Jump to content

Wiadomości ze Świata #2


Recommended Posts

image.thumb.png.1a0a21d01b6d57f69f5864f4c0bd8e28.png

 

2018.05.04 - 05.06

Gajewska przeprosiła za swojego tweeta. Jest reakcja Stanowskiego!

image.png.5c2c5175250bf142d3856855e663ddee.png

 

Cytat

Posłanka PO "błysnęła" tweetem z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jej wpis został już usunięty, a sama posłanka przeprosiła za jego treść, zaznaczając że nie ona była jego autorką.

 

- Miała zbliżyć Rzeczpospolitą Obojga Narodów do standardów szanowanego, postępowego zachodu, bo nie ma wolności bez nowoczesności - czytamy we wpisie Gajewskiej. Już te słowa mogą sprowokować do uderzenia głową w ścianę, bo przecież w zachodnim świecie dominował wówczas absolutyzm. Dalej jest jednak jeszcze ciekawiej, bo według tweeta konstytucja dawała prawa "autonomiom małych ojczyzn"

Posłanka przeprosiła już za ten wpis, ale doczekała się szybkiej repliki ze strony Krzysztofa Stanowskiego. -Pani Kingo, proszę się nie przejmować. Ja zazwyczaj nie jestem autorem swoich tweetów po 22:00 i z rana wyjaśniam to z osobą odpowiedzialną za konto! - napisał Stanowski.

 

image.jpeg.aff0de59c54b32375530985d51bb8322.jpeg

 

Trwa akcja ratunkowa kopalni Zofiówka. Dwaj ranni górnicy na powierzchni

image.png.5a604544ae77b45a4d86f778d3977524.png

 

Cytat

Dwaj górnicy ranni w wyniku wstrząsu w kopalni Zofiówka są już na powierzchni; są w "relatywnie dobrej formie" - poinformował prezes JSW Daniel Ozon.

 

Dodał, że wkrótce ratownicy powinni dotrzeć do trzeciego poszkodowanego, z którym dwaj ranni byli pod ziemią w kontakcie wzrokowym.

W kopalni wciąż trwają poszukiwania pięciu górników. Obecnie nie ma z nimi kontaktu.

"Wiemy, że jeden z kolejnych górników powinien być w niedalekiej odległości od tych dwóch (już odnalezionych - PAP), bo byli w kontakcie wzrokowym; tak, że mam nadzieję, że do kolejnej osoby dotrzemy w bardzo krótkim czasie" - powiedział dziennikarzom prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Dodał, że ekipy ratownicze przedostają się do górników z dwóch stron, tak aby jak najszybciej do nich dotrzeć. Pod ziemią pracuje osiem pięcioosobowych zastępów ratowniczych, wkrótce dołączą do nich trzy kolejne.

Dwaj przetransportowani już na powierzchnię górnicy trafili najpierw do kopalnianego punktu opatrunkowego. "Z informacji jakie mam: wyszli o swoich siłach, jeden miał w jakiś sposób kontuzjowany bark, drugi coś przy szczęce, ale byli w relatywnie dobrej formie" - relacjonował Ozon. Podkreślił, że przeżycie podziemnego wstrząsu powoduje "ogromny szok".

Do wstrząsu o sile ok. 3,42 stopnia w skali Richtera doszło ok. 11. Pod ziemią pracowało w tym czasie ok. 250 górników. Siedmiu zaginionych pracowało w 11-osobowej brygadzie przy drążeniu nowego chodnika. Czterem osobom udało się ewakuować, siedmiu górników zostało pod ziemią - nadal trwają poszukiwania pięciu z nich, dwaj są na powierzchni. (PAP)

 

Górnicy wciąż wierzą w uratowanie swoich kolegów. "Jesteśmy z Wami"

image.png.14aadc6d9dc95ee355efc0eb18795ec4.png

 

Cytat

Pod kopalnię Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie w niedzielę trwa akcja ratownicza po sobotnim wstrząsie, przychodzą górnicy, także z innych kopalń. Wierzą, że ich koledzy żyją i uda się ich uratować. Ratownicy próbują dotrzeć do czterech górników, pozostających wciąż pod ziemią.

