Jump to content

Wieczorna ciekawostka #6


Ankieta do wieczornej ciekawostki #7  

16 members have voted

 1. 1. Jaki dźwięk słychać w pobliżu góry lodowej?

  • trzaski
   4
  • szum bąbelków
   11
  • ryk
   0
  • szept
   1


Recommended Posts

 • Junior Administrator

image.png

"Zło to zło, Stregoborze (...) Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne, a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."

 

tumblr_nod0p4hf7l1rmfzd9o4_540.gifv

 

Jacek Rozenek użyczył swego głosu Geraltowi we wszystkich odsłonach popularnej gry na całej świecie "Wiedźmin". Warto także wiedzieć, że wystąpił on nie tylko w trzech odsłonach cyklu Wiedźmin, lecz także między innymi w Wojnie Krwi: Wiedźmińskich opowieściach, LEGO Marvel Super Heroes 2, Battlefieldzie Hardline czy Diablo III: Reaper of Souls. To właśnie dzięki niemu przeżywanie przygód Białego Wilka było pełniejsze i pozwalało lepiej poczuć charakter i atmosferę przedstawianego świata. Głos Jacka Rozenka jest znakiem rozpoznawczym serii gier o Wiedźminie. Aktor użyczał mowy Geraltowi także poza medium gier, pojawiając się na przykład gościnnie w Asystencie Google.

image.png

 

Nagrania dźwięków i dialogów do gry odbywały się w studiu Start International Polska. Nagrania koordynował Marcin Bartkiewicz z CD Projekt Localisation Centre, natomiast reżyserem dubbingu była Elżbieta Kopcińska-Bednarek. Nagrania dialogów odbyły się w dwóch salach studia. Na początku nagrywano głosy do wersji angielskiej ze względu na wymagania Atari. W nagraniach wzięło udział prawie 50 profesjonalnych aktorów w tym w rolę Geralta wcielił się Jacek Rozenek. Aby wiarygodnie oddać klimat gry, aktorzy musieli przed dubbingiem przeczytać prozę Sapkowskiego.

Link to comment
Share on other sites

 • M4A1 locked this topic
 • Junior Administrator

Prawidłowa odpowiedź: 

Blue Business FaQ Question and Answer Instagram Post (5).png

Osoby, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi i zgarniają punkt reputacji: 

@ DaNiLoX  @ PotegaMiecza  @ marrio97  @ #MuremZaBonusem  @ czekoladka  @ FIFLOP  @ Tugeza  @ hophop_Tosiek  @ S0u  @ CounnteR

Gratulacje! :HYPERSL:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.