Jump to content

Gazetka #51 - Kwiecień 2022

MLK.
  • 85 views

 Share

Group 14 (1).png

 

1 - wprowadzenie.png

 

Witajcie! Czas płynie nieubłaganie. Kolejny miesiąc już za nami, więc czas na podsumowanie. Jednak zanim przejdziemy do meritum, chcemy Wam podziękować za aktywność w poprzednim wydaniu. Liczymy na podobny odzew i tym razem. Możemy zaczynać. Jesteście ciekawi, co wydarzyło się w kwietniu? Sprawdźmy!

 

2 - ważne informacje.png

 

W tym miesiącu byliśmy świadkami wielu zawirowań i wydarzeń, jeśli chodzi o życie forum.

 

Jednym z najważniejszych wydarzeń były Święta Wielkanocne. Okres świąteczny nie mógł obyć się bez specjalnych zabaw i konkursów na naszej sieci. Jednym z nich był zorganizowany koszyk wielkanocny,w którym każdy z naszych użytkowników mógł wziąć udział i przy okazji wygrać ciekawe nagrody. Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o serwerach! Podczas aktywnej rozgrywki na wybranych przez Was serwerach CS:GO mieliście możliwość zbierania pisanek, z których otrzymywaliście usługi VIP na różny okres.

 

Kolejną ważną, a zarazem dobrą informacją jest stworzenie nowego systemu skinów oraz zestawu naklejek! Postanowiliśmy uruchomić dla Was serwer, na którym macie możliwość ustawienia wszystkich skinów na broniach, rękawiczek i naklejek, którymi gracie na naszych serwerach. Wystarczy, że odwiedzicie serwer pod adresem skins.1s2k.pl bądź 91.224.117.104:27015, skorzystacie z dostępnych komend, których lista znajduje się w tym temacie!

 

Myśleliście, że pracujemy tylko i wyłącznie nad serwerami? Mylicie się! Przez cały okres myśleliśmy nad usprawnieniem odwołań, skarg, ale i również aplikacji na stanowiska. W ostatnim okresie postanowiliśmy wprowadzić nowy system, który opiera się na prostych w obsłudze formularzach. Koniec z pisaniem tematu od podstaw i kopiowaniem obowiązkowych wzorów! Więcej informacji na temat nowego systemu znajdziesz pod tym odnośnikiem.

 

Myśleliście, że to koniec informacji? Ech, niestety źle myśleliście... Pora na trochę mniej wesołą informacje. Jedną z nich na pewno jest rezygnacja @ Tugeza  ze wszystkich posiadanych rang (w tym głównie z roli Właściciela CS:GO 5vs5 #2). Serwer po przemyśleniach Szymona trafił w ręce sieci, a tym samym nowy skład zarządzający prezentuje się następująco: @ Erwin.  & @ Kacper . Szymonowi dziękujemy za cały wkład i zaangażowanie, który wniósł swoją osobą. Życzymy powodzenia w życiu prywatnym oraz mamy nadzieje, że za jakiś czas do nas wrócisz! 

 

Ostatnią ciekawostką, którą znajdziecie w tym dziale jest uruchomienie dobrowolnej zbiórki na nową odsłonę wizualną naszego forum. Całkowity koszt stworzenia projektu i wdrążenia go wynosi mniej więcej 1300 zł. Oczywiście, ekipa zarządzająca projektem wpłaca większą część sumy, a sama zbiórka ma raczej charakter dobrowolny. Oczywiście dobrowolne wpłaty od naszych użytkowników wiążą się z odpowiednimi benefitami, których całą listę znajdziecie w tym temacie.

 

3 - administracja.png

 

Każda sieć ma swoją niezawodną załogę, na którą zawsze można liczyć. Oto członkowie, którzy pełnią obecnie funkcje administracyjne, bądź moderacyjne.
 

Właściciel: @ Erwin.  @ salvatore  @ Kacper

Junior Administrator: @ KeveS  @ MLK.

Support Admin: @ Roni  @ raynie

Moderator: @ czekoladka  @ piter  @ ChrZ4n1K.

