Jump to content

Gracze celem ataku nowego zagrożenia

BloodyStealer

W ostatnich dniach firma Kaspersky (Zajmująca się bezpieczeństwem i oprogramowaniem antywirusowym) opublikowała raport z nowego wykrytego zagrożenia. Głównie powinni obawiać się gracze. Mowa tutaj o trojanie BloodyStealer, który może zostać wykorzystane do kradzieży kont na popularnych platformach takich jak: Steam, Origin lub Epic Games Store.

 

blodysteale.jpg

 

Oprogramowanie działa potajemnie, w tle kradnie pliki cookies, hasła, dane kart bankowych, zrzuty ekranu, czy pamięć otwartych sesji w przeglądarce. Kaspersky pisze, że pierwszy raz wirus został zauważony w marcu tego roku. Trojan jest sprzedawany w darknecie z miesięczną subskrypcją w cenie 40 zł lub 150 zł na zawsze. BloodySteale wykorzystuje kilka metod służących skomplikowaniu oraz inżynierii wstecznej. 

 

Do czego został stworzony ten wirus?

Jak wskazuje Kasperky, na czarnym rynku jest wysokie zapotrzebowanie na konta, pochodzące z popularnych platform do gier. Konta też później sprzedawaną są w Internecie. Loginy i hasła do Steam, Epic Games czy Origin można kupić w darknecie za 55 zł za tysiąc kont w sprzedaży hurtowej oraz za 1-30% wartości konta w sprzedaży detalicznej. Kaspersky uważa, że tego rodzaju dane nie pochodzą z przypadkowych wycieków, a kampanii cyberprzestępców, do których służy np. wspomniany już BloodySteale.

 

Kaspersky zaleca skorzystanie z dostępnych metod zabezpieczenia konta - silnego hasła czy uwierzytelnienia dwuskładnikowego. "Mimo bogactwa opcji dostępnych cyberprzestępcom chcącym zakupić lub wypożyczyć trojana bądź wykorzystać go w swoim łańcuchu ataków BloodyStealer zdołał zwrócić na siebie uwagę użytkowników na jednym z podziemnych forów. Szkodnik ten posiada kilka interesujących możliwości, takich jak wydobywanie haseł przeglądarek, plików cookie oraz informacji dot. środowiska. Jego twórcy wyposażyli go w dodatkowe możliwości, takie jak przechwytywanie informacji związanych z platformami gier online." - powiedział Dmitrij Gałow, badacz bezpieczeństwa z Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) Kaspersky.

 

Źródło tekstu oraz grafiki: https://ithardware.pl

 Share


User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.