Jump to content

3 articles in this category

 1. Klasy Mundurowe

  Jak wygląda nauka w klasach mundurowych
   
  Warto zacząć od tego że nie trzeba się bać tego że wymagania będą nie z tej ziemi gdyż to jest dalej szkoła i tam nie jest całkowicie jak wojsku są po prostu pewne wymagania,
  Chodząc do klasy mundurowej będzie uczyć się uczyć co wolno właśnie jednostką mundurowym oraz jakie mają obowiązki i czego nie mogą robić, niejednokrotnie będziecie mieli wyjścia na jednostkę czy to straży granicznej czy to jednostkę wojskową gdzie będziecie mieli różne zajęcia tak jak Czarna taktyka(walki w budynkach) lub też testy sprawnościowe na torach przeszkód, również będziecie mieli obozy mundurowe na przykład na poligony, mój pierwszy wyjazd na obóz mundurowy był na poligon gdzie pierwszego dnia mieliśmy teorię czyli jak trzymać dobrze broń jak się ustawić oraz BLOS( Broń, Lufa, Otoczenie, Spust), a na następny dzień od rana do wieczora z przerwami na odpoczynek i jedzenie, strzelaliśmy z ostrej amunicji, na niektórych obozach będziecie mogli poznać na własnej skórze jak to jest być w wojsku, szczerze mogę powiedzieć że takie doświadczenia zostają na całe życie oraz mam wiele miłych wspomnień takie jak żartowanie z oficerami czy też zakłady z nimi że na testach sprawnościowych zrobię 3km w 9min(minuty mi zabrakło), 
  poza obozami będą takie wyjścia w teren na przykład idziecie do lasu gdzie ćwiczycie zieloną taktykę czyli maskowanie czy rzeczy powiązane z walką w lasach lub miejscach poza industrialnych,
  na samym początku rzecz jasna będziecie mieli musztrę czyli nauczycie się jak maszerować oddawać honory czy też składać raport swoim przełożonym,
  będziecie mieli lekcje samoobrony, i to zależy od nauczyciela czy będziecie się uczyć Taekwondo czy też innych stylów walki,
  to tak z grubsza jak wygląda część mundurowa dalsza część będzie normalna czyli jak pójdziecie tak jak ja na logistyka mundurowego będziecie mieli normalnie lekcje z danego przedmiotu, 
  w skrócie nawet jeśli was nie interesuje przyszłość w mundurze to jeśli będziecie mieli taką możliwość warto dobrać sobie ten kierunek dla samej fraidy czy też przygody bo doświadczenia i ludzie są na prawdę zajebiści 
   
   
  Źródła: własne doświadczenie i nauka


  video-1595714106.mp4

  2 comments
  1.7k views
 2. Gra o tron - Recenzja

  Gra o tron!    
   
            Jeden z najbardziej popularnych seriali na świecie. Został stworzony przez Davida Benioffa i D.B. Weissa dla HBO. Serial jest adaptacją sagi „Pieśni lodu i ognia”, której autorem jest George R.R. Martin.
   
             Saga liczy sobie osiem książek, czy nawet lepszym stwierdzeniem będzie ksiąg, objętość jednej z nich (Uczta dla wron) okazała się tak wielka, że przekraczała możliwości wydania. Martin musiał podzielić książkę by ją wydać.
   
   
             Ale nie piszę artykułu o tej wspaniałej powieści, lecz o serialu, więc do rzeczy:
   
             Data premiery pierwszego sezonu miała miejsce 17 kwietnia 2011 roku, w Polsce dzień później. Serial spotkał się z pozytywną reakcją fanów jak i ze sporą krytyką, ponieważ już w pierwszym odcinku widzimy sporo nagości i brutalnych scen, lecz to nie zniechęciło Davida do dalszego kręcenia takich scen. W każdym kolejnym sezonie jest takich scen więcej i więcej, lecz nie bójcie się, serial nie polega głównie na tym.
   
             Serial liczy sobie osiem sezonów, ósmy sezon jest ostatnim, jak zarazem najbardziej wyczekiwanym. Tak długo nie trzeba było czekać na żaden sezon. Data premiery ostatniego sezonu miała 14 kwietnia i według informacji podanych przez HBO pierwszy odcinek liczył sobie 17.4 mln widzów, jest to nowy rekord jakiegokolwiek odcinka Gry o tron. Sezon ósmy ma liczyć sobie sześć odcinków i cztery ostatnie mają trwać ok. 80 minut.
   
