Jump to content

Walentynki - Dzień Zakochanych

f0pa.
  • 292 views

 Share

Dzień Walentynek, obchodzony 14 lutego każdego roku, to popularne święto romantyczne, które celebruje miłość i przyjaźń.”

 

Święto to ma swoje początki w rzymskich obrzędach ku czci Junony, bogini małżeństwa i kobiecości, które odbywały się 14 lutego. W późniejszych latach Dzień Walentynek stał się związany z chrześcijańskim świętym Valentinusem, który zmarł 14 lutego w III wieku.

 

Obecnie Dzień Walentynek jest obchodzony na całym świecie, przede wszystkim przez zakochanych, którzy wymieniają między sobą prezenty i kartki z życzeniami miłosnymi. Popularnymi prezentami są kwiaty, czekoladki, biżuteria i drobne upominki.

 

Chociaż Dzień Walentynek jest często kojarzony z romantyzmem, to obchodzą go także osoby, które chcą wyrazić wdzięczność swoim przyjaciołom i rodzinie. Wiele miejsc organizuje specjalne wydarzenia i imprezy z okazji tego święta, takie jak kolacje, wycieczki czy koncerty.

 

Choć nie jest to oficjalne święto państwowe, Dzień Walentynek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych świąt na świecie. Obchodzone jest w ponad 100 krajach i stanowi ważny dzień dla milionów ludzi na całym świecie, którzy świętują miłość, przyjaźń i pozytywne relacje międzyludzkie.

 

💌 A czy Ty, masz swoją Walentynkę? 💌

 

 Share


User Feedback

Recommended CommentsCreate an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.