Jump to content

11 articles in this category

 1. Chcesz mieć Windows 11? Musisz wymienić sprzęt na nowy

  Microsoft w ostatnim czasie postanowił zmienić swoje stanowisko w sprawie instalowania systemu Windows 11 na oficjalnie niewspieranych procesorach. O co dokładnie chodzi?
  Jeszcze do niedawna instalowanie Windows 11 było niemożliwe na komputerach, które pracują na niewspieranym oficjalnie procesorze. Pod wpływem ogólnego niezadowolenia milionów użytkowników, Microsoft postanowił zmienić swoje zdanie. Ich oficjalnie zdanie brzmi: "Robisz to na własną odpowiedzialność, my umywamy ręce". Przedstawiciele firmy w rozmowie The Verge ujawnili, iż owszem – firma zamierza pozwalać na instalację Windows 11 na starszym sprzęcie – ale nie gwarantuje aktualizacji. Oznacza to, że nawet jeśli wgrasz Windows 11 na swój komputer, to nie dostaniesz na nim żadnej aktualizacji; ani sterowników, ani łatek bezpieczeństwa, o aktualizacjach rozwojowych nie wspominając. Nie określili jednak, czy aktualizacje nie pojawią się w Windows Update, czy nie będzie ich można zainstalować nawet ręcznie. 
   
  Procentowe statystyki awarii Windows 11 na różnych komputerach
  Trwają publiczne beta-testy Windowsa 11, w ramach których system testować mogą również użytkownicy z niezgodnym z systemem sprzętem. Jak informuje Microsoft, użytkownicy spełniający wymagania systemu pracowali na nim niemal całkowicie bez awarii. Tylko 0,2 proc. tych użytkowników doświadczyło zawieszeń systemu bądź aplikacji – to ostatnie błędy, które Microsoft ma nadzieję usunąć przed rynkową premiera systemu.
  Tymczasem osoby które testowały Windowsa 11 na nieobsługiwanym sprzęcie doświadczały o 52 proc. częstszych zawieszeń kernela, 17 proc. częstszych zawieszeń aplikacji i 43 proc. częstszych zawieszeń aplikacji Microsoftu.
   
  Wymagania sprzętowe nie ulegną zmianie
  Windows 11 wymagać będzie nowoczesnego komputera. Nowy system optymalizowany jest nawet pod najbardziej energooszczędne procesory ARM. Muszą to być jednak w miarę nowoczesne procesory. Jak tłumaczył Microsoft, tylko na nich Windows 11 będzie stabilny i bezpieczny. Starsze układy pozbawione są rozwiązań, na których Windows 11 polega.
  Dlatego też system do tej pory wymagał układu Intel Core 8. generacji lub nowszej tudzież układu AMD Ryzen generacji 2000 lub nowszej tudzież Snapdragon 845 lub nowszy. Microsoft ogłosił właśnie, że dołączy wybrane układy Core X i Xeon X i niektóre układy Core siódmej generacji. To bardzo drobne zmiany. Wymagania się już raczej nie zmienią.
   
  Patrząc na statystyki i oficjalnie zdanie Microsoftu, trzeba kupić nowy sprzęt
  Brak kompatybilności ze starszymi procesorami to ogromny problem dla milionów użytkowników, wszak nie mówimy o starych gratach, tylko komputerach 4-5 letnich. W przypadku komputerów stacjonarnych to wciąż relatywnie młody wiek, a mimo tego ich posiadacze nie będą mogli skorzystać z aktualizacji do Windows 11. Posiadacze „skrzynek” są jednak w o tyle komfortowej sytuacji, że jeśli będą bardzo chcieli mieć nowy system, mogą unowocześnić swoje maszyny o sam procesor i płytę główną z kompatybilnym gniazdem. Tego szczęścia nie mają za to posiadacze laptopów z procesorami Intela 7 gen. i starszymi. 
   
   
  Kto z Was uczestniczy w testach beta Windows 11? Jak się sprawuje?
   
  Źródło informacji i grafiki: https://spidersweb.pl

  5 comments
  871 views
 2. Windows 11 - galeria zrzutów ekranu

  Windows 11 jest już systemem, którego możemy używać w wersji beta. Wystarczy, że spełnimy wymagania systemu, które na ten moment (dość często się zmieniają) wypisane są na stronie Microsoft. Następnie musimy przystąpić do programu testów systemu Windows. W tym celu należy udać się do Ustawień systemu -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Niejawny program testów systemu Windows.


