Jump to content

[Prace] Asthamanti.†

Kubanczyq
 Share

Recommended Posts

No siemka. Pomyślałem, że skoro jest "Galeria" w grafice, to trzeba też zmienić coś w redakcji i tak wpadłem na pomysł aby zrobić "Prace" (można to inaczej nazwać) w redakcji. Działa to na tej samej podstawie co "Galeria" tylko tu zamieszczał będę swoje prace redaktorskie. Pewnie powiecie "Przecież masz własną twórczość, to po co takie coś?" Cóż... Nie mam ochoty zostawać redaktorem czy coś, więc chciałbym wszystkie swoje prace zamieszczać w 1 temacie i tyle. Może pomysł wypali, może nie.

Recenzje:

Spoiler

image.png.9532e22f0da607a2f8631ffe202f204b.png

Zapewne każdy z nas wie co to zupka "chińska" i każdy ją jadł.

Wiele osób mając ochotę na szybki, ciepły i sycący posiłek bez zastanowienia sięga po popularne zupki chińskie z makaronem noodle. Dania te szczególnie często są jedzone przez studentów. Wiadomo, większość z nich ma raczej chude portfele, nie każdy też ma warunki i ochotę, by przygotować obiadowe danie samodzielnie.

W smaku dobre, a z kluskami wręcz wyśmienite. Wszyscy uwielbiamy te kluseczki które się ciągną, ale czy wiedzieliście, że są one pokryte woskiem?

Tak, woskiem, dzięki czemu makaron się nie skleja.

Organizm człowieka (czyli nasz) potrzebuje aż dwóch dni aby to strawić. Jeżeli już zjesz tą przepyszną zupę, to daj swojemu organizmowi chociaż chwile odpocząć.

Wosk ten jest również używany w opakowaniach styropianowych i ma działanie rakotwórcze.

O ile jemy je sporadycznie, nic się oczywiście nie dzieje. Postarajmy się jednak. by na co dzień ich unikać.

Przyjrzyjmy się temu, co wchodzi w skład takiej zupki i jak to wpływa na nasz organizm.

-Zapewne każdy z nas słyszał o czymś takim jak tłuszcz trans.

Są to tłuszcze nienasycone zawierające co najmniej jedno podwójne wiązanie atomów węgla.

-Duża ilość soli.

W skład jednej zupki wchodzi więcej soli, niż znajduje się w jednej paczce chipsów.

Maksymalna ilość soli, jaką powinniśmy spożywać na dobę wynosi 6 gram, zaś spożywając tego typu produkt pochłaniamy jej aż 8 gram.

Co się dzieje w żołądku po spożyciu takiej zupki?

Badania, które zostały ukazane na konferencji naukowej - tedxmanhattan w 2011 roku, dokładnie nam to pokazały.
Polegały one na tym, że do żołądka dwóch osób wprowadzono specjalne kapsułki z kamerami i następnie obserwowano dzięki nim jak narząd radzi sobie

z trawieniem dwóch różnych posiłków. Narząd miał wielki problem ze strawieniem sztucznej żywności.
Makaron z zupki chińskiej zachował kształt jeszcze po dwóch godzinach od spożycia przez osobę testującą.

Nadal macie ochotę je jeść? Cóż, zapewne tak i większość z was nie będzie to interesowało.

Pamiętajcie jednak, że najbliższym zabójcą są właśnie te oto zupki.

https://tipy.interia.pl/artykul_21377,dlaczego-nie-warto-jesc-zupek-chinskich.html

Spoiler

image.png.db5d61e462b4bed78a0797f1b167df23.png

Recenzja - Do utraty sił (Southpaw).

Gatunek:
Dramat/Dreszczowiec.
Premiera:
 20 lipca 2015 (Nowy Jork)
Produkcja:
USA
Studia filmowe:
DreamWork & Escape Artists
Reżyseria:
Antoine Fuqua
Scenariusz:
Kurt Sutter
Muzyka:
James Horner
Obsada:
Jake Gyllenhaal - Billy Hope
Forest Whitaker - Titus "Tick" Wills
Rachel McAdams - Maureen Hope
Naomie Harris - Angela Rivera
Victor Ortiz - Ramone
Curtis "50 Cent" Jackson - Jordan Mains
Miguel Gomez - Miguel "Magic" Escobar
Oona Laurence - Leila Hope
Beau Knapp - Jon Jon
Rita Ora - Maria Escobar
Clare Foley - Alice
Skylan Brooks - Hoppy
Malcolm Mays - Gabe
Jim Lampley jako on sam
Roy Jones Jr. jako on sam
Opis filmu:
Film opowiada o historii amerykańskiego boksera Billy'ego Hope'a, który po przegranej walce o tytuł Mistrza Wagi Lekkiej, doznaje kontuzji oka i za namową żony przerywa karierę w jej szczytowym momencie.