 

Pozostałe załogi, serwerowe jak i forumowe znajdziecie pod tym odnośnikiem: https://1shot2kill.pl/staff/

 

4 - wesprzyj naszą sieć.png

 

Chciałbyś wesprzeć naszą sieć? Nie wiesz jak? Już Ci tłumaczymy w jaki sposób możesz nas wesprzeć. 

 

Posiadamy wiele opcji wsparcia, jedną z nich są dotacje. Jeśli masz wolne fundusze, chciałbyś nas wspomóc dowolną wpłatą, a tym samym pomóc w rozwoju serwerów bądź forum

zapraszamy do opcji dotacji: https://1shot2kill.pl/donate/make-donation/

 

Nie chcesz wydawać pieniędzy? Spokojnie, mamy też inną formę pomocy - jest nią głosowanie na nasze serwery. Codzienne oddawanie głosów pomaga piąć się naszym serwerom w rankingu, a co za tym idzie zainteresowanie serwerem wzrasta dzień na dzień. Poniżej zostawiamy odnośniki do naszych serwerów, może będziecie chętni do oddania głosu.

 

COUNTER-STRIKE 1.6 

 

★ ONLY DD2 ★

★ CS:GO MOD ★

 

COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE

 

★ ONLY MIRAGE #1 ★

★ ONLY MIRAGE #2 ★

★ ONLY MIRAGE #3 ★

★ ONLY MIRAGE #4 ★

★ ARENA 1VS1 ★

★ ARENA 1VS1 #2 ★

★ ONLY AWP ★

★ ONLY AWP #2 ★

★ FFA ★

★ 2MAPS ★

★ 3MAPS ★

★ 5vs5 #1 ★

★ 5vs5 #2 ★

★ RETAKES ONLY PISTOL ★

★ HNS ★

 

5 - zmiany personalne.png

 

Kwiecień jest miesiącem, w którym większość z nas zaczyna spędzać czas bardziej aktywnie i produktywnie. Jedni ze względu na piękną pogodę, a drudzy ze względu na obowiązki, zbliżające się matury bądź masę wolnego czasu. W przeciągu ostatniego miesiąca powitaliśmy nowe osoby na 26 nowych stanowiskach, a zarazem pożegnaliśmy osoby na 37 stanowiskach (14 rezygnacji, 23 degradacje).

 

6 - przywitania.png

 

Kwiecień, plecień - pogoda dalej nijaka, raz słońce raz deszcz, a w górach śnieg. Wszystko się zmienia tak jak i u nas na forum. Do naszej społeczności dołączyło 8 osób. Jest to mniej osób niż w poprzednim miesiącu.

Jednak niezmiernie się cieszymy z waszego przybycia i liczymy, że zostaniecie z nami na długo! 

Teraz czas na przykrą informacje, niestety jedna osoba postanowiła od nas odejść.

Mimo opuszczenia naszych szeregów życzymy wielu sukcesów i powodzenia w życiu na płaszczyźnie zarówno prywatnej jak i zawodowej.

 

7 - konkursy.png

 

Nasza sieć jest doskonale znana z cotygodniowych losowań, w którym można zgarnąć dość ciekawe nagrody. Chcesz spróbować szczęścia? Obserwuj uważnie dział Losowanie i wytypuj swoje ulubione liczby.

 

Oprócz losowań na forum, pojawiają się również zabawy i konkursy na naszych serwerach oto lista paru z nich, które odbyły się w kwietniu:

[FORUM] WIELKANOC  Z 1S2K.PL

[DD2] TOP15

[CS:GO MOD] TOPWEAPON 1.6 #2!

[CS:GO MOD] TOP15 #2

[CS:GO MOD] TOPCZAS #1

[CS:GO MOD] ZAGADKOWY WEEKEND

[ONLY MIRAGE #1] TOPWEAPON - AWP

[ONLY MIRAGE #1] TOP HS

[ONLY MIRAGE #2] MARATON KONKURSÓW

[ONLY MIRAGE #3] TOP HS #2

[2MAPS] TOP TIME

[ONLY MIRAGE #5] MARATON KONKURSÓW

 

8 - kącik komputerowy (1).png

 

Jakie gry dostaniemy w maju? Ostatni miesiąc PS+?