 

Przy wejściu do kopalni pojawił się baner z napisem: "Górnicy z Zofiówki - jesteśmy z Wami".

Jedną z osób, które pojawiły się w niedzielę rano przed zakładem, był Adrian Galdia, górnik z dziesięcioletnim stażem, pracujący obecnie w oddalonej ok. 10 km od Zofiówki kopalni Pniówek; w przeszłości był zatrudniony także w Zofiówce.

Podobnie jak inni okoliczni mieszkańcy, w sobotę przed godz. 11. także on odczuł silny wstrząs. - Od razu pomyślałem: oby nikomu nic się nie stało. Wiadomo - wszyscy jesteśmy kolegami - powiedział PAP.

Ocenił, że choć sytuacja po wypadku jest trudna, wierzy jednak, że górnikom udało się przeżyć. - Jeżeli jest prześwit, nie ma dużego obwału i do górników płynie powietrze, uważam, że ich szansa na przeżycie jest duża. Najgorzej, gdyby byli przysypani - ocenił Galdia. Dodał, że kluczowe jest doprowadzenie do górników lutniociągu, którym jest tłoczone świeże powietrze.

- Zobaczymy co z tego będzie. Mam nadzieję, że chłopaki tam jakoś dają sobie radę - powiedział.

Jak mówił górnik, choć w górnictwie często dochodzi do wstrząsów, nigdy w swej pracy nie zetknął się bezpośrednio z tąpnięciem, czyli takim wstrząsem, który skutkuje deformacją lub zniszczeniem wyrobisk. - Jestem dobrej myśli; jeżeli jest prześwit, jest obwał, ale widać górników, to uważam, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze - podsumował.

W chwili wstrząsu, w sobotę około godz. 11., w kopalni pracowało 250 osób, z czego w rejonie bezpośredniego zagrożenia 900 m pod ziemią - 11. Czterem z nich udało się uciec, siedmiu zostało pod ziemią. Po kilku godzinach ratownicy odnaleźli dwóch z nich - są w szpitalu z niegroźnymi dla życia urazami. W sobotę wieczorem natrafiono na kolejnego górnika - przygniecionego i bez oznak życia.

 W niedzielę ratownikom udało się do niego dotrzeć. Był nieprzytomny; zastęp ratowniczy rozpoczął transportowanie poszkodowanego na noszach do bazy, gdzie jego stan oceni lekarz.

Z czterema innymi poszukiwanymi górnikami wciąż nie ma kontaktu. Ratownicy usiłują do nich dotrzeć, kontynuują też budowę lutniociągu, czyli instalacji doprowadzającej powietrze.

 

Smutna informacja z Zofiówki. Zmarł jeden z górników

image.png.20642a9fed0bb0ecf9f0cbf6fd53c3f2.png

 

Cytat

Górnik przygnieciony po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka nie żyje; lekarz stwierdził jego zgon - poinformował prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon. Ratownicy widzą kolejnego nieprzytomnego górnika; los trzech pozostałych jest na razie nieznany.

 

Do jednego z poszukiwanych, którego ratownicy zlokalizowali w sobotę wieczorem, udało się dotrzeć w niedzielę rano. Po wstrząsie został przygnieciony metalowymi elementami obudowy wyrobiska. W niedzielę ok. godziny 11. ratownicy wydostali go i na noszach przetransportowali do podziemnej bazy.

- Lekarz dokonał oględzin, stwierdził zgon. Przed chwilą byliśmy u rodzin, poinformowaliśmy rodziny o tym fakcie - powiedział prezes JSW.

Ozon poinformował, że zmarły górnik miał 38 lat, od 10 lat pracował w JSW. Zaznaczył, że nie jest to jeszcze całkowicie pewna informacja, bo pracownik nie miał przy sobie dyskietki, którą muszą posługiwać się górnicy podejmujący pracę na terenie kopalni.

