Jump to content

Wyciek danych z Twitch. W nim zarobki twórców i kod źródłowy


Kacper
  • 258 views

 Share

W Internecie pojawiła się paczka plików o rozmiarze ponad 125 GB pochodząca z wycieku danych platformy Twitch. Poza zarobkami twórców (również polskich) udostępnione zostały również kody źródłowe serwisu i aplikacji mobilnych.

 

O wycieku dowiedzieliśmy się z portalu 4chan, na którym jeden z użytkowników udostępnił paczkę plików zawierającą dane pozyskane z ataku na najpopularniejszą platformę streamingową - Twitch. Zgodnie z doniesieniami nie ma co dyskutować nt. autentyczności plików. Są prawdziwe. 

 

twitch-wyciek-danych.jpg

 

Zawartość paczki z wycieku danych z Twitch (Źródło: videogameschronicle.com)

 

 

Wśród plików udostępnionych przez atakującego znajduje się przede wszystkim kod źródłowy platformy, raporty finansowe dotyczące wypłat dla twórców Twitch od 2019 roku, kod aplikacji na urządzenia mobilne i konsole, pakiety SDK, wewnętrzne serwisy AWS, a także niewydany jeszcze projekt nazwany Vapor - konkurecja dla platformy Steam. Zgodnie z tym co mówi osoba, wstawiająca całą paczkę do sieci - danych i materiałów ma więcej, ale jeszcze ich nie opublikowała.

 

 

Cel ataku?

Pytanie dość ciekawe, ponieważ atakujący nie żąda żadnego okupu od Twitch'a, czego byśmy się spodziewali. Wszystkie dane zostały za darmo wrzucone do sieci ze słowami: "Celem ataku było zakłócenie działania platformy i ułatwienie konkurencji innym serwisom streamingowym, ponieważ społeczność Twitcha jest obrzydliwym i toksycznym szambem”. Atak więc uznać można za formę protestu.

 

Źródło

 Share


User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.