   
  Jeśli nasz komputer nie spełnia wymagań, tak jak w moim przypadku, otrzymamy powyższy komunikat (I7 6700 ).
  Lista procesorów, które są wymagane do działania Windows 10: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/windows-processor-requirements
  Warto wspomnieć, że w ciągu 10 dni po aktualizacji możemy wrócić do Windowsa w wersji 10. Po tym czasie nie możemy już tego zrobić, pozostaje tylko pełna instalacja systemu od nowa. 

  Jak wygląda Windows 11?
  W wersji Beta widoczne są już duże zmiany w wyglądzie, porównując to do wycieku, który widzieliśmy przed konferencją Microsoft'u.

  Ekran blokady

   
  Na pierwszy rzut oka widać brak licznika powiadomień z aplikacji. Zamiast tego na dzień dobry widzimy datę, godzinę, pogodę oraz wydarzenia, które mamy zapisane w kalendarzu.
   
  Menu start

   
  Z tego miejsce zniknęły aktywne kafelki, w 11-stce liczba powiadomień jest tylko pokazywana liczbą na ikonie. W górnej części okna mamy opcję przypięcia wybranych przez nas aplikacji. Ciekawą sekcją są "Proponowane", gdzie ujrzymy dokumenty, na których ostatnio pracowaliśmy. Dół okna to skróty do folderów użytkownika, takich jak Dokumenty, Pobrane, Zarządzanie kontem lub Ustawienia systemu.
   
  Widok zadań

   
  Oś czasu z widoku zadań została usunięta.
   
  Eksplorator plików


  Cały eksplorator przeszedł lifting. Zmieniły się ikony oraz górna część okna.

  Microsoft Store

   
  Microsoft już nie zmusza twórców gier i aplikacji do wykorzystywania jego autorskich technologii bezpieczeństwa, serwisowania i płatności. Nowa technologia zaszyta w systemowym repozytorium umożliwia twórcom publikowanie aplikacji napisanych niemalże dowolną metodą. Win32, WPF, UWP, PWA, Linux czy nawet Android – Microsoft Store może hostować, nadzorować i serwisować niemal wszystkie zgodne z Windowsem 11 programy. Efekty widać: Adobe, Corel i wiele innych znanych studiów deweloperskich zapowiedziały dystrybucję swojego programowego portfolio właśnie przez Microsoft Store.
   
  Nowy system powiadomień

   
  Centrum powiadomień, które w Windows 10 wysuwało się z prawej strony ekranu, w tym systemie zostało całkowicie usunięte. Powiadomienie teraz będą wyświetlane na dedykowanej widgetach, które wywołują się za pomocą kliknięcia w liczbę powiadomień. 

  Szybkie akcje

   
  Te nadal są dostępne po kliknięciu w jeden zgrupowany przycisk, na którym widoczna jest bateria, stan sieci i dźwięk. Poszczególne elementy w szybkich akcjach nadal są do wyboru przez użytkownika.
   
  Ustawienia systemu

   
  W Windows 11 rola Panelu Sterowania została oddalona w daleki głąb systemu, od teraz wszystkie potrzebne ustawienia znajdują się w aplikacji Ustawienia, która przeszła gruntowne przeprojektowanie wizualne i koncepcyjne. 
   
  Panel widżetów 

   
  Tutaj w końcu nie jesteśmy ograniczeni do informacji tylko i wyłącznie z Microsoft News.
   

   
  Funkcja Aero Snap

   
  Wprowadzona już w Windows 7, rozwijana w Windows 11. Aero Snap to funkcja pozwalająca na szybkie i łatwe podzielenie przestrzeni roboczej pomiędzy aplikacjami. Na przykład, po przeciągnięciu okna do lewej krawędzi ekranu Windows automatycznie je dostosuje tak, by rzeczone okno zajęło lewą połowę przestrzeni roboczej. W Windowsie 10 dodano interfejs szybkiego dodawania aplikacji mającej zająć tę drugą połowę. W Windowsie 11 jest do tego dodatkowy kreator.
   

   
  Spójność w wyglądzie aplikacji

   
  We wczesnej wersji systemu duża część użytkowników narzekała na dalszy brak spójności w częściach systemu operacyjnego. Jak się okazuje, nie warto było na to patrzeć w kompilacji, która wyciekła do Sieci. 
   