- Teraz rodzina i inni górnicy udają się do punktu opatrunkowego, żeby dokonać identyfikacji tego górnika - zaznaczył.

Ok. godz. 11.30 Ozon poinformował, że ratownicy nawiązali kontakt wzrokowy z kolejnym poszukiwanym - jest uwięziony między elementami wyrobiska i podziemnymi rurociągami. Proces jego uwalniania może potrwać 4-5 godzin.

- Wracam z centrum zarządzania akcją i od rodzin, które poinformowałem, że kolejny zastęp, który został wprowadzony w okolice tego miejsca, gdzie znaleźliśmy górnika (nieżyjącego - PAP), jest w kontakcie wzrokowym z kolejną osobą, kolejnym górnikiem - powiedział Ozon.

Prezes dodał, że poszkodowany jest uwięziony między rurociągami i sprzętem znajdującym się w wyrobisku. Ratownicy mają teraz wprowadzić w tej rejon ciężki sprzęt, by wydostać uwięzionego pracownika. Znajduje się on ok. 10 metrów od miejsca, gdzie znaleziono poprzedniego, nieżyjącego górnika.

Ozon powiedział, że po wstrząsie wyrobiska są mocno zdeformowane, zwężone, ale możliwe jest wprowadzenie w nie lutniociągu doprowadzającego powietrze i przejście ratowników ze sprzętem. Zastępy ratownicze liczą, że podczas dalszej penetracji wyrobiska natrafią na trzech wciąż poszukiwanych górników.

Prezes JSW poinformował, że po sobotnim wstrząsie, który miał siłę ponad 3,4 stopnia w skali Richtera, w niedzielę w tym rejonie doszło do wstrząsów wtórnych o mniejszej sile. Ten sobotni należał do najsilniejszych w historii polskiego górnictwa węgla kamiennego - ocenił Ozon.

Dwaj górnicy, odnalezieni przez ratowników w sobotę po południu, są w jastrzębskim szpitalu. Ich stan jest stabilny, nie ma zagrożenia dla ich życia.

 

Źródło ;

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/gajewska-przeprosila-za-swojego-tweeta-jest-reakcja-stanowskiego,23158077710

Źródło ;

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/trwa-akcja-ratunkowa-w-kopalni-zofiowka-dwaj-ranni-gornicy-na-powierzchni,23170207601

Źródło ;

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/gornicy-wciaz-wierza-w-uratowanie-swoich-kolegow-jestesmy-z-wami,23175620267

Źródło ;

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/smutna-informacja-z-zofiowki-zmarl-jeden-z-gornikow,23176510634

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

równie dobrze mogłeś po prostu podać linki do źródeł, bez sensu są tego typu posty, chcesz plusa? to poproś o niego na czacie, może ktoś się zlituje, a nie zaśmiecasz forum takim gównem.

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, Keny napisał:

równie dobrze mogłeś po prostu podać linki do źródeł, bez sensu są tego typu posty, chcesz plusa? to poproś o niego na czacie, może ktoś się zlituje, a nie zaśmiecasz forum takim gównem.

A no i mogłem, a po co wchodzić w link i czytać jak w między czasie można przeczytać na forum? zaśmiecać hmm... @Titania@don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ@Sheriff nie chcę mi się oznaczać wszystkich związane z tym wszystkim!

Na co jest ta zakładka? się pytam bo ja już nie wiem! usuńcie temat jak nie pasuje, ale poprzedni to nic nikt nie miał za złe nie rozumiem tych ludzi wogóle.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chcesz przyciągnąć do swojego artykułu większą ilość osób, bo najpierw przygotuj go tak, abyś sam przeczytał go od początku do końca.

Jeżeli żywcem skopiowałeś wszystko nie jest to dobra forma. Najbardziej leniwa jak i świadcząca o Tobie. Nie jest też zabroniona, ponieważ podałeś źródła, ale na przyszłość postaraj się bardziej i chociaż przerób to w minimalnym stopniu oraz skróć i dodaj coś od siebie jeżeli to możliwe, aby ktokolwiek zainteresował się tematem.  

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.