Moja opinia:
Jestem wielkim fanem tego typu filmów, ale ten był naprawdę przecudowny. Można wzruszyć się do łez, a zarazem wywnioskować cenną lekcję, np. "Spadając na dno, zawsze masz szansę się odbić". Film jest godzien poświęcenia swojego czasu na obejrzenie. Oglądając film, nasuwała mi się myśl, co daje nam spożywanie alkoholu w trudnych sytuacjach życiowych i w tym filmie jest to ukazane - jedyne co daje, to upadek jeszcze niżej niż można pomyśleć. Nasz bohater poprzez swoje zachowanie (picie alkoholu oraz spożywanie nielegalnych substancji) mógł stracić własną córkę.
Opinie innych osób:
"Zanosi się na kolejny "klasyk" Filmwebu, bo film jest wzruszający i trzymający w napięciu, ale mimo wszystko oczywisty i banalny. Kolejny film o człowieku, który miał wszystko i stoczył się na dno, po czym próbuje odzyskać dobre imię. Niczym nie zaskakuje, choć dla samych walk i głównego bohatera warto zobaczyć."
"Coś czuje że to będzie epicka kreacja Gyllenhalla. Już nie mogę się doczekać żeby znów zobaczyć go w akcji:)"
"Nie przepadam za filmami sportowymi ze względu na ich schematyczność, ale w tym wypadku całość wyciągają do przodu aktorzy. Bardzo dobre role Gyllenhaala i Whitakera - obu zresztą bardzo cenię."
Ciekawostki:
Początkowo ścieżkę muzyczną do filmu miał napisać Harry Gregson-Williams. Sam kompozytor potwierdził to w wywiadzie na początku 2014 roku. Wkrótce jednak został został zastąpiony przez Jamesa Hornera.
Zdjęcia do filmu kręcono w Pittsburghu (Pensylwania, USA), Las Vegas (Nevada, USA) oraz na terenach stanów Indiana (USA) i Nowy Jork (USA).
Z powodu niskiego budżetu reżyser Antoine Fuqua nie mógł zapłacić Jamesowi Hornerowi za skomponowanie muzyki. Temu jednak tak spodobał się pomysł na film, że zgodził się pracować za darmo.
Film online:
http://www.cda.pl/video/1040980d6
Zdjęcia z filmu:

images.jpg.248b9c9097c89abd7a7e040eb5f10291.jpg.ec9c612eb5c73ec0da34196839f1063a.jpg

58ff6df1902dc_images(1).jpg.37548038776ea46da65f8227bada8e6e.jpg.c18d8970bce78ff03d6e54d2ce928cb5.jpg

58ff6df72c0d9_images(2).jpg.2df1ea8247cf2c3062ea692b6df848cd.jpg.c5dee1934861a18870f59935fce8eab5.jpg

Wywiady:

Spoiler

@Asthamanti.: Cześć, dzięki za zgłoszenie się do wywiadu.

Opanowany: Cześć, również dziękuje za przyjęcie zgłoszenia.

@Asthamanti.: Opowiedz nam coś o sobie, jak się nazywasz/hobby etc.

Opanowany: Mam na imię Kacper, 17lat, interesuje się i ćwiczę Street Workout, w wolnym czasie lubię sobie zagrać rundkę w CS.

@Asthamanti.: Street Workout, możesz powiedzieć coś więcej? Ile lat trenujesz?

Opanowany: Street Workout polega na wykonywaniu ćwiczeń oraz różnych elementów statycznych z własną masą ciała. Ćwiczę nieco ponad rok

@Asthamanti.: Brzmi to ciekawie, ćwiczysz ze znajomymi czy sam?

Opanowany: Jest nas trójka, lecz każdy ćwiczy osobno, czasem tylko jakiś wspólny trening się zrobi.

@Asthamanti.: Bierzesz udział w zawodach czy robisz to z pasji do sportu?

Opanowany: Robię to z pasji, jeszcze nie mój czas na zawody

@Asthamanti.: Obyś nie przestawał i robił nadal to, co lubisz. Do jakiej szkoły chodzisz?

Opanowany: Chodzę do Technikum Samochodowego

@Asthamanti.: Interesujesz się motoryzacją?

Opanowany: Interesuje się choć za dobry jeszcze w tych tematach nie jestem

@Asthamanti.: Ciekawią cię bardziej samochody czy motocykle?

Opanowany: Oczywiście, że motocykle

@Asthamanti.: Posiadasz własny?

