Jump to content

AKTUALIZACJA KLANÓW COD 401

marynarska
 Share

Recommended Posts

Szanowni Państwo, 
Gram na tym serwerze od dwóch miesięcy , w tej edycji postanowiłem założyć swój KLAN , jako właściciel klanu zmagam się wieloma trudnościami i dlatego postanowiłem napisać tutaj moje wnioski i propozycje zmian.

#1 W moim odczuciu Klan to rodzaj spółdzielni w której gracze wzajemnie ulepszają wspólny twór aby każdy członek mógł czerpać z niego korzyści. W obecnym regulaminie istnieje informacja o zakazie usuwania członków którzy wpłacili ponad 300 monet. Jednak 300 monet to 2% do pierwszego poziomu bogactwa ... CO TO JEST?  Spotkałem się z sytuacjami że gracz wpłacił np 500 monet pierwszego dnia a później przestaje grać i wpłacać monety. Czy w takim mamy obowiązek trzymać kogoś takiego w klanie ?  Jest to niesprawiedliwe wobec aktywnych graczy którzy swoim wkładem budują klan i dbają o wspólne dobro. 

MOJA PROPOZYCJA :  Dodajemy do klanów zakładkę "statut "  każdy klan ma swój własny statut w którym opisane jest jakie oczekiwania są wobec członków. Czyli np 1500 monet tygodniowo i regularna gra. Statut byłby wewnętrznym prawem który każdy członek dołączając do klanu akceptuje.  

Korzyści: 
1. Admini zwolnieni są z wysłuchiwania tekstów w stylu  :  " wpłacilem 400 monet do klanu i wyrzucili mnie po tygodniu zbanuj tego  i tego" 

2. Każdy gracz wie czego może oczekiwać od danego klanu i np. Klan który gra na wynik może jasno określić zasady i wobec tego dobierać sobie członków. 

3. Brak narzuconych takich samych ram dla każdego klanu bo przecież każdy klan jest inny, jeden jest robiony czysto dla Funu, inni chcą coś osiągnąć w statystykach a jeszcze inni toczyć wojny. 

#2  Lista członków wraz z ich wkładem w klan...   Każdy wie po co , temat jest prosty - dodajesz monetki , inni gracze i właściciel może to zobaczyć, pomoże to uniknąć pomyłek związanych z wyrzucaniem członków którzy wpłacają monety np wtedy kiedy nie ma lidera.

# 3 DODAJEMY NOWE FUNKCJE !    
Proponuje dodać w klanie funkcje zastępcy lidera, bądź skarbnika który również mógłby dysponować zebranymi monetami... co jeśli lider przestaje grać ?  Klan umiera?  Co z resztą graczy i ich inwestycją w klan ? 
O skali zjawiska pokazuje stan faktyczny tej edycji kiedy to jeden lider został zbanowany, dwóch pozostałych gra okazyjnie... Klan stoi w miejscu... 
Dajmy trochę życia w jeden z obszarów tej gry który moim zdaniem dodaje grywalności i poczucia wspólnoty ( gram głównie dla klanu ) :)

#4 ZAKŁADKA OGŁOSZENIA 

Pozwólmy członkom zostawić notatkę , bądź ogłoszenie dotyczące kolegów z klanu... Przecież nie każdy jest online 24/7.  Wchodząc w zakładkę /klan , ogłoszenia  będzie mógł sprawdzić na jakie ulepszenia klan obecnie zbiera, co właściciel lub inni członkowie chcieliby przekazać reszcie. 

Czekam na informację zwrotną i pozdrawiam wszystkich KUMPLI I WROGÓW :)  5!

Moim zdaniem podpunkt 4 odnośnie "ZAKŁADKA OGŁOSZENIA" jest nie potrzebny , gracze na serwerze mogą się ze sobą w sposób normalny komunikować i przekazywać sobie informacje odnośnie klanu nawet jeśli mają dłuższą przerwę od gry, bynajmniej takie jest moje odczucie na chwilę obecną. Co do pozostałych pomysłów jak najbardziej na + 

problem z klanami jest i być może te pomysły, które podał @marynarska w jakimś stopniu przyczynią się do ich rozwiązania lub też na dobre je rozwiążą .

1. To właściciel ma dobierać odpowiednie osoby a nie pierwszą lepszą, co wpłaci wspomniane 500 monet. My nie mamy zamiaru biegać za graczami codziennie w kilkunastu przypadkach, że ten i tamten wyrzucił nas z klanu a wpłaciłem monety. Jesteś właścicielem to dobieraj mądrze osoby a nie będziesz miał z tym problemów. 
2. Ciężkie do zrealizowania, gdyby było inaczej to już dawno byłoby to wprowadzone. 
3. Serwer jest maksymalnie obciążony, nie każdy o tym wie, że jest on aż tak bardzo rozbudowany, że najlepsze maszyny mu ledwo dają radę. Poza tym ta funkcja jest zupełnie bez sensu, jest właściciel to niech on o wszystkim decyduje, zaraz zaczęłyby się przypadki złego rozdysponowania monet i kolejne hordy skarg.
4. Niemożliwe do zrealizowania.  

1. Osoba tworząca klan dobiera sobie team osób,które już troszkę zna i wie,że są to aktywni gracze i będą wpłacać monety. Regulamin odnośnie klanów jest prosty dla każdego gracza na serwerze,więc tworzenie moim zdaniem statutów i wymagań jest zbędne. Wiadomo,że podstawą jest to,aby każdy z graczy wpłacił najpierw 300 monet-ma pewność, że nie jest wywalony z klanu,a później no 1000 monet czy ile tam ma.

2. A po co wkład osób do klanu? Chcesz stworzyć na serwerze zamieszanie w ten sposób i tworzyć kłótnie między graczami,bo np. gracz X wpłacił jak na dany moment 1000 monet,a gracz Y 600,bo nie grał na serwerze z różnych powodów(obowiązki,sprawy prywatne,szkoła,praca itp.) i nie miał więcej monet? Zdecydowanie odpada. Będzie zamęt,chaos,wyzwiska,a później milion skarg o bana za obrazę/prowokacje do kłótni. ;)

3. Pomysł dość ciekawy,mógłby zostać wprowadzony tylko "ZASTĘPCA LIDERA KLANU",chociaż spójrzmy na to z drugiej strony-wiesz,że Cię nie będzie jakiś czas,masz możliwość przekazania  dowództwa innej osobie i po problemie. ;) w tym momencie serwer jest dość obciążony dzięki różnym poprawką tak jak wspominał @Krystek, więc pomysł nie przejdzie.

4.Zdecydowanie zbędne. Z moich obserwacji(chociaż moja aktywność ostatnio jest mniejsza),które nie wynikają tylko z tego resetu można jasno wywnioskować,że gracze na bieżąco między swoimi klanami przekazują informację odnośnie wpłat,wojen i innych wiadomości. Zawsze można wpisać /klan i wybrać opcję Twój klan,bądź wojny klanow,a informacje tam zawarte są na tyle wystarczające,że nie trzeba dodawać zbędnych zakładek. ;)

• 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.