   
           Akcja serialu rozgrywa się na kontynencie Westeros na którym znajduje się Siedem Królestw, pobliskim kontynencie Essos, oraz okolicznych wyspach. Siedem Królestw rozciąga się od położonego na północy muru, do południowego Dorne.
   
   
           Od kilkunastu lat po buncie i obaleniu „szalonego króla” w Siedmiu Królestwach panuje Robert Baratheon. Pokój i dobrobyt przerywa nagła śmierć namiestnika króla, Robert jedzie na Północ by prosić swojego przyjaciela Neda Starka – namiestnika Północy by ten został namiestnikiem Siedmiu Królestw. Ned mimo niepewności i nalegań ze strony żony jedzie do Królewskiej Przystani, nie tylko służyć swojemu królowi, lecz rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci jego poprzednika. W stolicy czeka na niego wiele niebezpieczeństw ze strony wielkiego i pragnącego władzy rodu Lannisterów. Równocześnie na kontynencie Essos, Viserys Targaryen i jego siostra Daenerys Targaryen planują powrót do Westeros i ponowne przejecie rządów.
  Tak o to rozpoczyna się… GRA O TRON.
   
   
  1,2
   
   

  9 comments
  1.3k views
 3. Avengers: Koniec Gry

  Filmy Marvel Cinematic Universe to seria o superbohaterach, którą wyprodukował Kevin Feige.
   

   
   
   
  Film "Avengers: Endgame" to koniec całej serii, którą Marvel tworzył od ponad dziesięciu lat. Pierwszym filmem, który został wypuszczony był "Iron Man" w roku 2008. 
   
  Twórcy praktycznie aż do premiery ukrywali skrzętnie fabułę filmu. Jedyne, co wiedzieli fani przed publikacją ostatniej części serii, było to, że po przegranej z Thanosem Avengers muszą znów połączyć swoje siły, żeby w jakiś sposób odwrócić zło, którego dokonał w poprzedniej części Thanos. "Usunął" on ze wszechświata połowę populacji istot. 
   
  W filmie (jak w poprzednich wydanych częściach) mieszane są sceny, na których płaczemy ze śmiechu z poważnymi, a także smutnymi, na których widzowi czasem płynie z oczu niejedna łza. 
   
  Najnowszy film MCU trafił do kin 24 kwietnia 2019 roku, a w Polsce mogliśmy go oglądać już 25 kwietnia. Pierwszy rekord oglądalności "Avengers: Endgame" padł w Chinach, gdzie widzowie mieli okazję obejrzeć go jako jedni z pierwszych -  pierwszego dnia zarobiono już około 50 milionów $. 
   
  Po trzech dniach od premiery na światowych rynkach i po jednym dniu w Ameryce, producenci zdążyli zarobić już ponad 600 milionów dolarów amerykańskich. To nowy rekord, który wcześniej należał do poprzedniej części Avengers: Infinity War. 
   
  Film nagrywano w Atlancie i Fayetteville (Stany Zjednoczone). 
   

   
  W rolach głównych występują: Robert Downey Jr. (Iron Man), Chris Evans (Kapitan Ameryka), Mark Ruffalo (Hulk), Chris Hemsworth (Thor), 
  Scarlett Johansson (Czarna Wdowa), Jeremy Renner (Hawkeye), Don Cheadle (War Machine), Paul Rudd (Ant-Man), Brie Larson (Kapitan Marvel), Karen Gillan (Nebula), Danai Gurira (Okoye), Benedict Wong (Wong), Jon Favreau (Harold "Happy" Hogan), Bradley Cooper (Rocket), Gwyneth Paltrow (narzeczona Starka)
   i Josh Brolin (Thanos).
   
   
   
   
  Kto z was był już na najnowszych Avengersach? Jak wrażenia?
   
   
  Artykuł krótki i starałam się pisać bez spoilerów, bo pewnie jakaś część osób planuje dopiero to obejrzeć. :>
   
  źródła: google image, www.antyradio.pl, www.filmweb.pl, www.moviesroom.pl
   
  Dziękuję jeszcze Evi i Adrianowi za pomoc. 😎

  8 comments
  1k views
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.