Jump to content
×
×
  • Create New...

Recommended Posts

Cenzura na YOUTUBE? Kanał "WIEM CO ĆPIEM" SKASOWANY!

 

 

 

 

Misją kanału “Wiem co ćpiem” była rzetelna edukacja w myśl zasady redukcji szkód. Prezentował informacje głównie na temat konopi oraz grzybów psylocybinowych. Za swoją działalność został zwolniony z pracy ale największy cios przyszedł w Święta Bożego Narodzenia kiedy to ze względu na trzy zgłoszenia jego filmów z YouTube zniknął jego kanał.

 

Twórca odwoływał się od tych decyzji, jednakże wszystko wydarzyło się w krótkim czasie i jego odwołania nie zdążyły być rozpatrzone.

 

Jak twierdzi Mestosław zna on bardzo dobrze wytyczne dla społeczności YouTube, w których mowa jest jedynie o narkotykach twardych oraz sytuacjach, które mogą prowadzić do poważnych obrażeń ciała. Jak dobrze wiemy konopie oraz grzyby psylocybinowe, na których skupiał się kanał, klasyfikowane są jako narkotyki miękkie oraz w wielu badaniach wskazywane są jako używki bezpieczniejsze dla zdrowia niż alkohol czy tytoń. Co więcej, tworzone przez niego treści miały edukacyjny charakter, a informacje, które przekazuje Mestosław pozwalają zredukować potencjalne szkody jeszcze bardziej.

 

Zniknięcie kanału jest tym bardziej dziwne, że istnieją zagraniczne kanały (np. Drugslab, Psychedsubstance) prezentujące takie treści, jak jego. W USA rosnącą popularnością cieszą się również weedtuberzy. Czy na YouTube mamy do czynienia z podwójnymi standardami i Polacy odcinani są od rzeczowych informacji na temat konopi?

Twórca cały czas odwołuje się od tej decyzji w YouTube i liczy na powrót kanału. W międzyczasie założył nowy kanał “Vím co čpím” w Czechach i nagrał film w którym opisuje całą sytuację.

 

Wspierajmy naszego kolegę Mestosława. Wydaje nam się, że niewielu dotrze do ludzi jak tego typu obywatel. Jeżeli robi to rzetelnie i mądrze to należą mu się nagrody, a nie represje!

 

 

http://wolnekonopie.org/2018/01/cenzura-youtube-kanal-wiem-cpiem-skasowany/

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak usuna kruci gang to sie zabije

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ

Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie zgłaszał notorycznie jakiś kanał, próbując za wszelką cenę doprowadzić, aby znikł on z powierzchni. A YT jest tyle głupie, że łyka wszystko jak pelikan... 

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.