   
  Windows 11 nie tyle zawiera nowe wersje klasycznych modułów, co raczej podmienia zaciągane przez nie kontrolki systemowe. W efekcie narzędzia sprzed 15 lat – tak jak te nowoczesne – zawierają uaktualnione ikony, zaokrąglone rogi, efekty światłocienia i całą resztę ozdobników, dzięki którym sprawiają wrażenie dużo świeższych.

  Źródło informacji i obrazów: https://spidersweb.pl

  0 comments
  906 views
 3. Windows 11?

  Windows 11 następcą Windows 10?
  W przeciągu ostatnich kilku dni do Internetu wyciekła wczesna wersja systemu Windows 11. Microsoft zapowiadał na 24 czerwca pokaz nowej wersji systemu, która jest najważniejszą aktualizacją od dekady, jednak wygląda na to, że nici z niespodzianki. Aktualnie plik ISO można znaleźć w sieci, jeśli wie się, gdzie go szukać. Ostrzegam jednak przed instalacją, gdyż plik instalacyjny nie pochodzi z oficjalnego źródła Microsoft, więc jest to idealna okazja do pobrania pliku ze złośliwym dla użytkownika kodem.

  Nowy interfejs
  Potwierdziły się plotki, w których wspominano o nowym interfejsie. Jednak rewolucji rodem z Windows 8 nie należy się spodziewać. Kompilacja, które wyciekła do Internetu to Windows 10 po liftingu (Być może Windows 10X, o którym również mówiono). Właściwie ze zmian widzimy tylko Menu Start oraz Pasek zadań, a przypominam, że to największa aktualizacja, jaka była. Warto mieć na uwadze, że w aktualnej wersji jedenastki brakuje sporo rzeczy, a jeszcze inne mogą się zmienić. Ciekawa może być sama reakcja Microsoftu na wieść o wycieku Windows 11:
   


  Można to zrozumieć dwuznacznie: "To tylko początek, wpadnij na konferencję" lub "To dopiero Start, wpadnij na konferencję". Wygląda na to, że do Sieci wyciekła bardzo wczesna kompilacja, a zmian może być znacznie więcej.
   
  Windows 11 - zrzuty ekranu. Co nowego?

  Nowy pasek zadań z ikonami po środku.


  Menu Start - Na górze przypięte aplikacje, niżej proponowane aplikacje i dokumenty, a na dole foldery użytkownika.
   

  Widok wszystkich aplikacji.


  W Eksploratorze plików zmienił się głównie wygląd ikon.
   

  Widżety są na razie strumieniem informacji z Microsoft News.
   

  Windows 11 Aero Snap. Po najechaniu kursorem na przycisk maksymalizacji pojawia się podręczne menu pozwalające na umieszczenie okna w konkretnym miejscu w ramach jednego z czterech szablonów przestrzeni roboczej.

  Pozostaje czekać na oficjalną konferencję Microsoftu i tam przekonać się, co naprawdę nowego będzie w Windows 11.

   
   
  Źródło: https://spidersweb.pl/

  3 comments
  1k views
 4. Pilna (opcjonalna) poprawka - Windows 10

  Dlaczego poprawka jest pilna, ale opcjonalna?
  Dzisiejsza wydana poprawka nosi numer KB5004476. Mimo, że jest ważna - to właściwie tylko dla graczy. Skupia się ona na rozwiązaniu problemów z Xbox Game Pass, przez które pobieranie gier było niemożliwe przez wyskakujący błąd i późniejsze przekierowanie do sklepu Microsoft Store. 
  Problem ten dotyczy użytkowników systemu operacyjnego Windows 10 w wersji 20H1, 20H2 oraz 21H1.
   
  W takim razie - czy muszę ją pobierać?
  To zależy - poprawka ta jest pilna dla użytkowników, których opisany powyżej problem dotyczy. Jeśli na swoim urządzeniu nie stwierdzasz takich nieprawidłowości - nie musisz jej instalować. Z tego względu aktualizacja jest oznaczona jako opcjonalna.
   
  Gdzie ją pobrać?
  Tę, jak wszystkie inne, można pobrać za pomocą Windows Update. W tym celu należy udać się do Ustawień systemu, które dostępne są wchodząc do Menu Start. Przechodzimy do zakładki Aktualizacja i Zabezpieczenia. Jeśli nie widzisz aktualizacji - kliknij przycisk Sprawdź aktualizację.
   


