Jump to content
 • Home

 • Titania
  To już pewne!
  Młodzi pracownicy zwolnieni z podatku do 26 roku życia od 1 sierpnia 2019 roku! 
  Każdego roku w życie wchodzi wiele ustaw, zmian, nowości w polityce państwa, a co za tym idzie - opinia populacji w kraju jest mieszana. Jednak w końcu zrobiono krok w stronę młodych i już od 1 sierpnia mogą pełnoprawnie cieszyć się dodatkowych 18% dochodu.
   
  Zasady korzystania z zerowego PIT dla młodych osób są korzystne dla zatrudnionych na umowie o pracę, pracę nakładczą i zlecenie. Nie wszystkie wynagrodzenia i przychody objęte są zwolnieniem, a kwota wolna – zależy od wynagrodzenia brutto.
   
   
  Ile wynosi ulga dla młodych w PIT oraz jak z niej korzystać?
  Z obliczeń resortu wynika, że osoba otrzymująca płacę minimalną w wysokości 2250 zł miesięcznie zaoszczędzi rocznie 1592 zł, zaś osoba z przeciętnym wynagrodzeniem w wysokości 4762 zł osiągnie korzyść w wysokości 4261 zł rocznie.
   
   
  Na czym polega ulga bez PIT dla młodych przed 26 rokiem życia?
  Ulga (a dokładnie zwolnienie z podatku) obejmie przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej i spółdzielczego stosunku pracy oraz z umów zlecenia zawartych z firmą, osiąganych przez osoby do 26. roku życia, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 85 528 zł. W roku 2019 (rozliczenie do kwietnia 2020 r.) limit ten jest niższy i wynosi 35 636,67 zł. Oznacza to, że jeśli zarabiać będziemy 7127 zł brutto miesięcznie – podatek nie wystąpi.
   

   
   W 2019 r. limit zwolnienia wyniesie 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ zwolnienie będzie obowiązywać przez 5 miesięcy (od sierpnia do grudnia).
  Zgodnie z ustawą, w 2019 r. płatnik nie będzie musiał obliczać i pobierać zaliczek na PIT (od sierpnia do grudnia) – jeżeli młody podatnik złoży oświadczenie [więcej informacji poniżej], że jego dochody w całości zostaną objęte zwolnieniem z PIT.
  Podatnicy, którzy nie złożą takiego oświadczenia – zwrot podatku z tytułu zwolnienia otrzymają w zeznaniu rocznym za 2019 r. 
  Oświadczenie to nie będzie wymagane do przychodów uzyskanych od 1 stycznia 2020 r. – od tego roku z pensji nie będzie pobierana zaliczka, a zatem wynagrodzenie będzie wyższe 
   
   
   
  Oświadczenie – zerowy PIT do 26 roku życia
  Osoba do 26 r. ż. może złożyć do ppracodawcy wniosek o to, aby:
  * Od 1 sierpnia 2019r. nie pobierał zaliczek na podatek. W przeciwnym razie zaliczki te będą pobierane, a zwrot tych pobranych kwot nastąpi na rzecz zatrudnionego przy jego rozliczeniu rocznym. W przypadku otrzymania oświadczenia, płatnik nie pobiera zaliczek na podatek najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymał oświadczenie, do końca miesiąca, w którym przychody uzyskane od tego płatnika od dnia 1 sierpnia 2019 r. podlegały zwolnieniu,
  * Od 1 stycznia 2020 r. dochodzi do sytuacji odwrotnej - zaliczki nie są pobierane automatycznie (czyli bez żadnego wniosku) do kwoty 85.528 zł, natomiast podatnik może złożyć wniosek o to, by były one pobierane przez płatnika już wcześniej; płatnik pobiera wówczas zaliczki bez stosowania tego zwolnienia najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymał wniosek. Wniosek ten składa się odrębnie dla każdego roku podatkowego.
   
   
  Źródła: 1, 2, 

  aXenBiceps™
  W tym poradniku dowiesz się jak zainstalować i zaktualizować wszystkie sterowniki do systemu. Większość opcji działa również w systemie Windows 7 oraz Windows 8.1.
   
  Instalacja sterowników

  Tuż po pierwszym uruchomieniu należy zainstalować wszystkie sterowniki. W tym celu będziemy potrzebować plików instalacyjnych dla poszczególnych podzespołów naszego komputera. Najlepiej wszystkie sterowniki ściągać bezpośrednio z oficjalnej strony dystrybutora sprzętu. Ograniczy nam to problemy z błędną instalacją sterowników.
  Dla leniwych osób i tych bardziej podstawowych polecamy program SlimDrivers, lecz ostrzegamy przed jego użyciem ze względu na brak informacji z jakiego źródła pobierane są sterowniki.
   
