd. Otóż nie, nie obijam się, szkoła mnie zjada, poza tym ostatnio widzicie że z forum też niezły młyn, i to jemu musiałem też poświęcić sporo czasu, postawiłem je przed serwerem.

Ostatnimi czasy zaczęły tak po prostu znikać poziomy, co było dziwne, bardzo dziwne. Serwer nie ruszany a tu nagle poziomy znikają, konsola strzela błędami, o co może chodzić? A no i znalazłem przyczynę, postaram się to tak wytłumaczyć abyście wy zrozumieli. Otóż człowiek który wymyślił wgl CodModa (CodModa jako mod do serwerów 1.6), zapis poziomów, expa i innych na następną mapę zapisywał w tzw. systemie nVault - system pozwala zapisywać co chcemy i wczytać to w każdej chwili nawet po zmianie mapy, czyli poziomy i doświadczenie na nickach w tym przypadku, jednak jak się okazało ten system mimo swojej niesamowitej prostoty - bo jest prosty na prawdę - ciągnie za sobą też sporą wadę - otóż może przechowywać ok. 5000 wpisów, potem zaczyna się gubienie wpisów. 1 gracz na klasie = 1 wpis, a u nas wpisów było ok... 13000. Wszystko to wina tego, że nasz serwer diametralnie się rozwinął i gra na nim coraz więcej różnorakich osób. Zrozumcie mnie i to, że ciężko było mi znaleźć przyczynę, bo nic się nie zmieniało w konfiguracji serwera, reset raptem miesiąc temu, samo z siebie waliło błędami. Na szczęście doszedłem do tego, zapis zmieniłem właśnie na SQLite, ten nie posiada żadnych limitów, może być wolniejszy ale nie odczuwalnie wydaje mi się, lepsze to niż ginące poziomy. 

Oczywiście boli mnie to że Wam giną poziomy i ja walę reset - dlatego chcę Wam to jakoś wynagrodzić, w następujący sposób. Napiszę do każdego kto zgłosił mi się o tu:

I w zamian za każdy poziom zwrócę 50 monet, czyli 10 poziom = 500 monet, 100 poziom = 5000 monet na start. Dodatkowo pomyślimy nad jakimś konkursem, który zachęci Was do gry.

Przepraszam z góry za zaistniałą sytuację i mam nadzieję że zostanie na serwerze jak najwięcej graczy.

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.