Jump to content

Windows 11 - galeria zrzutów ekranu

Windows 11 jest już systemem, którego możemy używać w wersji beta. Wystarczy, że spełnimy wymagania systemu, które na ten moment (dość często się zmieniają) wypisane są na stronie Microsoft. Następnie musimy przystąpić do programu testów systemu Windows. W tym celu należy udać się do Ustawień systemu -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Niejawny program testów systemu Windows.

image.png

 

Jeśli nasz komputer nie spełnia wymagań, tak jak w moim przypadku, otrzymamy powyższy komunikat (I7 6700 :HYPERSL:).
Lista procesorów, które są wymagane do działania Windows 10: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/windows-processor-requirements
Warto wspomnieć, że w ciągu 10 dni po aktualizacji możemy wrócić do Windowsa w wersji 10. Po tym czasie nie możemy już tego zrobić, pozostaje tylko pełna instalacja systemu od nowa. 

Jak wygląda Windows 11?
W wersji Beta widoczne są już duże zmiany w wyglądzie, porównując to do wycieku, który widzieliśmy przed konferencją Microsoft'u.


Ekran blokady
windows-11-jak-wyglada-1000x576.jpg

 

Na pierwszy rzut oka widać brak licznika powiadomień z aplikacji. Zamiast tego na dzień dobry widzimy datę, godzinę, pogodę oraz wydarzenia, które mamy zapisane w kalendarzu.

 

Menu start

windows-11-jak-wyglada-1-1-1000x563.jpg

 

Z tego miejsce zniknęły aktywne kafelki, w 11-stce liczba powiadomień jest tylko pokazywana liczbą na ikonie. W górnej części okna mamy opcję przypięcia wybranych przez nas aplikacji. Ciekawą sekcją są "Proponowane", gdzie ujrzymy dokumenty, na których ostatnio pracowaliśmy. Dół okna to skróty do folderów użytkownika, takich jak Dokumenty, Pobrane, Zarządzanie kontem lub Ustawienia systemu.

 

Widok zadań

windows-11-jak-wyglada-5-1000x563.jpg

 

Oś czasu z widoku zadań została usunięta.

 

Eksplorator plików
windows-11-jak-wyglada-6-1000x563.jpg


Cały eksplorator przeszedł lifting. Zmieniły się ikony oraz górna część okna.

Microsoft Store

windows-11-jak-wyglada-7-1000x563.jpg

 

Microsoft już nie zmusza twórców gier i aplikacji do wykorzystywania jego autorskich technologii bezpieczeństwa, serwisowania i płatności. Nowa technologia zaszyta w systemowym repozytorium umożliwia twórcom publikowanie aplikacji napisanych niemalże dowolną metodą. Win32, WPF, UWP, PWA, Linux czy nawet Android – Microsoft Store może hostować, nadzorować i serwisować niemal wszystkie zgodne z Windowsem 11 programy. Efekty widać: Adobe, Corel i wiele innych znanych studiów deweloperskich zapowiedziały dystrybucję swojego programowego portfolio właśnie przez Microsoft Store.

 

Nowy system powiadomień

windows-11-jak-wyglada-8-1000x563.jpg

 

Centrum powiadomień, które w Windows 10 wysuwało się z prawej strony ekranu, w tym systemie zostało całkowicie usunięte. Powiadomienie teraz będą wyświetlane na dedykowanej widgetach, które wywołują się za pomocą kliknięcia w liczbę powiadomień. 

Szybkie akcje

windows-11-jak-wyglada-9-1000x563.jpg

 

Te nadal są dostępne po kliknięciu w jeden zgrupowany przycisk, na którym widoczna jest bateria, stan sieci i dźwięk. Poszczególne elementy w szybkich akcjach nadal są do wyboru przez użytkownika.

 

Ustawienia systemu

windows-11-jak-wyglada-10-1000x563.jpg

 

W Windows 11 rola Panelu Sterowania została oddalona w daleki głąb systemu, od teraz wszystkie potrzebne ustawienia znajdują się w aplikacji Ustawienia, która przeszła gruntowne przeprojektowanie wizualne i koncepcyjne. 

 

Panel widżetów 

windows-11-jak-wyglada-12-1000x563.jpg

 

Tutaj w końcu nie jesteśmy ograniczeni do informacji tylko i wyłącznie z Microsoft News.

 

windows-11-jak-wyglada-13-1000x563.jpg

 

Funkcja Aero Snap

windows-11-jak-wyglada-14-1000x563.jpg

 

Wprowadzona już w Windows 7, rozwijana w Windows 11. Aero Snap to funkcja pozwalająca na szybkie i łatwe podzielenie przestrzeni roboczej pomiędzy aplikacjami. Na przykład, po przeciągnięciu okna do lewej krawędzi ekranu Windows automatycznie je dostosuje tak, by rzeczone okno zajęło lewą połowę przestrzeni roboczej. W Windowsie 10 dodano interfejs szybkiego dodawania aplikacji mającej zająć tę drugą połowę. W Windowsie 11 jest do tego dodatkowy kreator.

 

windows-11-jak-wyglada-2-1.jpg

 

Spójność w wyglądzie aplikacji

windows-11-jak-wyglada-16-1000x563.jpg

 

We wczesnej wersji systemu duża część użytkowników narzekała na dalszy brak spójności w częściach systemu operacyjnego. Jak się okazuje, nie warto było na to patrzeć w kompilacji, która wyciekła do Sieci. 

 

windows-11-jak-wyglada-18-1000x563.jpg

 

Windows 11 nie tyle zawiera nowe wersje klasycznych modułów, co raczej podmienia zaciągane przez nie kontrolki systemowe. W efekcie narzędzia sprzed 15 lat – tak jak te nowoczesne – zawierają uaktualnione ikony, zaokrąglone rogi, efekty światłocienia i całą resztę ozdobników, dzięki którym sprawiają wrażenie dużo świeższych.

Źródło informacji i obrazów: https://spidersweb.pl

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.