  Aktualizacja przez Windows Update

  Pierwszym krokiem po instalacji systemu jest zainstalowanie aktualizacji systemu Windows. Aby była w pełni przeprowadzona klikamy w przycisk Start Ustawienia Aktualizacja i zabezpieczenia = Windows Update.

  Klikamy opcje zaawansowane i zaznaczamy opcję odbieraj aktualizacje od innych producentów.
  Teraz już możemy kliknąć „Sprawdź aktualizacje”. Czasami niektóre aktualizacje wymagają uprawnienia administratora. W czasie aktualizacji postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.
  Ważne jest to, aby sprawdzać aktualizację co najmniej raz w miesiącu najlepiej w drugą środę miesiąca, czyli dzień po wydaniu aktualizacji zabezpieczeń i poprawek dla wspieranych systemów Windows. W ten sposób unikniecie nagłego restartu swojego komputera w celu zainstalowania aktualizacji.
   
  Aktualizacja aplikacji z Windows Store

  Niektóre funkcje systemu Windows 10 są traktowane jako aplikacje, które warto zaktualizować. W tym celu przechodzimy w aplikację „Windows Store”. Następnie klikamy trzy kropeczki w prawym górnym rogu i wybieramy opcję „Pliki do pobrania i aktualizacje”. Sprawdzamy aktualizację i czekamy aż wszystkie aplikacje się zaktualizują.
   
  Włącz maksymalną wydajność systemu

  Na początku instalacji systemu posiadamy tryb „Zrównoważony” w ustawieniach zasilania. Aby korzystać z maksymalnej wydajności należy przestawić ten tryb na „Maksymalną wydajność”.
  Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonkę baterii i wybrać „Opcje zasilania”.
   
  UWAGA!
  W systemie Windows 10 istnieje ukryta opcja maksymalnej wydajności dla nowoczesnych komputerów. Ta opcja działa od wersji Windows 10 1803 (April 2018 Upate).
  Uruchamiamy program „Windows PowerShell” w trybie jako administrator.
  Wpisujemy komendę:
  powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61 Przechodzimy teraz do ustawień zasilania tak jak wchodziliśmy wyżej. W ukrytych opcjach powinno wam się pojawić tryb maksymalnej wydajności dla nowoczesnych komputerów.
   
  Tryb skupienia – Ustawienia „System”

  W aktualizacji zwanej 19H1 o numerze 1903 pojawiła się funkcja skupienia, która daje nam możliwość zablokowania powiadomień podczas czynności takich jak oglądanie filmów czy granie w gry. Funkcja jest domyślnie włączona, ale możemy ją dostosować do własnych potrzeb. Warto ustawić tak opcję, jaką widzicie na powyższym zdjęciu. Zapobiegnie to wyskakiwaniu powiadomień po każdej uruchomionej grze czy chociażby oglądaniu filmów na pełnym ekranie.
   
  Czujnik pamięci – Ustawienia „System”

  Jest to kolejna przydatna funkcja w Windows 10. Pozwala nam czyścić system ze zbędnych plików w zależności od jego ustawień. Zalecamy ją również włączyć. Przykładowe nasze ustawienia znajdują się poniżej.

   
  Usunięcie zbędnych programów i aplikacji – Ustawiania „Aplikacje”

  Przy zainstalowaniu systemu na czysto pojawiają się zbędne aplikacje takie jak Paint 3D, Przeglądarka 3D i kilka innych. Możemy je usunąć w zakładce „Aplikacje i funkcje”.

  Aplikacje domyślne – Ustawiania „Aplikacje”

  W tej selekcji możemy zmienić swoje aplikacje domyślne. Tutaj możecie ustawić według własnych gustów.
   
  Autostart – Ustawiania „Aplikacje”

  Tutaj wyłączamy wszystkie niepotrzebne programy, które uruchamiają się bez potrzeby przy starcie systemu. Może mieć to ogromy wpływ na uruchamianie komputera szczególnie, jeżeli używamy dysków talerzowych HDD.
   
  Optymalizacja dostarczania

  Ta opcja jest dla osób, które mają więcej niż jeden komputer w swojej sieci lokalnej. Funkcja ta udostępnia aktualizacje innym komputerom w naszej sieci. Tą opcję można wyłączyć i zaoszczędzić sobie nagłego zwiększonego pingu.
   
  Aktywacja systemu Windows

  W pełni funkcjonalny i szybki system należy aktywować. W przypadku braku licencji komputer może zablokować nam kilka ważnych funkcji. Zaoszczędzi nam również nerwów w przypadku wyskakujących okien o braku licencji.
   
