Jump to content
×
×
  • Create New...

Sadio Mané - Piłkarz o wielkim sercu!

Sadio Mané urodził się w Sédhiou na południu senegalu. Obecnie jest piłkarzem liverpoolu. W tym roku zdobył on Ligę Mistrzów, Superpuchar UEFA, oraz Klubowe Mistrzostwa Świata. Wyceniany jest na 150 mln € i zarabia 13 mln € na sezon. Mimo tak wysokich zarobków w jego życiu nie ma miejsca na luksusy. W jednym z wywiadów powiedział tak: 

 

 

„W przeszłości głodowałem, pracowałem w polu, chodziłem boso i nie uczęszczałem do szkoły. Po co mi dziesięć Ferrari, dwadzieścia zegarków z diamentem i odrzutowiec? W jaki sposób zmieniłoby to świat? Wolę pomagać ludziom" - powiedział Sadio Mane.

Wybudowałem szkoły i stadion, zapewniamy ubrania, buty i żywność dla tych, którzy żyją w skrajnym ubóstwie" - dodał

 

A to właśnie Sadio Mane odwiedzający plac budowy szkoły.

mane.jpg.3ed9259123a6ea539dc54721360ea4df.jpg

W swoim oświadczeniu piłkarz napisał tak: „Edukacja jest bardzo ważna. To właśnie ona otwiera nam drzwi do lepszej kariery” Ponadto piłkarz przekazuje miesięcznie 70 euro osobom z biednych regionów senegalu. 

 

Senegalczyk udowadnia również, że sukcesy i pieniądze go nie zmieniły. Nie tak dawno do internetu trawiło to nagranie: 

Piłkarz wychodząc z autokaru chwycił za dwie zgrzewki wody i zaniósł je do budynku. Mało który piłkarz zdecydowałaby się na podobny krok, a nawet pomyślał o tym, by pomóc. 

 

Jak myślicie? Co robią piłkarze po rozegraniu meczu ligowego? Zapewne odpoczywają, ale nie Sadio Mane. Piłkarz po jednym z meczu ligowym zamiast odpoczywać udał się do meczetu gdzie sprzątał łazienkę:

 

 

W trakcie meczu mane wręczył swoją koszulkę chłopcu od podawania piłek. Chłopiec był w szoku, więc z radości postanowił go uściskać:

 

 

Wielu młodych osób chciałoby dostać nowy telefon, bo uważają, że ich koledzy mają lepsze i nie są tak uszkodzone jak twój. A oto telefon sadio mane.

 

368487166_mane2.png.41bb786dc437b344a37d53a1481200be.png

Piłkarz używa zwykłych słuchawek, a jego telefon ma pęknięty wyświetlacz, bo uważa on, że gadżety nie są najważniejsze na świecie. Dlatego to piłkarz o wielkich umiejętnościach i o wielkim sercu.

 

A Wy co uważacie o Sadio Mane? 

 

 

Mój pierwszy artykuł, więc prosiłbym o wyrozumiałość :) 

 

                Żródło:

1 2 3 4 5 6 7 8

 


User Feedback

Recommended Comments

  • Manager
16 godzin temu, Puchaty napisał:

Taki piłkarz jak Sadio Mane powinien dostać złotą piłkę. Nie patrząc tylko na osiągnięcia w danym sezonie, ale i to co robił poza graniem w piłkę. Ale nie, lepiej dać kolejną Ronaldo albo Messiemu za kolejne oszustwa podatkowe, sprawy sądowe które tylko napędzają hype na nich. Do du*y z taką robotą.

Przyznawanie nagrody indywidualnej w sporcie drużynowym ogólnie nie jest dobrym pomysłem. Dla mnie złota piłka to raczej atrakcja dla fanów a nie jakaś nagroda ;)

Link to comment
Share on other sites


Guest
This is now closed for further comments

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.