 

Dnia 27 kwietnia poznaliśmy kolejne darmowe gry w PlayStation Plus na miesiąc, którym jest Maj. Tym samym jest to ostatni miesiąc subskrypcji w tej formule. Dokładnie 23 czerwca dotychczasowa oferta zostanie wzbogacona o dwa poziomy: Extra & Premium. Przeskoczenie na nowe poziomy subskrypcji wiąże się z dopłatą kolejno 200 & 240 złotych do obecnej ceny PS+. Nowe poziomy oferują min. dodatkowe 400 lub 740 gier, oraz darmowe wersje demo wszystkich nowych gier w najwyższym segmencie cenowym. Przechodząc do darmowych gier zawartych w abonamencie PS+ są nimi:

• FIFA 22
• Tribes of Midgard

• Curse of the Dead Gods

 

Dodatkowo chcielibyśmy zaprosić Was do naszego partnera. Znajdziecie u niego sprzęt komputerowy dobrej jakości w przystępnych cenach: Shadow IT.

 

9 - mem miesiąca.png

 

Niestety w kwietniu nie pojawił się żaden mem. Zachęcamy do tworzenia śmiesznych obrazków z życia naszej sieci. Być może właśnie Twój mem zostanie wybrany "memem miesiąca" w maju. 

 

Group 6 (1).png

 

W ubiegłym miesiącu, którym był kwiecień obchodziliśmy Święta Wielkanocne.

 

Teorii odnośnie pochodzenia Świąt Wielkanocnych jest ich kilka. Samo Święto (okres świąteczny) najbardziej kojarzone jest za sprawą ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa. Data obchodzenia Wielkanocy nie jest dokładnie znana ponieważ samo święto jest ruchome i wypada w pomiędzy 22 marca, a 25 kwietnia

 

Okres Świąt Wielkanocnych składa się z następujących dni:

• Niedziela Palmowa - dzień upamiętniający wyjazd Jezusa do Jerozolimy. W naszej tradycji jest to dzień, w którym święcimy palmy zrobione z traw, zbóż, ale i również łodyg wierzby.

• Środa Popielcowa - jest to czas przygotowania do zbliżających się wielkim krokiem Świąt Wielkanocnych.

 • Wielki Czwartek - zabawa chłopców polegająca na hałasowaniu kołatkami w celu przepędzenia Wielkiego Postu.

Wielki Piątek - jest to dzień wyciszenia i nocnego czuwania w kościele przy grobie Jezusa.

• Wielka Sobota - potocznie nazywana Wigilią Wielkanocy ze względu na święcenie święconek. Dzień święcenia pokarmów jest jedną z najważniejszych tradycji w polskim obrządku liturgicznym.

• Wielka Niedziela - jest świętem Zmartwychwstania Pańskiego. W naszej tradycji, w większości polskich rodzin niedziela rozpoczyna się od śniadania wielkanocnego podczas którego jest wspólna modlitwa, składanie życzeń i spożywanie wcześniej poświęconej święconki.

• Poniedziałek Wielkanocny - dzień kojarzony z polewaniem wodą innych osób, potocznie nazywany „lanym poniedziałkiem”. Jest to Słowiańskie święto wywodzące się z praktyk pogańskich.

 

11 - fit kącik.png

 

GRILLOWANE WARZYWA

 

SKŁADNIKI POTRZEBNE DO PRZYGOTOWANIA:

• papryka czerwona - 1 sztuka;

• papryka zielona - 1 sztuka;

• przyprawa do kurczaka - 1 łyżeczka;

• ketchup - 4 łyżeczki;

• sos czosnkowy - 2 łyżeczki;

• cukinia - 1 sztuka;

• bakłażan - 1 sztuka;

• pieczarki - 12 sztuka;

• oliwa z oliwek - 5 łyżeczek;

• ząbki czosnku - 2 sztuki;

• tymianek świeży, gałązka rozmarynu, świeża bazylia kilka listków do dekoracji;

• ocet balsamiczny - 1 łyżeczka;

• cukier - 0.5 łyżeczki;

 

PRZYGOTOWANIE:

 

Wszystkie warzywa - papryki, cukinię oraz bakłażana pokrój w duże kawałki. Pieczarki sparz krótko we wrzącej, lekko osolonej wodzie z dodatkiem octu, odcedź.

