Jump to content

Jak upiększyć Windowsa 10?


Recommended Posts

Cześć, przychodzę z poradnikiem, tipami, sposobami, propozycjami jak zwał tak zwał na to by upiększyć twój system Windows 10. 

Życzę miłego czytania :).

 

1. A więc pierwszym i za razem najprostszym sposobem na poprawienie wyglądu twojego systemu jest zmiana tapety. 

Wygląd pulpitu jest jednym z najważniejszych apspektów zapewniających komfort użytkowania. Kiedy po kłótni ze starymi o to, że nie sprzątasz brudnych skarpetek z podłogi postanawiasz napisać poradnik w notatniku "jak się zabić" dla twoich przyszłych potomków, wejście w brzydki jak twoj ryj system będzie czymś przez co utopisz się w kiblu przed napisaniem poradnika. Matka zabiłaby cię za zapchanie kibla więc natychmiast zmartwychstał byś i został utopiony jeszcze raz, ale we własnych łzach. Co oznacza, że zdecydowanie odradzane jest posiadanie brzydkiej tapety. Dla zainteresowanych załączam link do folderu na dysku google z mocno przeciętnymi tapetami, ale może coś ci się spodoba. 

https://drive.google.com/drive/folders/1R0ZFMxo8txHIpIHwxX0C406npceN66o3

 

2. Włączenie trybu tabletu.

To uznam za jedynie propozycję, bo nie dla każdego jest to stosowne rozwiązanie. Nie każdemu się spodoba. A więc po wejściu kolejno w : Ustawienia/System/Tablet/Zmień dodatowe ustawienia tabletu. Po czym włączenie go za pomocą przejrzystego przycisku na samej górze. Dzięki temu twój system operacyjny nie musi, ale może wyglądać bardziej przejrzyście. (Załączone zdjęcie).

 

3.  Kolejnym sposobem na przyjemniejsze korzystanie z komputera czy laptopa jest zmiana jego motywu i koloru wiodącego. 

Możesz to zrobić w następujący sposób, wchodząc kolejno w : Ustawienia/Personalizacja/Kolory. Tam właśnie możesz zmienić kolor wiodący windowsa, motyw na ciemny bądź jasny lub takie pierdoły jak przezroczystość czy obramowanie.

 

4. Preferencje ekranu blokady, wybranie odpowiadającej nam czcionki, bądź dopasowanie paska zadań oraz startu do naszych potrzeb.

Dalej w zakładce personalizacji możemy zauważyć sporo innych zakładek. W tym "Ekran blokady, Czcionki, Start czy Pasek zadań". Nad tym nie ma co się zbytnio rozpisywać. Wchodzicie i włączacie to co chcecie.

 

 

Było to kilka podstawowych rzeczy jakie możecie zrobić by upiększyć swój system Windows 10. Bez ingerencji programów, warto zauważyć. Krótki, prosty mam nadzieję poradnik.

 

 

windows_10_tablet_mode.png


Zobacz cały artykuł

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.