Jump to content

Broń bez pozwolenia - colt birdshead 3.5'

marynarska
 Share

Recommended Posts

Siedze w samochodzie i czekam na policje juz 2 godzine bo mialem kolizje drogową a im sie jakoś nie śpieszy wiec tak pomyslalem ze napisze tu pare słów o swoim hobby jakim jest strzelectwo czarnoprochowe.

O całkiem legalnej możliwości zakupu broni palnej dowiedziałem sie rok temu oglądając jeden z vlogow na youtube.

Od razu zainteresowałem sie tematem ze jak to mozliwe ze moge kupic prawdziwa bron palna bez zadnego zezwolenia a jedynie okazujac dowod osobisty. 

Okazuje sie ze "Zgodnie Polskim prawem na posiadanie repliki broni rozdzielnego ładowania wytworzonej przed rokiem 1885 nie jest wymagane zezwolenie" 

Pomyślałem sobie ze pewnie można kupić jakies niecelnie karabiny podpalane lontem ale po dłuższych poszukiwaniach znalazlem cos co bardzo mnie zaintrygowało a mianowicie bardzo ladny rewolwer o  stosunkowo współczesnym wygladzie i o tym tez chciałbym dzisiaj napisać.

Colt birdshead 3.5' prod. Uberti

Rewolwer jest wyprodukowany przez włoską firme uberti i jest wierna replika colta.

W bebnie miesci sie 6 kul o kalibrze 44. ktore mozemy wystrzelac jedna po drugiej.

Rewoler zasilany jest czarnym prochem lecz pomimo tego energia poczatkowa to nawet 1000Juli. 

Colt birdshead to moj pierwszy rewolwer czarnoprochowy i nie ostatni :)wizyty na strzelnicy dostarczaja mi bardzo duzo frajdy.

Jest to super sprawa dla wszystkich miłośników broni.

Jezeli macie jakies pytania piszcie śmiało chętnie odpowiem.

Pozdrawiam kumpli i wrogów.

uberti_344880.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.