W miseczce wymieszaj oliwę, przyprawę, ocet, cukier, posiekany czosnek oraz zioła. Przygotowaną marynatą polej pokrojone warzywa i pieczarki. Całość wymieszaj. Pozostaw na kilka minut w chłodnym miejscu.

Ketchup wymieszaj z sosem czosnkowym. Tak przygotowany dip przełóż do miseczki i udekoruj listkami bazylii.

Zamarynowane warzywa wyłóż na aluminiową tackę i opiecz na mocno rozgrzanym grillu ok. 6-8 minut. Gotowe, grillowane warzywa podawaj z przygotowanym koktajlowym sosem.

 

12 - statystyki miesięczne.png

 

W trakcie trwania poprzedniego miesiąca utworzyliście 313 tematów oraz 2 916 odpowiedzi. Na naszym publicznym czacie utworzyliście między sobą 8985 wiadomości.

Jesteście aktywną społecznością, pora zobaczyć ile reakcji przyznaliście w kwietniu naszym użytkownikom.

 

lubieto.png Lubię to! - 4734 reakcje
love.png Super! - 1321 reakcji
care.png Dzięki! - 934 reakcji

haha.png Haha! - 660 reakcji

woow.png Wow  - 104 reakcje

sad.png Smutny  - 155 reakcji

image.png Wrrr - 27 reakcji

 

Łącznie: 7 935 reakcji

 

13 - zakończenie.png

 

Dziękujemy za przeczytanie najważniejszych informacji z tego miesiąca. Życzymy Wam udanej majówki, świetnej pogody i oczywiście smacznych przekąsek z grilla. :peepoFeast:

Do zobaczenia w kolejnym wydaniu! ^^

 

Gazetkę wykonali: @ MLK.  @ 0la  @ czekoladka  @ piter

 

 Share


User Feedback

Recommended Comments

Jako stary, mega toksyczny użytkownik mogę śmiało rzec, iż gazetka jest tak pięknie wykonana, że aż mnie zamurowało. Pięknie rozpisane poszczególne tematy między innymi ważne informacje czy fit kącik. Tak swoją drogą grillowane warzywa są przepyszne i jak mogę zauważyć ktoś ma gust w doborze sosu - sos czosnkowy komponuje się z tym wyśmienicie. Co tu mogę więcej  dodać, redakcja spisała się na medal aż coś ściska w środku, to chyba duma. Dobra robota. 

Link to comment
Share on other sites

KRYTYK MODE ON

 

27 minut temu, MLK. napisał:

Postanowiliśmy uruchomić dla Was, na którym macie możliwość ustawienia wszystkich skinów na broniach, rękawiczek i naklejek, którymi gracie na naszych serwerach.

Po "Was" zabrakło chyba słowa "serwer" :pepog:

 

27 minut temu, MLK. napisał:

Teraz czas na przykrą informacje, niestety jedna o soba postanowiła od nas odejść.

"osoba" to chyba razem :pepog:

 

27 minut temu, MLK. napisał:

Teorii odnośnie podchodzenia Świąt Wielkanocnych jest ich kilka.

Nie wiem, czy tylko mi to zdanie jakoś nie podchodzi? Przeczytajcie kilka razy i się zastanówcie.

Zamiast podchodzenia to obchodzenia i "ich" jest niepotrzebne :pepog:

 

27 minut temu, MLK. napisał:

Na naszym publicznym czasie utworzyliście między sobą 8985 wiadomości.

Ten sam błąd co w poprzedniej gazetce :peepoBlush: czasie-czacie.

 

KRYTYK MODE OFF

 

Mimo kilku małych lecz jak dla mnie widocznych błędów jest git :OK:

 

Hejt - czas start

Edited by xRyBsoN
Link to comment
Share on other sitesCreate an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.