Opanowany: Niestety jeszcze nie.

@Asthamanti.: Interesuje cię bardziej szybka jazda, czy taka, aby się odprężyć?

Opanowany: Raczej szybka.

@Asthamanti.: Czyli ścigacz będzie dla Ciebie idealny. Zamierzasz studiować po obecnej szkole?

Opanowany: Nie mam takiego czegoś w planach chociaż czas pokaże

@Asthamanti.: Oby pokazał dobrą drogę. Od ilu lat grasz w counter strike'a?

Opanowany: No w CSa gram ok 4 lat z przerwami, w tym 3 lata na only dd2

@Asthamanti.: Opowiesz nam o sytuacji, która zaszła wczorajszego dnia na forum?

Opanowany: Chętnie. Czyściłem boty na serwerze, jeden z adminów uznał że mam WH, postanowił dać mi bana (dzień wcześniej na tej sieci wrzucałem czyste SSy) napisałem odwołanie od bana, lecz Fabro i Tomek uznali że za dużo wiem i nie będzie UB, pomimo że demo sprawdzało sporo osób i wszyscy jednogłośnie twierdzili że czysto bo wszystko było słychać. Potem jeszcze dostałem bana na forum ale tutaj akurat nie wiem za co nawet

@Asthamanti.: Czyżby nasze Blacklisted się myliło? Czy nadają się na ową funkcje?

Opanowany: Może by się nadawali gdyby przeglądając demo brali pod uwagę także wiele innych czynników a nie sam obraz. Np słuch, radar, prawdopodobieństwo itp.

@Asthamanti.: Miejmy nadzieje, że się poprawią, szkoda tracić tak sympatycznych członków naszego forum. Przejdźmy teraz w sprawy tej właśnie strony. Co o niej myślisz? Z kim się najlepiej dogadujesz etc.

Opanowany: Ogólnie strona jest bardzo fajnie poukładana i nie mam zastrzeżeń. Co do dogadywania to nie znam tu za bardzo jeszcze nikogo więc nie jestem w stanie odpowiedzieć

@Asthamanti.: Miejmy nadzieje, że zostaniesz z nami na dłużej. Co najbardziej cię zaciekawiło na sieci?

Opanowany: Jak uspokoi się sytuacja z banami dla mnie to też mam taką nadzieję. Póki co gram tu 2 dzień chyba więc jeszcze nic

@Asthamanti.: W takim razie życzę ci tego, abyś już nie dostawał banów. Wróćmy do twojego życia. Posiadasz dziewczynę, czy może dopiero jej szukasz?

Opanowany: A no jest jedna taka koleżaneczka choć jeszcze nie jesteśmy razem.

@Asthamanti.: A więc powodzenia, obyś podbił jej serce. Co uważasz o osobach homoseksualnych/biseksualnych? Jesteś wrogiem takich osób?

Opanowany: Powiem tylko tak: Geje? 100% przeciwny jestem temu. Lesbijki? Bardzo fajne biggrin.png

@Asthamanti.: Rozumiem twoje zdanie w temacie lesbijek. ;-) Co uważasz o naszym kraju? Dobrze ci się tu żyje, czy jednak masz zamiar opuścić ojczyznę?

Opanowany: Wiesz... Nie żyje mi się tu źle, jest dobrze, ale zawsze miałem takie drobne marzenie aby wyjechać do USA, nie żeby od razu mieszkać ale tak aby zobaczyć jak tam jest

@Asthamanti.: Przejdźmy teraz do "szybkich pytań".

Ulubiona zupa?

Opanowany: Grochowa

@Asthamanti.: Ulubiony napój?

Opanowany: Coca Cola

@Asthamanti.: Ulubiony film?

Opanowany: Harry Potter

@Asthamanti.: Ulubiona piosenka?

Opanowany: B.R.O. - Do utraty sił

@Asthamanti.: Zdjecie, które cię inspiruje?

Opanowany:Nie ma chyba takiego

@Asthamanti.: Masz zamiar kupić steam, aby omijać bany?

Opanowany: Miałem nie jednego steama lecz gdy robiłem sobie przerwę to go sprzedawałem. Po za tym, steam nie chroni od banów

@Asthamanti.: W 100% nie, lecz jeżeli go posiadasz masz o wiele większą szanse na to, aby sobie spokojnie pograć.

Opanowany: Teoretycznie tak, w praktyce jednak jest trochę inaczej

@Asthamanti.: Niestety tak, wczoraj na forum widziałem screeny zrobione osobie ze steam, a miał tylko lepsze statystyki.