  0 comments
  695 views
 5. Łatkowa aktualizacja Windows 10 - Kwiecień

  Microsoft co drugi wtorek miesiąca wypuszcza aktualizacje systemu Windows 10, skupiające się na poprawieniu luk bezpieczeństwa. W tej aktualizacji znajdują się poprawki 19 krytycznych luk w bezpieczeństwie.

  Luki w bezpieczeństwie systemu
  W aktualizacji znajduje się 19 poprawek dla luk, które oznaczone zostały mianem krytycznych, oraz 89 o statusie ważnym. Dodatkowo, wyeliminowano również niebezpieczeństwa ze strony Microsoft Exchange, gdzie w ostatnim czasie było dość głośno nt. włamań do serwerów różnych firm.

  Poprawki błędów


  Po poprzedniej aktualizacji w marcu, wielu użytkowników dotknął dość irytujący oraz uniemożliwiający drukowanie problem. Polegał on na wyrzucaniu tzw. ekranu śmierci (BSOD). Kolejnym problemem okazało się działanie wyszukiwarki w Eksploratorze plików. Microsoft przekonuje, że wszystkie problemy zostały naprawione, a także poprawili wydajność systemu. 

  Co nowego?
  Kwietniowa aktualizacja Windows 10 jest pierwszą, w której nie zobaczymy już przeglądarki Microsoft Edge Legacy, a zainstalowaną już w jej miejsce Microsoft Edge na silniku Chromium. Więcej informacji na temat przeglądarki na nowym silniku można przeczytać tutaj: https://www.microsoft.com/pl-pl/edge

  Jak zainstalować?
  Proces instalacji przebiega jak każdy inny. Należy udać się do Ustawień systemu i wybrać opcję "Aktualizacje i zabezpieczenia". Należy kliknąć przycisk "Sprawdź aktualizacje", jeśli system nie zrobił tego jeszcze automatycznie.


   
  Źródło tekstu oraz grafiki: instalki.pl
   

  0 comments
  866 views
 6. Windows 10 May 2020 Update (2004) już jest dostępny do pobrania! Co nowego?

  Dzisiaj po godzinie 19:00 Microsoft udostępnił najnowszą aktualizację Windows 10 zwaną jako May 2020 Update, która ma kod wersji 2004. Jak co każdy wielki update przedstawiamy wam jakie nowości zawitały do systemu.
   
  Poprawa wydajności dysków HDD
  Jedną z najważniejszych zmian to zwiększona wydajność dla dysków HDD. Polega ona na wyłączeniu indeksowania, które dosyć często uruchamia się w Windows 10. Będzie ona włączana tylko kiedy nie używamy komputera np. podczas oglądania filmu czy słuchania muzyki.
  Jest to jedna z najważniejszych opcji. Aktualizacja dla osób, które mają problem z wykorzystaniem 100% dysku jest konieczna!
   
  Integracja wyszukiwarki i jej nowy wygląd w eksploratorze plików z OneDrive
  Wprowadzony został nowy wygląd wyszukiwarki oraz nową funkcję ingerencji w OneDrive. Nowa funkcja polega na możliwości wyszukiwaniu plików online. Co to oznacza? Pliki OneDrive, które nie zostały pobrane (ikona chmurki) będą teraz wyświetlanie w wyszukiwarce.
   

   
  Dodanie wydarzeń z poziomu wysuwanego kalendarza
   

   
  Lepsze zarządzanie powiadomieniami
  Gdy najedziemy wskaźnikiem na przychodzące powiadomienie, zobaczymy ikonę ustawień, której kliknięcie pozwoli szybko skonfigurować ustawienia powiadomień od tej aplikacji. Zaktualizowano design ustawień powiadomień od poszczególnych aplikacji, by stał się czytelniejszy. Na samej górze Centrum akcji widnieje bezpośredni link do ustawień powiadomień. Ustawienia powiadomień i akcji mają teraz pole wyboru, pozwalające wyciszyć dźwięk wszystkich powiadomień. Ustawienia powiadomień i akcji domyślnie sortują aplikacje według daty wysłania ostatniego powiadomienia.  
    