  Defragmentacja dysków

  Raz na jakiś czas warto zrobić defragmentacje dysków. Defragmentacja służy do nauczenia naszego systemu gdzie znajdują się pliki ważne i ważniejsze, co sprawia, że system szybciej odczytuje nasze dane z dysku. Jest ona przydatna tylko wtedy, jeżeli posiadamy dyski talerzowe HDD. Wchodzimy w wyszukiwarkę i wpisujemy słowo "Defragmentacja" i wybieramy nasz program. Wystarczy wybrać interesujący nas dysk i klikamy "Optymalizuj". System wykrywa nasze dyski SSD i je nie defragmentuje.
   
  Dalsze poradniki będą pokazywały jak korzystać z funkcji XBOX oraz jak dostosować system do własnych potrzeb.

  aXenBiceps™
  Tak, stało się! Na naszym fanpage informowaliśmy Was o ukończeniu przebudowy mapy Cache, który ogłosił jeden z twórców mapy Shawn „FMPONE” Snelling. Kiedy zobaczymy na naszych ekranach nową mapę?
   
  Od razu mówimy Wam, że możemy obejść się smakiem na kolejne dwa miesiące. Opublikowanie nowej wersji mapy nie nastąpi wcześniej niż po majorze. Wygląda na to, że na większą aktualizację możemy liczyć dopiero pod koniec września. Premiera nowej mapy ma nastąpić już 29 września podczas imprezy organizowanej przez Intela czyli ESL One New York 2019. Tego dnia zostanie rozegrany mecz pokazowy na nowej mapie. Spodziewamy się ogromnych nowości na tej mapie ze względu na tak długi czas renowacji Cache.
   
  Fani tego dnia w Barclays Center będą mogli przetestować nową mapę osobiście, a ich twórcy będą nadzorować testy osobiście.
   
  Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź na YouTube.
   

  aXenBiceps™
  Dzisiaj wjechała aktualizacja do gry CS:GO. Wprowadza jak zawsze poprawki, ale dzisiaj dodano również parę nowości! Dodano mapy Seaside oraz Breach, które pochodzą z operacji Bravo oraz Phoenix. Może skończą się Valve mapy i wkrótce zobaczymy nową operację, która jest chyba najbardziej wyczekiwaną nowością w CS:GO. Poniżej możecie znaleźć zmiany oraz zdjęcia nowych map.
   
  Rozgrywka:
  Dodano mapy Breach i Seaside do Grupy Sigma,
  Usunięto Workout z gier rankingowych,
  Dodano gry nierankingowe pod nazwą „Scrimmage Maps” do oficjalnych gier. Scrimmage Maps to w tym momencie Ruby, Breach i Seaside,
  Scrimmage Map nie mają restrykcji dotyczących rang w grupie, mecze nie mają wpływu na rangę, wygrane nie będą zaliczane do oficjalnych wygranych meczów. Opuszczenie meczu po wciśnięciu „ACCEPT” będzie skutkować karą.
  Linux:
  Logi serwera na Linuxie używać będą teraz osobnych ścieżek do zapisu danych.
  Inne:
  Usunięto błąd powodujący turlanie się granatów,
  Naprawiono problem powodujący krach gry po nadepnięciu na minę odrzutową lub ładunek wyważający,
  Suwak głośności graczy może być przesunięty do zera, co spowoduje wyciszenie gracza.
  Mapy:
  Naprawiono niechcianą podsadzkę na Overpassie (Codewise boost?).
  Vertigo:
  Nowe podejście do obszaru bombowego B, Usunięto krokwie wokół wejścia bombsite'u, Zredukowano ilość jednostek HVAC (zielonych dużych obiektów z wentylatorami), Dodano możliwość rzucania granatów na bombsite bez pokazywania się, Usunięto jednostronne zejście w windzie, Dodano pokój z drabinką niedaleko szybu windy, łączący ze środkiem, pozwala na przejście pod bombsite A, Przesunięto most w szybie windy, Przesunięto spawn terrorystów, Poszerzono otwór do rzucania granatów na środku w łączniku, Ułatwiono skok na rusztowanie na A, Poszerzono drzwi na tyłach bombsite'u A, Wiele poprawek. Opis zmian pochodzi z: Esportnow.pl
  Mapa Seaside
   
   
  Mapa Breach
   
   

