Jump to content
×
×
  • Create New...
PC

To już koniec pewnej epoki fanów Windows 7, właśnie dzisiaj zakończył wsparcie! System staje się niebezpieczny!

Stary dobry Windows 7, pamiętam jego premierę jak by to było wczoraj. Windows Areo, ulepszona wydajność względem Windows Visty. Niektórzy pozostali na tej wersji ze względu na kafelki, które pojawiły się w systemach 8, 8.1 i 10. Wszystko dobre, co się szybko kończy.

 

 

Co to oznacza dla użytkowników?

Oznacza to, że użytkownicy tych systemów zostaną pozbawieni łatek bezpieczeństwa. Od dnia dzisiejszego nie jest zalecane (a wręcz kategorycznie niezalecane) korzystanie z Windows 7 np. dla firm, użytkowników prowadzących własne projekty, robienie przelewów przez internet itp.

Dalszy rozwój programów zostanie również zakończony.

 

CentrumXP w swoim artykule napisało ciekawą notkę:

Cytat

Czy jest to niepotrzebna panika? Cóż, osobiście porównałbym korzystanie z Windows 7 od teraz do jeżdżenia bez pasów. Wcale nie musimy ich zapinać, by uruchomić auto, które poinformuje nas, że powinniśmy je jednak zapiąć. Poza tym auto jest w stu procentach sprawne, choć poziom naszego bezpieczeństwa drastycznie się obniża. Oczywiście używanie Windowsa 7 nie będzie od teraz wykroczeniem. Tak, jak jeżdżenie bez pasów.

 

Warto wspomnieć tutaj również, że i my kończymy wsparcie z tym systemem. Wszelkie nowości na forum jak i serwerach będą powstawać z myślą o najnowszym systemie Windows 10.

 

Aktualizacja do Windows 10?

Tak, to może zapobiec mnóstwem problemów. Nadal istnieje możliwość aktualizacji ze starszych systemów. Jak dokonać aktualizacji znajdziecie w osobnym artykule:

 

Windows 7 na celowniku hakerów!

 

image.png

 

Jak widzimy powyżej komputery z systemem Windows 7 są wciąż popularne. Badania również wskazują, że Windows 7 pada coraz częściej ofiarą hakerów i wirusów. Można się spodziewać, że ilość ataków od dnia dzisiejszego będzie tylko rosła.

 

A Wy planujecie przesiadkę do najnowszego systemu Windows 10? Za czym będziecie tęsknić?

 

 

 

 

Edited by aXenBiceps™


User Feedback

Recommended CommentsGuest
This is now closed for further comments

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.