   
  Możliwość przejścia w zarządzania powiadomieniami z panelu powiadomień
   
   
   
  Wyciszanie wszystkich powiadomień
   

   
  Sortowanie powiadomień według najnowszych
   

   
  Zmiana nazwy pulpitów wirtualnych
   

   
  Możliwość edycji wskaźnika kursora
   

   
  Emoji 12.0
  Panel z emoji można wywołać przez skrót WIN + kropka lub WIN + średnik.

   
  Więcej Kaomoji
  Panel z Kaomoji można wywołać przez Win+.(kropka).
   

   
  Ulepszone narzędzie wycinania
  Zaktualizowano domyślny format pliku - teraz jest to png. Wciąż jednak możemy wybrać inny format z rozwijanego menu.
  Tryb jednego okna - wielu użytkowników narzekało na jedną irytującą rzecz. Każdy wykonany wycinek jest otwieramy w osobnym oknie, co może często skutkować niezłym bałaganem na pulpicie, w którym odnalezienie tego właściwego wycinka może stanowić wyzwanie. Teraz możemy włączyć tryb jednego okna, w którym każdy kolejny zrzut jest otwierany w tym samym oknie. Co więcej, będzie to ustawienie domyślne. Jeśli będziemy chcieli powrócić do obsługi wielu okien, to można to zrobić z poziomu ustawień.
  Funkcja przybliżania - jeśli obszar, który zaznaczyliśmy jest nieco za duży, nie musimy powtórnie wykonywać zrzutu. Wystarczy przybliżyć wybrany obszar, na przykład wykorzystując skróty klawiszowe CTRL+/- albo pokrętło myszy.
   
  Windows Ink - Mniejszy i zintegrowany z aplikacją Whiteboard
  By ją aktywować, trzeba kliknąć prawym klawiszem myszy pasek zadań i wybrać opcję Przycisk Pokaż obszar roboczy funkcji Windows Ink.
   

   
  Większa kontrola nad przepustowością w Windows Update
   

   

   
  Szybszy wgląd w ustawienia języków w ustawieniach
   

   
  Opis opcji językowych w ustawieniach
   

   
  Nowy widok połączeń z siecią
   

   
  Możliwość ustawienia limitu danych
  Opcja idealna dla osób, co mają ograniczony internet.
   

   
  Zmiana szybkości wskaźnika myszy przeniesione do ustawień
   

   
  Ulepszone zarządzanie funkcjami opcjonalnymi systemu Windows 10
   

   
  Formatowanie komputera z chmury
   

   
  Możliwość kontroli nad zapisanymi aplikacjami podczas restartu systemu
   

   
  Lepsze parowanie z urządzeniami Bluetooth
   

   
  Typ dysku widoczny w Menadżerze zadań
   

   
  Temperatura karty graficznej (GPU) w Menadżerze zadań
   

   
  Nowe telefony ze wsparciem dla aplikacji Twój telefon
  Samsung Galaxy S10e, S10, S105G S10+, S9, S9+, S8, S8+
  Samsung Galaxy Fold
  Samsung Galaxy Note 9, Note 8
  Samsung Galaxy A8, A8+
  OnePlus 6, 6T
  Samsung Galaxy A6, A7, A9, A10, A20, A30, A50, A70, S8 Active
   
  Powiadomienia ze smartfona w aplikacji Twój telefon
   

   
  Dzwonienie i odbieranie telefonów w aplikacji Twój telefon
   

   
  Szybkie odpowiedzi w powiadomieniach
   

   
  Nowe ikony aplikacji
   

   
  Możliwość zaczepienia kalkulatora do ekranu (Zawsze na wierzchu)
   

   
  Notatnik w Windows Store
   

   
  Wyszukiwanie podobnego feedbacku w Centrum opinii
   

   
  Nowa opcja blokowanie potencjalnych niechcianych aplikacji
   

   
  Szybsze tworzenie profili z metodą logowania Windows Hello, PIN czy skaner linii papilarnych
   

   
  Sterowanie wzrokiem
   

   

   
  Liczniki FPS w każdej grze dzięki nakładce Xbox Game Bar
   

   
  Jak pobrać aktualizację?
  Aktualizację można już pobrać z Windows Update, ale jest ona udostępniana falami. Można wyszukać ręcznie aktualizację przez asystenta aktualizacji lub Media Creation Tool.
  Źródło grafiki: centrumxp.pl

  2 comments
  1.6k views
 7. Windows 10 May 2019 Update (19H1) już jest dostępny do pobrania! Co nowego?

