Jump to content

Ciekawostki #17


Recommended Posts

  • Junior Administrator

Czy wiesz, że?

1. W Singapurze zakazane jest żucie gumy?

Singapur jest miastem, które dba o czystość, więc są one zakazane, bo ludzie po spożyciu, zamiast wyrzucić do kosza wolą przykleić je do ławek, stolików i innych przedmiotów. Tylko jeśli masz gumę na receptę od lekarza, to możesz ją żuć.

2. Woda kokosowa jest świetnym izotonikiem i ma mniej kalorii niż sok pomarańczowy?

Woda kokosowa zawiera więcej potasu niż większość napoi energetycznych, dlatego jest świetnym napojem nawadniającym i odżywiającym. Regularne picie wody kokosowej przyśpiesza przemianę materii i odchudzanie. Jest niskokaloryczna- ma mniej kalorii niż sok pomarańczowy.

3. Niektóre kosmetyki mogą zawierać rybie łuski?

Błyszczące drobinki, które są zawarte w szminkach, błyszczykach, balsamach do ciała i lakierach do paznokci pozyskiwane są z rybich łusek. Rybie łuski ładnie się błyszczą, szczególnie w słońcu. I ten właśnie blask z powodzeniem wykorzystuje się przy produkcji wielu kosmetyków, które mają za zadanie odbijać światło i lśnić. Przemysł kosmetyczny doskonale wykorzystał świetlistość łusek do uzyskania efektu połysku perłowego. 

4. Samiec konika morskiego jest w ciąży?

Po zapłodnieniu jaj złożonych przez samicę, samiec konika morskiego umieszcza je na swoim brzuchu, gdzie obrastają gąbczastą tkanką. Samiec dostarcza rozwijającym się zarodkom tlen i zapewnia bezpieczeństwo. 

5. Gwiazda neutronowa jest najgęstszą substancją we wszechświecie? 

Gwiazda neutronowa została sprasowana pod ogromnym ciśnieniem jej wybuchu. Zbudowana jest z ciasno upakowanych neutronów i ma niesamowitą gęstość. Typowa gwiazda neu­tro­no­wa ma zaledwie 13 km średnicy i masę dwukrotnie przewyższającą masę Słońca.

 

Ile ciekawostek znałeś?

Wystarczy komentarz x/5

x- liczba ciekawostek, które znałeś.

Również fajnie jakbyście dopisali, która według was ciekawostka była najciekawsza! 

Edited by M4A1.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.