Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
In World

Koniec Fortnite?! - Problemy prawne Epic Games

Fr3sh.

Fortnite, czym jest ta gra chyba każdy wie. Jest to aktualnie jedna z najpopularniejszych gier na świecie, oczywiście za wielką sławą tej gry idą również wielkie pieniądze. Oczywiście znajdzie się dużo chętnych na pieniądze, które zarabia na siebie gra. Pierwszym problemem Epic Games była fala pozwów o prawa do tańców, które są w grze. 

W Amerykańskim prawie jest punkt, który odnosi się do ruchów tanecznych, dokładniej o prawa do nich. Jednymi z pozwów był pozew od "Backpack Kid" znanego od tańca Floss czy jak kto woli Swish 

 

 Innym znanym tańcem, który Epic Games wprowadziło do gry był taniec Fresh 

 

 Jak się skończyły pozwy odnośnie tańców? Nie wiadomo nie udało mi się znaleźć żadnych informacji po za tym, że trwają rozprawy. Jednak na tym nie skończyły się problemy Epic Games. Kilka dni temu wyciekła sprawa odnośnie wykorzystywania pracowników przez ową firmę. Mówi się, że osoby pracujące w Epic Games miały pracować po kilkanaście godzin dziennie do granic przemęczenia siedem dni w tygodniu. Jeden z pracowników Epic Games wypowiedział się:

Cytat

Pracowałem, co najmniej 12 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu, przez co najmniej cztery lub pięć miesięcy. Wiele razy siedziałem w pracy do 3 lub 4 rano

Zachęcam do wypowiedzenia się co myślicie o tej sprawie. Czy to koniec Fortnite, Epic Games a może i całego Epic Store? User Feedback

Recommended Comments

Dla mnie ta gra zawsze była dziwna i taka sobie :/ Jakieś budowanie i co chwila jakieś nowe bajery, które psuły grę. Jedyny co dobrze wspominam z tej gry, to best duo ze @ Zborek ツ :hysterical:

 

ps. masz błąd chyba Kilka dni temu wściekła -> Kilka dni temu wyciekła sprawa odnośnie wykorzystywania pracowników przez ową firmę.

według Adriana jeszcze masz chyba błąd w "Fortnite, co to chyba nie trzeba przedstawiać." bo na moje też brzmi dziwnie" wstydził się chyba posta napisać.

 

@ Fr3sh. jeśli czerpałeś z czegoś wiedzę, to dodaj źródła.

 

 

 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Chciałam to samo poprawić w tekście co @ selfie. Jak zwykle szybszy :D

 

Co do samej gry to nie grałam, nie zachęciło mnie nic w niej. Sądzę, że przy wielu grach, pracach jest wykorzystywanie pracowników i jak najbardziej powinno się to nagłaśniać. Człowiek to tylko człowiek i im bardziej przemęczony tym bardziej sfrustrowany, więcej popełnia błędów. Mam nadzieję, że przynajmniej ten, który tak powiedział dostał sporo kasy. Większość takich ludzi pracuje za psie pieniądze, ale szkoda zdrowia, nawet za słoną zapłatę. 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

O końcu blizzarda, cs go czy innych gier/platform mówią już od długiego czasu i nic z tego nie wynika także tak wielka organizacja aktualnie jak epic jest i będzie jeszcze przez długi czas dzięki fortnite. Ludzie zawsze szukają sensacji i będą szukać. Plusik za temat i wykonanie, bo dobrze zrobione i przy okazji można podyskutować, może znajdzie się tutaj jakiś fan/gracz fortnite i powie co o tym sądzi 👌

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
5 minut temu, DGexpire napisał:

Jeśli o mnie chodzi to 2 słowa odnośnie powyższej gry dla humanoidalnych istot w wieku przeważnie 7-12 lat... Na stos

Strasznie beznadziejne podejście według mnie, czyli Twoim tokiem rozumowania każda gra dla osób w takim wieku/bajka etc. jest na stos :D 

Nie rozumiem za bardzo jak można mieć takie podejście i aby nie było - nie gram w fortnite i nie podoba mi się ta gra, ale według mnie ta gra jest dla ludzi w każdym wieku w zależności jakie mają upodobania. Jedni wolą bardziej realistyczną grafikę i rozgrywkę, a inni mniej, więc mówiąc "NA STOS" obrażasz wszystkich, którzy lubią właśnie bardziej bajkowe i kolorowe klimaty. Od razu widać, że z Tobą na jakikolwiek temat nie dałoby rady podyskutować.