  Niecałą 1h temu na serwery Microsoftu wylądowały pełnoprawne obrazy ISO z najnowszą dużą aktualizacją Windowsa 10 o nazwie kodowej 19H1! Plotki na temat udostępnienia aktualizacji pod koniec miesiąca okazały się jednak fałszywe, a my już możemy pobierać najnowszą wersję systemu od Microsoftu.
   
  Jak pobrać najnowszą wersję 19H1?
  Nie u każdego może od razu pojawić się aktualizacja do najnowszego systemu. W usłudze Windows Update jest ona udostępniana falami.
  Jeżeli twoje urządzenie jeszcze nie wspiera najnowszej wersji Windowsa to najprawdopodobniej nie będziecie jeszcze widzieć aktualizacji w Windows Update.
   
  Jak przyspieszyć aktualizację i mieć to już za sobą?
  Oczywiście istnieje szybsza alternatywa w aktualizacji. Wystarczy pobrać asystenta aktualizacji ze strony Microsoftu, który jest dostępny pod tym linkiem.
  Należy wtedy kliknąć przycisk "Zaktualizuj teraz" i zainstalować swojego asystenta.
  Ta metoda jest oczywiście bezpieczna, pomija tylko "kolejkę" w której wasz Windows Update oczekuje na aktualizację.
   
  Co nowego?: Jasny motyw wraz z nową domyślną tapetą!

   
  Co nowego?: Najpopularniejsze aplikacje w wyszukiwarce

   
  Co nowego?: Więcej efektów Fluent w menu Start

   
  Co nowego?: Wysuwany panel boczny w menu Start

   
  Co nowego?: Windows Sandbox, czyli tryb piaskownicy w Windows 10 (Ta nowość jest zarezerwowana tylko dla uzytkowników z wersją Pro systemu Windows)

   
  Co nowego?: Wyszukiwanie i Cortana to teraz oddzielne opcje

   
  Co nowego?: Kolorowe listy szybkiego dostępu

   
  Co nowego?: Poprawiony interfejs funkcji resetowania ustawień komputera

   
  Co nowego?: Zrzut ekranu okna dzięki funkcji Wycinanie i szkicowanie


   
  Co nowego?: Akrylowe tło na ekranie logowania

   
  Co nowego?: Tryb rozszerzonego wyszukiwania

   
  Co nowego?: Płynna kontrola jasności ekranu w Centrum akcji

   
  Co nowego?: Ustawienia szybkich akcji bezpośrednio w Centrum akcji

   
  Co nowego?: Ciemny motyw w wysuwanym menu OneDrive

   
  Co nowego?: Nowa ikona Eksploratora plików

   
  Co nowego?: Szybkie odpinanie grup i folderów w menu Start

   
  Co nowego?: Galeria w pasku gry

   
  Co nowego?: Nowy wygląd historii schowka

   
  Co nowego?: Resetowanie numeru PIN jak w przeglądarce

   
  Co nowego?: Resetowanie PINu na ekranie logowania oraz konto bez hasła

   
  Co nowego?: Zmiana domyślnej karty w Menedżerze zadań

   
  Co nowego?: Przyjazne wyświetlanie daty w Eksploratorze plików

   
  Co nowego?: Zmiany w interfejsie Windows Mixed Reality
   
  Co nowego?: Ciemny motyw ogarnia kolejne obszary Poczty i Kalendarza


   
  Co nowego? Możliwość odinstalowania kolejnych aplikacji z Windows 10
  3D Viewer (dawniej jako Przeglądarka rzeczywistości mieszanej)
  Kalkulator
  Kalendarz
  Muzyka Groove
  Poczta
  Filmy i TV
  Paint 3D
  Snip & Sketch
  Sticky Notes
  Rejestrator głosu
   
  Co nowego?: Paint z obsługą wyłącznie za pomocą klawiatury

   
  Co nowego?: Kodowanie UTF-8 w Notatniku

   
  Co nowego?: Wskaźnik niezapisanych zmian w pasku tytułowym Notatnika

   
  Co nowego?: Przesyłanie opinii na temat Notatnika

   
  Co nowego?: Aplikacja Office dla Windows 10

   
  Co nowego?: Lepsza współpraca Cortany z Microsoft To-Do

   
  Co nowego?: Usprawniona obsługa plików RAW

   
  Co nowego?: Aplikacje desktopowe (Win32) w Windows Mixed Reality

   
  Co nowego?: Ekran telefonu na dużym ekranie

   
  Co nowego?: Microsoft Apps na Androidzie to teraz Pomocnik aplikacji Twój telefon

