Jump to content

Kopiowanie/Plagiat elementów forum - Informacja


aXenDev
 Share

Recommended Posts

Można było dorzucić jak to szerzej wygląda według Konstytucji:

Art. 115 w ust. 1 i 2 (sankcje za naruszenia autorskich praw osobistych.)
Przestępstwo określone w ust. 1 nazywa się plagiatem lub przywłaszczeniem autorstwa.

"Stosownie do art. 115 ust. 1 pr. aut., kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie."

 

Art. 115 ust. 2 (ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.)

"Prawo do autorstwa utworu może być naruszone poprzez przywłaszczenie autorstwa cudzego dzieła i rozpowszechnianie go pod własnym nazwiskiem, ale również przez brak lub mylne oznaczenie źródeł cytatów i zapożyczeń czy też przypisanie autorstwa osobie niebędącej twórcą (np. w przypadku wadliwego podpisania dzieła bez przejęcia jego elementów). Można je także popełnić, rozpowszechniając utworu bez podania nazwiska lub pseudonimu autora. Ponadto można również w ten sposób zakwalifikować podanie nazwiska zamiast pseudonimu twórcy, gdy uprawniony zastrzegł, że chce rozpowszechniać swoje dzieło pod pseudonimem."

 

Dobrze że w końcu jest szersza informacja na ten temat

Link to comment
Share on other sites

Chwileczkę... O ile mi się wydaje, to Twój wniosek do sądu będzie bezskuteczny z prostego powodu: nie złożyłeś wniosku do sądu o zastrzeżenie praw autorskich. W takim przypadku trudno będzie Ci udowodnić cokolwiek, gdyż prawda jest taka, że bazujesz ( jak jak 99% stylów ) na oryginalnych plikach i wytycznych od IPS. I nie ma sensu straszyć kogokolwiek sądem, gdyż to nie jest nawet kwalifikowane jako przestępstwo. Musi być więcej niż 3 lata pozbawienia wolności, a taką karę przewiduje się, gdy ktoś kopiując dane fragmenty czerpie z tego tytułu korzyści. A tego również nie udowodnisz... no chyba, że znajdziesz reklamy na stronie albo po prostu "biznes" sprzedaży tego stylu po innych portalach. 

 

Oczywiście, że nie popieram takich działań, bo sam nienawidzę, jak zrobię coś "swojego", a zaraz kilka for niszowych ma to samo. Aczkolwiek trzeba zdać sobie sprawę z dopisku: 

Cytat

Prawa autorskie © 1shot2kill.pl & GSTForum.pl 2016-2018
Powered by Invision Community

 

który jednoznacznie przekreśla szanse na wygraną w tej sprawie.

 

@Titania zdaje się, że nie jesteś karnistą, zatem bezsensu jest przytaczać fragmenty KK, skoro ich sens odnosi się do zupełnie czegoś innego.

 

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

  • Technician
Godzinę temu, Analog napisał:

nie złożyłeś wniosku do sądu o zastrzeżenie praw autorskich

Mylisz dwa pojęcia: zastrzeżenie znaku towarowego z prawem autorskim.

"Prawa autorskie są pod ochroną z mocy prawa i nie trzeba ku temu dokonywać żadnych formalności."~e-Prawnik.pl

Link to comment
Share on other sites

Ale tutaj nie zostały naruszone prawa autorskie, bo sam korzystasz ze stylu opartym na już gotowym IPS. O prawa autorskie mogą ubiegać się osoby, które wykonały np. plugin, modyfikację, dedykowaną oprawę graficzną, a nie sam w sobie styl. Stąd konieczna jest rejestracja tego stylu jako cały element podlegający ochronie. Najlepiej skonsultuj tę sprawę z prawnikiem.

Edited by Analog
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.