Jump to content
×
×
  • Create New...

Nowe Virtus.pro nadchodzi?

Głośniej o zmianie drużyny zaczęło się mówić, gdy dotychczasowy dyrektor generalny Roman Dvoryankin opuszcza VP w styczniu 2020r. Polsce zasłynął głównie z tego, że był wielkim zwolennikiem polskiej drużyny w CS:GO. Pod jego wodzą organizacja wygrała aż 18 turniejów w grach takich jak Dota 2, CS:GO, League of Legends i Paladins, zarabiając 13,7 miliona dolarów.

 

Amerykański dziennikarz Jarek „DeKay” Lewis twierdzi, że Virtus.pro stara się o podpisy graczy AVANGAR. Graczom kazachstańskiej organizacji kończą się umowy, gra aktualnego składu VP nie zachwyca. Dzięki takiemu transferowi Virtus.pro mogłoby wrócić na salony CS:GO oraz występowanie w najważniejszych międzynarodowych turniejach. Takiego samego zdania jest portal DBLTAP, który twierdzi, że AVANGAR ma przejąć po VP skład. Podobno rozmowy są już na ostatniej prostej. Dekay oraz DBLTAP nie znają dalszych losów aktualnej drużyny Virtus.pro.

 

Małe porównanie sukcesów obu drużyn oraz nadchodzących turniejów w 2019r

 

AVANGAR

1st BLAST Pro Series Moscow 2019

2st StarLadder Major Berlin 2019

 

EPICENTER 2019 (17-22 Grudnia 2019r)

 

Virtus.pro

2st V4 Future Sports Festival 2019

 

ESEA MDL SEZON 32 EU BARAŻE (9-11 Grudnia 2019r)

cs_summit 5 (12-15 Grudnia 2019r)

 

Dodam jeszcze, że zajęli miejsce spadkowe w ESL Mistrzostwa Polski, a ostatni większy sukces międzynarodowy był w 2017 na EPICENTER 2017, gdzie przegrali w finale na SK GAMING (dzisiejsze MIBR).

 

Jak widać gracze drużyny AVANGAR grają z drużynami tier 1 oraz dostają zaproszenia na najważniejsze turnieje międzynarodowe. Nasza reprezentacja VP nie daje takich wyników jak gracze z kazachstańskiej organizacji, a Rosyjskim włodarzom pewnie niedługo skończy się cierpliwość. Przecieki DeKay'a sprawdzają się w 99%, to on jako pierwszy podał przeciek, że NEO trenuje z graczami Faze Clan. Jak myślicie po cs_summit 5 jeśli VP nie wygra, to pożegnają się z organizacją? A może szybciej przed cs_summit? Jak donosi tweet ABOoverDrive?

 

Źródła: 1,2,3,4

Edited by selfie


User Feedback

Recommended Comments

VP zmieniając pierwszego zawodnika (Taz) strzeliło sobie w stope,potem to już się posypało jak domek z kart.Wiadomo że w Polsce pewna era skończyła się,jeśli chodzi o zawodników,niestety wraz z wiekiem,zmienia się refleks i ogólnie moim zdaniem motywacja u danych graczy.Trzeba stawiać na młodych.

W tej chwili VP ma 2 zawodników w miarę dobrych,reszta to średniacy.Dlatego nie radzą sobie na polskim "podwórku" a co tu dopiero mówić o czołówce światowej.

Niestety ale widzę to czarno i myślę że organizacja raczej postawi na Avangar ;p

Szkoda najbardziej mi Mich'a bo dobry,skilowy gracz,lubię Go a gra w słabej drużynie ;/

Link to comment
Share on other sites

Wyniki może będą, lecz pytanie czy drużyna utrzyma się względem widzów. Nie oszukujmy się, ale polskie VP w dużej mierze tworzyli polscy fani, a mi jako jednemu z nich nie będzie się chciało oglądać VP w "nowej odsłonie". Wyjątkiem mogą być tzw. "sezonowcy", którzy będą kibicować nowemu VP tylko przy zdobywaniu dobrych wyników (czego im życzę). Mimo to zmiana na - i mam nadzieję, że w przyszłości jeszcze zobaczymy polskie VP, bo ja w tej drużynie nie widzę nikogo innego jak Polaków. 

Link to comment
Share on other sites


Guest
This is now closed for further comments

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.