   
  Co nowego?: Nowe elementy na stronie głównej Ustawień

   
  Co nowego?: Zarezerwowany magazyn - nowy sposób zwalniania miejsca na aktualizacje


   
  Co nowego?: Przeprojektowane opcje logowania z Windows Hello

   
  Co nowego?: Wygodniejsze zarządzanie czcionkami w Ustawieniach

   
  Co nowego?: Uproszczona strona ustawień programu Windows Insider

   
  Co nowego?: Dalsza ewolucja Asystenta skupienia

   
  Co nowego?: Łatwiejsze i dłuższe wstrzymywanie aktualizacji w Windows Update

   
  Co nowego?: Windows będzie automatycznie usuwał wadliwe aktualizacje

   
  Co nowego?: Czytelne komunikaty podczas aktualizacji w Windows Update

   
  Co nowego?: Inteligentne godziny aktywnego użytkowania w Windows Update

   
  Co nowego?: Synchronizacja zegara

   
  Co nowego?: Zalecane rozwiązywanie problemów


   
  Co nowego?: Automatyczny restart i logowanie (ARSO) dla komputerów firmowych

   
  Co nowego?: Nowa ikona sygnalizująca brak połączenia

   
  Co nowego?: Szybsze i dokładniejsze pisanie na klawiaturze dotykowej

   
  Co nowego?: Wsparcie dla klawiatur ADLaM i Osage

   
  Co nowego?: Czcionka Microsoft Ebrima ze wsparciem dla ADLaM

   
  Co nowego?: Pisanie w systemach Telex i VNI dla języka wietnamskiego na klawiaturze dotykowej

   
  Co nowego?: Więcej symboli dostępnych na klawiaturze dotykowej

   
  Co nowego?: Inteligentne wspomaganie pisania SwiftKey dla nowych języków

   
  Co nowego?: Klawiatura fonetyczna dla języków indyjskich

   
  Co nowego?: Emoji 12.0


   
  Co nowego?: Łatwiejsze pisanie z japońskim IME

   
  Co nowego?: Symbole i Kaomoji dostępne pod ręką skrótem Win + . (kropka)

   
  Co nowego?: Domyślna czcionka w Poczcie

   
  Co nowego?: Rozpoznawanie rozdzielczości DPI w Menedżerze zadań

   
  Co nowego?: Sprawniejsze drukowanie

   
  Co nowego?: Podgląd aplikacji używających mikrofonu

   
  Co nowego?: Nowa historia ochrony w Zabezpieczeniach Windows

   
  Co nowego?: Ochrona przed naruszeniami w Windows Defender Antivirus

   
  Co nowego?: Większe i jaskrawsze wskaźniki myszy

   
  Co nowego?: Dostęp do plików Linuksa w Eksploratorze plików i PowerShell

   
  To są jedne z najważniejszych zmian.
  Zapraszamy również pod ten link po więcej informacji na temat nowości w aktualizacji Windows 10 May 2019 Update (Artykuł w serwisie CentrumXP).

  1 comment
  1.6k views
 8. Windows 10: Na 7 dni opóźnisz aktualizację systemu

  W wersji testowej Windowsa 10 zadebiutowała nowa opcja, która pozwala jeszcze bardziej kontrolować aktualizacje systemu. Mowa tutaj o funkcji opóźnienia aktualizacji z Windows Update.
  Najnowszy system Microsoftu pozwalał już wcześniej odroczyć aktualizacje, ale nie było to dostępne dla użytkowników wersji Home. W przyszłej dużej aktualizacji systemu ma się to zmienić. Użytkownicy otrzymają opcję odroczenia aktualizacji do 7 dni w wersji Home. Żadnych zmian dotyczących opóźnień aktualizacji nie wprowadzono w wersjach takich jak Pro, Education itp.
   

   
  Prawdopodobnie Microsoft zdecydował się na taki ruch ze względu na ostatnią aktualizację Windows 10 October 2018 Update, która miała problem ze znikającymi plikami i ostatecznie premierę aktualizacji przesunięto na następny miesiąc.
  Premiera nowej aktualizacji ma się pojawić tą wiosną.
  Informacje oraz grafika: Centrumxp.pl

  4 comments
  1.1k views

  Windows 10 October 2018 Update jest ponownie dostępny!

