Jump to content

12 lecie katastrofy smoleńskiej

kerox
  • 294 views

 Share

KATASTROFA SMOLEŃSKA 

 

29581633_Katastrofa_w_Smolesku.jpg.bc72aaaf2f044a8fc8f8492563febf7d.jpg

 

10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy w okolicach Smoleńska. Samolot z władzami RP, zmierzał na obchody 70 lecia zbrodni katyńskiej. Rządowy samolot TU-154 z niewyjaśnionych do dziś przyczyn rozbił się. Zginęło wszystkie 96 osób znajdujące się na pokładzie. Zginęli m.in.:

-Prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z żoną Marią

-Prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski

-Wicemarszałek Sejmu RP Krzysztof Putra

-Prezes IPN Janusz Kurtyka

-Prezes NBP Sławomir Skrzypek

-Podpułkownik Biura Ochrony Rządu Janusz Florczak

-Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego Generał Franciszek Gągor

-Dowódcy wojskowi

-Posłowie

-Senatorowie

-Przedstawiciele Rodzin Katyńskich i innych stowarzyszeń

-Przedstawiciele Sił Zbrojnych RP

-Osoby towarzyszące

-Funkcjonariusze BOR

-Załoga samolotu

 

 

AFERA I ŚLEDZTWO 

Jest to największa katastrofa z udziałem tak ważnych polityków, nie tylko Polski, a całego świata. Zginęło większość wyższych władz RP.

Antoni Macierewicz wraz z politykami Prawa i Sprawiedliwości, zaczęli dowodzić, że 10 kwietnia 2010 roku dokonano zamachu na życie prezydenta i elit RP.  

W sprawie katastrofy powołano specjalną komisję, która miała przekonać cywili, że w Smoleńsku nie było zamachu i obalić teorię PIS-u na czele z Antonim Macierewiczem. Komisja zadecydowała o błędzie pilotów i zrzuciła całą winę na nich. Dokładną przyczyną miało być zejście pilotów na zbyt niską wysokość, z powodu słabych warunków atmosferycznych. Jednak nie ma żadnych dowodów na to, aby ta teoria była poprawna lub błędna. Większość ludzi w tym i ja uważam, że był to celowy zamach na naszego prezydenta i elity kraju. Rosjanie do dziś nie chcą oddać samolotu prezydenckiego, pomimo iż śledztwa ze strony Rosji się zakończyły. Większość krajów nie widziała tego co Polacy. Uważali, że był to zwykły wypadek, którego winna była załoga. Dziś reszta świata przekonuje się o tym do czego zdolna jest Rosja i jestem pewien, że gdyby wydarzyło się to w aktualnych czasach, od razu kraje uważałyby to za zamach, tak jak i my.

 

 

1548635597_z24635277VPanstwowe-obchody-9--rocznicy-katastrofy-smolenski.jpg.cec00addaa930afc119c2b255811497a.jpg

 

 

OBCHODY 12 LECIA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Powoli zbliżamy się do 12 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Z tego miejsca chcę przypomnieć wszystkim o tym smutnym incydencie. W telewizji 10 kwietnia tego roku odbędą się pokazy filmów, koncerty i modlitwy. Spodziewane jest również wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który ma zapowiedzieć ‘Konkretne działania” w sprawie śmierci polskiej delegacji w Smoleńsku. 

 

 

JAK WYGLĄDA WRAK NA CHWILĘ OBECNĄ?

Wrak samolotu TU-154M pozostaje w Smoleńsku do dnia dzisiejszego. Rosjanie trzymają go w hangarze wraz ze wszystkimi częściami, które stanowią jedyne dowody. Władze polskie po dziś dzień próbują odzyskać wrak samolotu. Jednak nadal strona rosyjska nie chcę zgodzić się na to. Wrak zachowuje się identycznie jak 12 lat temu 10 kwietnia. Najnowsze zdjęcia samolotu są z 2020 roku i wyglądają tak:

 

wrak.webp.e3d3899d8f2e5d99c4d1af7d35b84bcc.webp

źródła: 1,2,3,4,5

 Share


User Feedback

Recommended Comments

Tusk też miał lecieć tym samolotem, ale w ostatniej chwili zrezygnował i ogłosił, że poleci późniejszym. Pewnie dostał info od Putina, że zestrzeli samolot i zabije wszystkich, a że z tuskiem się dobrze trzymał to uratował mu dupsko, w końcu tusk był nazywany "naszym czlowiekiem w Warszawie" przez Putina. :)

Link to comment
Share on other sitesCreate an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.