Jump to content

Cyberpunk 2077 będzie wyglądał zjawiskowo. Tak prezentuje się path tracing

Redaktor 1s2k
  • 1,924 views

 Share

Cyberpunk 2077 ma na karku już ponad dwa lata. Przez ten czas polskie studio CD Projekt RED wprowadziło do gry wiele zmian — m.in. stosunkowo niedawno do gry trafił najnowszy DLSS 3. Już niebawem, bo w następnym tygodniu gra będzie wyglądać znacznie lepiej, za sprawą nadchodzącego trybu Overdrive, który wprowadzi pełny ray tracing do gry.

 

image.png

 

Aktywowanie technologii ray tracingu w grach może sprawić, że wyświetlane na ekranie treści będą prezentowały się inaczej, zdecydowanie bardziej realistycznie. Oświetlenie ma ogromne znaczenie na finalny efekt wizualny gry, a dotychczasowy ray tracing przecież umożliwia wygenerowanie niesamowicie wyglądającego oświetlenia i odbić.

A co powiecie na pełny ray tracing, czyli path tracing? Już niebawem będzie można go przetestować na własnych komputerach, ponieważ do Cyberpunka 2077 zostanie wprowadzony tryb Overdrive. No dobra, ale co zmienia ten cały “path tracing”?

W poprzednich technikach oświetlenie, cienie i odbicia były realizowane osobno, tylko dla ograniczonej liczby źródeł tego światła. Gdyby bowiem zwiększyć liczbę źródeł, to karta graficzna prawdopodobnie nie radziłaby sobie najlepiej, wyświetlając taką wartość klatek na sekundę, która nie wystarczałaby do płynnej rozgrywki.

 

image.png

 

Path tracing dzięki trybowi Overdrive wykorzystuje wiele źródeł światła, który „ogarnia” wszystko na raz — oświetlenie, cienie i odbicia. Co więcej, technika umożliwia tworzenie odbić, które się wielokrotnie odbijają w świecie gry, natomiast wcześniejsze rozwiązania na to nie pozwalały.

W rezultacie, łącząc wszelkie zastosowane opcje, obraz w świecie gry prezentuje się przepięknie, wydajność jest wyższa, a cienie naprawdę dodają realizmu.

 

 

Oczywiście, do uruchomienia trybu Overdrive i DLSS 3 wymagana jest karta graficzna GeForce RTX 4000. Piękne oświetlenie trafi do Cyberpunka już w następny wtorek - 11 kwietnia br.

 

 

Przeczytaj cały artykuł na https://spidersweb.pl

 

 Share


User Feedback

Recommended CommentsCreate an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.