  W zwyczaju Microsoftu dzisiaj przypada Patch Tuesday, który możemy się spodziewać w każdy drugi wtorek miesiąca. Ma ona za zadanie udostępnić aktualizacje zabezpieczeń oraz nowości do systemu. Bardzo możliwe że już dzisiaj po godzinie 19:00 na nasz Windows Update zacznie się pobierać Windows 10 October/November 2018.
   
  Nie wiadomo jednak jak do końca będzie się nazywała aktualizacja, która miesiąc temu nosiła nazwę Windows 10 October 2018. Użytkownicy, którzy zdążyli pobrać tą wersje systemu wcześniej otrzymują aktualizacje poprawkowe. Sam korzystam z tej wersji systemu i poprawki naprawiły to, co miały poprawić.
   
  Dlaczego Microsoft zdecydował się wycofać aktualizacje? Powodem był głównie błąd ze znikającymi plikami oraz masą innych błędów. Zdecydowano się na wycofanie aktualizacji z Windows Update i przeniesienie jej do testowego kręgu aktualizacji.
   
  Przypominamy, że w przypadku aktualizacji pobierany jest plik ISO systemu czyli ponad 2,5 GB danych (Dotyczy to użytkowników z aktualizacją April 2018 Update), a w przypadku użytkowników z October/November 2018 Update będzie tylko paczka poprawek błędów. Po udostępnieniu aktualizacji będzie można ją również pobrać za pomocą asystenta aktualizacji.
   
  #AKTUALIZACJA: Microsoft własnie udostępnił aktualizację dla wszystkich. Zapraszamy do pobierania!
   
  Źródło: centrumxp.pl
   
   

  0 comments
  1.1k views

  Windows 10 na ostatniej prostej do wyparcia Windows 7

  Firma StatCounter opublikowała dane dotyczące systemów operacyjnych. Z ich danych wynika, że Windows 10 jest najpopularniejszym systemem na świecie!
   
  Aktualnie najnowszy system Microsoftu ma 51,94% udziału na rynku (we wrześniu wynosił on 50,07%). W tym samym czasie udziały Windows 7 są coraz mniejsze 36,31% (we wrześniu 37,2%).
  Kolejnym najpopularniejszym systemem zostaje wciąż Windows 8.1 z udziałem 7.02% na rynku oraz Windows XP z udziałem 2.16%.
   

   
  Warto pamiętać, że Windows 7 jak i Windows 8.1 nie otrzymują już żadnych nowych funkcji. W przypadku Windows 10 dostajemy je w przedziałach 6 miesięcy.
  Popularna Siódemka oficjalnie kończy swój żywot za rok (Styczeń 2020r.) co oznacza, że Windows 7 będzie podatny na wirusy i ataki hakerskie. Stanie się on drugim Windowsem XP, którego użytkownicy tak go uwielbiali. Użytkownicy powinni już myśleć nad przesiadką na najnowszy system.

  1 comment
  695 views
 9. Już niedługo system Windows 10 przyspieszy!

  Na początku stycznia tego roku w procesorach firmy Intel, AMD i Qualcomm doszło do wykrycia krytycznej luki o nazwie Spectre i Meltdown. Z tego względu producenci sprzętów byli zmuszeni załatać lukę jak najszybciej, co niestety odbiło się na wydajności systemu Windows 10. Microsoft podają decyzje o ich cofnięciu i wprowadzeniu nowych zabezpieczeń, które nie wpłyną na działanie systemu.
   
  Wydajność procesorów po tej łatce spadała nawet do ok. 10%. Firma Microsoft znalazła rozwiązanie, które jest bardziej wydajniejsze. Mowa tutaj o zmianach w jądrze Windowsa (kernela), które nie wpływają za bardzo na wydajność systemu.
  Według doniesień Microsoftu to rozwiązanie nazywa się Retpoline.
   
  Ta wiadomość na pewno ucieszy użytkowników ze słabszymi procesorami. Poprawka została już wydana do najnowszej aktualizacji Windows 10 19H1, która ma pojawić się wiosną 2019r.
  Poprawki mogą już testować Insiderzy w szybkim pierścieniu aktualizacji.

  0 comments
  1k views
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.