Opanowany: Tak, też to widziałem i mnie to rozbawiło

@Asthamanti.: Cóż, nasz wywiad niestety dobiegł końca. Chcesz coś jeszcze dodać? Kogoś pozdrowić?

Opanowany: Pozdrawiam Fabrosa biggrin.png i wszystkich którzy się za mną wstawiali oraz Ciebie

@Asthamanti.: Dziękuje. Mam nadzieje, że jeszcze się zgadamy na forum czy gg. Do zobaczenia.

Opanowany: Cześć

(Wywiad przekopiowany w całości aby zachował swoją pierwotną postać.

@xartE gdybyś czytał co pisałem w poście umieszczając ją, to byś wiedział co i jak. Była to moja pierwsza recenzja, więc logiczne, że się wzorowałem na czymś.

Edited by Asthamanti.

https://tipy.interia.pl/artykul_21377,dlaczego-nie-warto-jesc-zupek-chinskich.html

Spoko recenzja.

@xartE gdybyś czytał co pisałem w poście umieszczając ją, to byś wiedział co i jak. Była to moja pierwsza recenzja, więc logiczne, że się wzorowałem na czymś. Zresztą nie kopiowałem wszystkiego.

Ty w ogóle wiesz co to znaczy WZOROWAĆ SIĘ? Ty jedyne co zrobiłeś to plagiat, skopiowałeś kropka w kropkę, słowo w słowo artykuł z jakiejś strony.. 

Edited by xartE

chupacabra.png~c200

Wygląd: Chupacabra to większych rozmiarów bestia. Osiąga ona do 130 cm długości i około 90/100 cm wzrostu. Zwierze przypomina większego  Jest łyse i ma dużego garba, który sprawia że potwór wydaje się mniejszy. Skóra dobrze chroni bestie przed obrażeniami gdyż jest stosunkowo twarda. Przednie i tylne kończyny zakończone są pazurami. W jamie ustnej występuje małe uzębienie

Występowanie:
Najczęściej lasy, moczary

Zwyczaje i zachowania:
Bardzo agresywna zwierzyna. W walce próbuje dać szanse przeciwnikowi, lecz tylko dlatego, że szuka jego najbardziej czułego punktu. Po kilku minutach unikania ciosów wroga postanawia sam zaatakować. Najczęstsze ataki padają na brzuch albo szyje. Podczas walki lepiej nie patrzeć mu w oczy, jego wzrok jest przeszywający i wzbudza strach. Najlepszym sposobem na pokonanie potwora jest walka w taki sposób, aby nie widział twoich ataków. Gdy zapamięta każdy Twój ruch będziesz miał mniejsze szanse na jego pokonanie. Chupacabra naśladuje twoje ciosy i ruchy, w ten sposób wie, jaki manewr wykonasz.

Sposoby łowieckie:
Najlepszym sposobem jest danie aby Chupacabra zaatakowała pierwsza, wtedy będziesz wiedział gdzie padnie cios i w to miejsce będzie najczęściej atakować. Jeżeli jednak zaatakujesz jako pierwszy, zrób to tak, abyś trafił w oko, wtedy bestia będzie miała mniejszy zasięg widoku, a ty większą szanse na wygraną. Na potwora zazwyczaj wychodzi od dwóch do trzech myśliwych.

Trofea:
Trofea z chupacabry mogą być trzy. Pierwsze to kolce widoczne na głowie, drugie to jego skóra, która jest idealnym składnikiem do wykonania lekkiego pancerza, zaś trzecim trofeum są pazury, które można sprzedać za ładną sume u handlarzy

Historia:
Historia chupacabry nikomu dotąd jest nieznana. Niektórzy mówią, że jest to dziecko diabła, a inni uważają to za mit.

Opis został stworzony na pewne forum o tematyce RPG.

@Asthamanti. zależy pod jakim kątem Ty chciałbyś to widzieć.

Opcja 1 > Stworzenie poddziału niezbyt dobry pomysł. Redakcja > pracownie > Pracownia @don Erwin > temat "poradnik cs 1.6"    < Takie coś też chyba nie funkcjonowałoby zbyt ciekawie według mnie.

Opcja 2 : Redakcja > Pracownie > pracownia @don Erwin > wszystkie prace w 1 temacie   < Z tego znowu zrobiłaby się masło maślane i dany użytkownik miałby wszystko w jednym miejscu danego użytkownika zamiast w poszczególnych działach.

Opcja 3 : Redakcja > Pracownie > pracownia @don Erwin > temat z pracownią i konkretne linki do prac 

Mam mieszane uczucia co do tego pomysłu, bo nie wyglądałoby to przejrzyście i mogłoby ciężko funkcjonować.

• 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.