  Pedel

  PS Plus | Lipiec 2019

  By Pedel, in PC,

  W Lipcu posiadacze PS Plus będą mieli w co grać.
  Mogą oni już dopisać do biblioteki takie tytuły jak :
  Detroit Become Human Edycja Specjalna -  Detroit, 2038 r. Androidy do złudzenia przypominające ludzi idealnie sprawdzają się jako siła robocza. Nigdy się nie męczą ani nie sprzeciwiają, są bezgranicznie posłuszne – do czasu. Nikt nie wie dlaczego nagle, niektóre androidy zaczynają zachowywać się irracjonalnie, zupełnie jak gdyby działały pod wpływem emocji…
  Przejmij kontrolę nad trzema z nich i bądź świadkiem podróży mającej na celu odkrycie tego kim naprawdę są.
  W edycji specjalnej znajdziecie oprócz samej gry :
  -Kolejną grę : Heavy Rain na PS4! Jest to gra przygodowa utrzymana w konwencji interaktywnego thrillera, w której celem jest złapanie seryjnego mordercy
  - Cyfrowe materiały graficzne.
  - Ścieżkę dźwiękową.
  - Awatary.
  - Dynamiczne motywy na PS4 - Cyber Life oraz główni bohaterowie.
   
  Horizon Chase Turbo - Ulepszona wersja gry Horizon Chase znanej z urządzeń mobilnych. Naszym zadaniem jest oczywiście pokonywanie tras w jak najkrótszym czasie.
   
  Pamiętajcie - Macie miesiąc na dodanie gier, bo przepadną!
   
   
   
   
   
  Źródło : https://tvgry.pl
  https://www.playstation.com/

  Karolcia ;***
  Wczoraj CS obchodził i skończył dwadzieścia lat, więc Valve postanowiło z tej okazji dodać do gry starą wersję Dusta2.
  To jednak niejedyna akcja ze strony deweloperów, ponieważ ogłoszono jeszcze event dla twórców, którzy mogą stworzyć skórki do nowej skrzynki oraz naklejki do nowej kapsuły.
  Więcej informacji zobaczycie tutaj => Kliknij <=
   
  [MISC]
  Naprawiono bloga, który czasami nie wyświetlał najnowszych treści. Naprawiono brakujące CMS na niektórych modelach OpenGL
  Naprawiono wysokość trawy na Linuxie  
  [Dust2]
  Poprawiono miejsca odrodzenia Naprawiono niewidzialne struktury na mapie retro
  Dodano nazwy navmesh w wersji retro 1,2

  Evi.
  Dzisiaj mija dokładnie 20 lat od premiery jednej z najsłynniejszych gier w historii - Counter Strike!
   
  Z tej okazji Valve przygotowało aktualizację CS:GO która między innymi obejmuje event z okazji 20 lecia gry.
  Event ten pozwala przenieść się na oldschoolową wersję Dusta 2!
  W tejże aktualizacji, Valve postanowiło również osłabić AUG'a, poprzez zmiany zarówno w szybkości, jak i w celności karabinu.
   
   
  [20 Rocznica Gry]
  ● Świętujcie 20 rocznicę wydania Counter Strike’a na klasycznej wersji Dusta 2. Mapa w wersji retro jest dostępna w trybie uproszczonym, na grupie map Dust 2.
  ● Kapsuła Chicken jest teraz dostępna do kupienia w kliencie gry.
   
  Oldschoolowa wersja Dust 2.

   
  Naklejki z kapsuły Chicken.

   
   
  [Rozgrywka]
  ● Wprowadzono zmiany w AUG'u, mające na celu wyrównanie stanu użytkowania broni z innymi karabinami.
  ● Szybkostrzelność broni została lekko zmniejszona.
  ● Celność karabinu bez włączonego przybliżenia została zmniejszona.
   
  [Danger Zone]
  ● Usunięto błąd powodujący podwojenie przedmiotów wyrzucanych poprzez rozbrojenie przeciwnika.
  ● Członkowie jednej drużyny będą się odradzać na rozgrzewce bliżej siebie.
  ● Gracze odradzają się teraz na rozgrzewce z losowym pistoletem.
   
  Źródła: 1, 2

  selfie
  Pewnie spora część użytkowników wiedziała, że Valve pracuję nad nową wersją klienta Steam. Nie wiedzieliśmy do tej pory nic na temat wyglądu prócz zapowiedzi! Dopiero dziś Amerykanie na grupie Steamworks Development dodali, screeny jak mniej więcej prezentuję nowa odsłona Steam. Nowy styl prezentuję się następująco!
   

   

   
  Co sądzicie o nowym wyglądzie? Przypada wam do gustu taka wersja, a może wolicie aktualną odsłonę? Mnie się bardzo podoba nowy styl i jestem przekonany, że zmiana wyjdzie na plus dla użytkowników platformy. W najbliższych tygodnia ma ruszyć otwarta beta, dzięki której nowa odsłona będzie dostępna dla każdego!
   
   
  źródło: 1 XD,2

  ×
  ×
  • Create New...

  Important Information

  By using this site you agree to Privacy Policy.