Jump to content
ZAPRASZAMY NA NOWY SERWER CS:GO ONLY KNIFE - 91.224.117.168:27015
Zerowy podatek do 26 roku życia od 01.08.2019r.
Titania
4 comments
529 views

podatek-od-lokat.jpg

 

To już pewne!

Młodzi pracownicy zwolnieni z podatku do 26 roku życia od 1 sierpnia 2019 roku! 

Każdego roku w życie wchodzi wiele ustaw, zmian, nowości w polityce państwa, a co za tym idzie - opinia populacji w kraju jest mieszana. Jednak w końcu zrobiono krok w stronę młodych i już od 1 sierpnia mogą pełnoprawnie cieszyć się dodatkowych 18% dochodu.

 

Zasady korzystania z zerowego PIT dla młodych osób są korzystne dla zatrudnionych na umowie o pracę, pracę nakładczą i zlecenie. Nie wszystkie wynagrodzenia i przychody objęte są zwolnieniem, a kwota wolna – zależy od wynagrodzenia brutto.

 

 

Ile wynosi ulga dla młodych w PIT oraz jak z niej korzystać?

Z obliczeń resortu wynika, że osoba otrzymująca płacę minimalną w wysokości 2250 zł miesięcznie zaoszczędzi rocznie 1592 zł, zaś osoba z przeciętnym wynagrodzeniem w wysokości 4762 zł osiągnie korzyść w wysokości 4261 zł rocznie.

 

 

Na czym polega ulga bez PIT dla młodych przed 26 rokiem życia?

Ulga (a dokładnie zwolnienie z podatku) obejmie przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej i spółdzielczego stosunku pracy oraz z umów zlecenia zawartych z firmą, osiąganych przez osoby do 26. roku życia, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 85 528 zł. W roku 2019 (rozliczenie do kwietnia 2020 r.) limit ten jest niższy i wynosi 35 636,67 zł. Oznacza to, że jeśli zarabiać będziemy 7127 zł brutto miesięcznie – podatek nie wystąpi.

 

podatki.gif

 

-> W 2019 r. limit zwolnienia wyniesie 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ zwolnienie będzie obowiązywać przez 5 miesięcy (od sierpnia do grudnia).

-> Zgodnie z ustawą, w 2019 r. płatnik nie będzie musiał obliczać i pobierać zaliczek na PIT (od sierpnia do grudnia) – jeżeli młody podatnik złoży oświadczenie [więcej informacji poniżej], że jego dochody w całości zostaną objęte zwolnieniem z PIT.

-> Podatnicy, którzy nie złożą takiego oświadczenia – zwrot podatku z tytułu zwolnienia otrzymają w zeznaniu rocznym za 2019 r. 

-> Oświadczenie to nie będzie wymagane do przychodów uzyskanych od 1 stycznia 2020 r. – od tego roku z pensji nie będzie pobierana zaliczka, a zatem wynagrodzenie będzie wyższe 

 

 

 

Oświadczenie – zerowy PIT do 26 roku życia

Osoba do 26 r. ż. może złożyć do ppracodawcy wniosek o to, aby:

* Od 1 sierpnia 2019r. nie pobierał zaliczek na podatek. W przeciwnym razie zaliczki te będą pobierane, a zwrot tych pobranych kwot nastąpi na rzecz zatrudnionego przy jego rozliczeniu rocznym. W przypadku otrzymania oświadczenia, płatnik nie pobiera zaliczek na podatek najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymał oświadczenie, do końca miesiąca, w którym przychody uzyskane od tego płatnika od dnia 1 sierpnia 2019 r. podlegały zwolnieniu,

* Od 1 stycznia 2020 r. dochodzi do sytuacji odwrotnej - zaliczki nie są pobierane automatycznie (czyli bez żadnego wniosku) do kwoty 85.528 zł, natomiast podatnik może złożyć wniosek o to, by były one pobierane przez płatnika już wcześniej; płatnik pobiera wówczas zaliczki bez stosowania tego zwolnienia najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymał wniosek. Wniosek ten składa się odrębnie dla każdego roku podatkowego.

 

 

Źródła: 12

Edited by Titania


User Feedback

Recommended Comments

Dobry artykuł i przydatny, bo te informacje są "na czasie". Może nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą, a to spoko zmiana dla pracujących młodych osób. 

Z tego co słyszałam, nie wszyscy pracodawcy są chętni na to rozwiązanie, mimo że oni więcej płacić na pracownika nie muszą. 🙄

 

 

Jest kalkulator do wyliczenia wynagrodzeń "do 26 roku życia" na gofinie, więc polecam, jeśli ktoś chce sobie przeliczyć, ile powinien dostawać na rękę. 😊

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Wiecie co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze, że poraz kolejny nas kupują przed wyborami i jak najbardziej nie mam z tym żadnego problemu byle nie zrobili z Polski drugiej Grecji czyli bankruta. 

500 plus na każde dziecko - patolgia

500 plus dla każdego niepełnosprawnego - okej spoko pomysł 

Zniesione podatki - tu bardziej chodzi o to, żeby młodzi nie wyjezdzali 

Pytanie skąd biorą na to kasę bo to, że chleb będzie kosztował 10 zł to chyba mówić nie muszę 😂

Edited by NorsONE

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Guest
This is now closed for further comments

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.