Jump to content

Nowości, zmiany na forum - Wasze propozycje i sugestie

Kacper
 Share

Recommended Posts

Pierwsze co przychodzi mi do głowy to na pewno usprawnienie forum na androidzie w wersji mobilnej. Przy np. odświeżeniu strony i kliknięciu  "3 kreseczek"

Spoiler

ss.thumb.jpg.861c11cf0b9f5abd3a9d3f5c352c9ee6.jpg

w p.górnym rogu nic się nie dzieję, przyspieszam sobie "wczytanie" tego "przycisku" poprzez przewinięcie strony niżej i wrócenie zaraz na samą górę.

Drugim, drastyczniejszym problemem jest usuwanie "oznaczeń" z postu na androidzie. Nagrałem ekran iż najlepiej będzie to wytłumaczyć poprzez praktykę:

Jak widać - przy próbie usunięcia oznaczenia wskaźnik wariuje, najpierw usuwa słowo jak by "pod spodem" a potem w ogóle gdzieś ucieka na początek tekstu, lub spotkałem się jeszcze z dublowaniem słowa po próbie usunięcia. Jak już na siłę kombinować, to można postawić literkę przed oznaczeniem i za, wtedy zaznaczyć tekst i usunąć (wyciąć).

edit 14.10.2021:

@ Kacper  a faktycznie jak by szybciej - już przy drugim stuknięciu otwiera się menu (bez żadnego przewijania). Super, dzięki. :thumbsup:

Edited by Destiny௪
By Kacper,

Odnośnie ładowania menu - poprawiło się coś?

• Administrator
16 godzin temu, Destiny ;] napisał:

Pierwsze co przychodzi mi do głowy to na pewno usprawnienie forum na androidzie w wersji mobilnej. Przy np. odświeżeniu strony i kliknięciu  "3 kreseczek"

Pokaż ukrytą zawartość

To jest wina strony głównej i zbyt dużej ilości działów. Strona nadal się ładuje, dlatego JS do wysuwania menu działa z opóźnieniem. Poczekaj chwilę dłużej (pozwól na pełne załadowanie się forum), a menu wysunie się bez problemu.

16 godzin temu, Destiny ;] napisał:

Drugim, drastyczniejszym problemem jest usuwanie "oznaczeń" z postu na androidzie. Nagrałem ekran iż najlepiej będzie to wytłumaczyć poprzez praktykę

Błąd od lat zgłaszany do twórców IPS i jak widać - nic z tym nie robią. My niestety nie możemy na to nic poradzić.

Godzinę temu, Biegam na Shifcie napisał:

Chatbox na górze a nie na dole forum, byłoby idealnie. Chyba że każdy może to ze swojego poziomu zmienić?

Nie ma na ten moment takiej opcji. Czatbox na dole forum jest chyba od jego początku, przez co użytkownicy są do tego przyzwyczajeni. Górna część strony jest na tyle "zapchana", że czatbox nie może się tam znajdować :/

wiem, ze to spore przedsiewziecie i moze troche nierealne ale gdyby powstala apka z forum na telefony to bylabym w niebie (nawet w podstawowej formie) XD a z takich realniejszych propozycji…mozliwosc usuwania klubow, ktore sie zalozylo a np. nie sa aktywne i tylko zasmiecaja sekcje. 

i tak jak wyzej-muzyka do profili odtwarzana automatycznie!

By Kacper,

Aplikacją na forum zajmował się @ aXenDev , ale jest ona rozwija w tak tragicznym tempie, że zrezygnował z niej. Nie mówię już nawet o tym, że nie zobaczysz naszego motywu, a podstawowy IPS'a. Proponuję natomiast zainstalować "aplikację" od Google. Kiedy wejdziesz na forum, kliknij w trzy kropki z prawej strony ekranu, zobaczysz tam "Zainstaluj aplikację od 1shot2kill.pl". Lepsza alternatywa ;)

Co do rang to można jeszcze zrobić, żeby uprawnienia grup typu: premium, donator, sponsor, jakoś nachodziły na rangi nadrzędne np. redaktora, admina, opiekuna lub właściciela serwera. Przedstawię to na ostatniej sytuacji, gdy chciałem zmienić nick to: "Gdy rangą nadrzędną jest "Opiekun" to ma się 0 z 1 zmian na 360 dni, gdy się posiada, także Donatora czy inną typu rangę premium. Mogłoby się zrobić jakoś, aby te uprawnienia rang podrzędnych (ogólnie to tylko tych premium, gdy posiadają inni rangi przedstawionej powyżej) też wpływały jakoś na tą rangę nadrzędną."

By Kacper,

Tak jest stworzony silnik IPS, to niemożliwe.

• Administrator
W dniu 5.10.2021 o 15:17, Nethiri napisał:

Może już nie przebywam tyle na forum co wcześniej, ale zawsze wkur*iał mnie jeden aspekt, a mianowicie osoba, która miała nadane więcej rang niż jedną, pokazywała się tylko w randze nadrzędnej, wytłumaczę dokładniej na przykładzie grupy "Redaktor".

wkurw.thumb.PNG.6670e844eafed95ee663403047594772.PNG

Pokazuję nam się tylko @ voıɔe , a ową rangę również posiada nasza Moderatorka @ M4A1 . Fajnie, jakby dało się to poprawić, bo są u nas również Admini, którzy pełnią funkcję na kilku serwerach.

wkurw2.thumb.PNG.2d082b5e97e54a084920de3a1a360b13.PNG

Zrobienie takiej funkcjonalności wymaga napisania nowego silnika aplikacji, a na rynku aplikacji nie ma takiej dostępnej nawet do kupna. IPS domyślnie nie wspiera czegoś takiego, więc na ten moment nic nie możemy z tym zrobić. 

W dniu 5.10.2021 o 21:09, andzia napisał:

a z takich realniejszych propozycji…mozliwosc usuwania klubow, ktore sie zalozylo a np. nie sa aktywne i tylko zasmiecaja sekcje. 

Tutaj IPS również nie udostępniło opcji usuwania klubow dla właścicieli. Możliwe jest do zrobienia tylko w AdminCP, a więc jeśli chcesz usunąć jakiś swój klub - zgłoś się do mnie

W dniu 5.10.2021 o 21:09, andzia napisał:

i tak jak wyzej-muzyka do profili odtwarzana automatycznie!

Jak już kiedyś wspomniał aXen oraz ja w notce wyżej - nie dodamy ten wtyczki. W większej mierze powoduje ona negatywne uczucia u użytkowników, którzy wchodzą do kogoś na profil i zaczyna im grać muzyka. Muzykę można opublikować w statusie, w tematach do tego przeznaczonych, bądź zakładce "O mnie" ;)