Edited by hibanaunana

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Nigdy ta gra mnie jakoś nie przekonała. Zbyt często zmiany, tylko mnie odpychały od gry. Nie zdążysz się przyzwyczaić do jednej broni czy pojazdu, zanim się obejrzysz już jest kolejny.

W dodatku budowanie i grafika gry nie dla mnie. :dntknw:

W sumie to wątpię żeby tak potężna firma musiała zakończyć swoją działalność. :/ 

Ciekawy artykuł, zobaczymy jak to się wszystko skończy. :D

Edited by KeveS

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Co do tego, że niby gra upadnie i to koniec tej gry to wątpię. Niestety napaleni 12-15 latkowie z całego świata tak nakręcili cały hype wokół tego tytułu, że na pewno tak szybko nie "umrze". Dużo znanych tytułów niby od kilku miesięcy albo lat są na skraju upadku z powodu jakichś dram czy innych rzeczy, a jakoś dalej w nie ludzie grają. Dajmy na to taki Global Offensive, niby upada od 3 lat, ale w grudniu 2018 roku grało w ten tytuł ponad 600 tysięcy graczy dziennie i był to rekord tej gry, więc wątpię, że tak znany tytuł jak Fortnite upadnie. Jeszcze chciałbym nawiązać do tej wypowiedzi pracownika EG, nie wiem czym on się tam zajmował, ale na pewno musiał mieć jeszcze płacone jakieś podwyżki albo coś za ten dodatkowy czas spędzony w pracy, zawsze mógł też po prostu się zwolnić, jeżeli mu nie pasowały takie warunki w jakich przyszło mu pracować. Oczywiście za sam artykuł leci +.

Pozdrawiam serdecznie 412:thumbsup: 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Za każdą grą stoi wielka praca wielu jednostek, dlatego osobiście uważam, że każda gra powinna zwyczajnie wymrzeć śmiercią naturalną, a nie poprzez masowe pozwy, czy prawa autorskie. 

 

Nowe gry, powroty starych gier w nowych odsłonach to naturalna kolej rzeczy. 

 

Szkoda tylko, że każdy węszy spisek i jak tu ud****ć konkurencje... 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Skad zaczerpnąłeś ten artykuł z Fortnite Polska? Jeśli ktoś naprawdę myśli, że Fortnite po podpisaniu kontraktu z Avengers, po licznych turniejach z najwyższą oglądalnością i po niedawnym wykupieniu ze steama firmy Psyonix (Rocket League) upadnie to jest nikim innym jak zwykłym idiotą. Sorka za wyrażenie. Gość wykorzystywany? Nic tam nie było o wykorzystywaniu, po prostu powiedział, że siedział tam całmi dniami pewnie dla hajsu bo przyjemna robota. Fortnite nie padnie, a kolega hejtujacy ten tytuł wyżej po prostu nie wie i sie udziela. Pewnie ma ból du*y, że nie umiał grać, dostał raz wp*****l i odinstalował gierkę. Dzieci są, ale w której grze ich nie ma? Mi dzieci w Fortnite nie przeszkadzają bo to free fragi i czasami gadając z takimi albo spotykając jako enemy można mieć niezły ubaw :>

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Trochę odświeże temat 

Grałem w Fortnite przez całą godzinę i stwierdziłem że co mi z takiej gry który ma typ grafiki który mi się nie podoba, czyli bajkowy. Nie lubię też shooterow z 3 osoby, wyjątkiem jest GTA gdzie gra mi się dobrze, bo w sumie i tak tam strzelam z 1 osoby. 

To jest tylko moja opinia! 

I do kolegi @ Miuoszekto jest tylko jego opinia więc nie potrzebny komentarz, musisz pogodzić się z opinią innych, każdy ma prawo od głosu :)

Pozdrawiam CFG

Edited by C0nFig

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.