Jump to content

fot. Shutterstock
Francuska minister zdrowia Francji Agnes Buzyn poinformowała w piątek, że we Francji pojawiły się dwa potwierdzone przypadki zakażenia wirusem z Wuhan. Jak pisze AFP, to pierwsze osoby w Europie, u których stwierdzono ten koronawirus.
 
Buzyn powiedziała, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zdiagnozowano u pochodzącego z Chin 48-letniego mieszkańca Bordeaux, który niedawno ze względów zawodowych był w Wuhan i w środę wrócił do Francji.
Drugi pacjent również podróżował do Chin, ale minister nie podała na jego temat żadnych dodatkowych informacji. Poza tym, że jest on leczony w izolacji w paryskim szpitalu.
Minister dodała, że prawdopodobnie zdiagnozowane zostaną we Francji kolejne przypadki zakażenia wirusem z Wuhan.
Buzyn uważa, że jednym z powodów, dla których właśnie we Francji zdiagnozowano pierwsze potwierdzone przypadki zakażenia jest fakt, iż francuscy lekarze stworzyli test, który pozwala na bardzo szybkie rozpoznanie wirusa.
 
Kilka godzin wcześniej Amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) poinformowało, że w USA pojawił się drugi potwierdzony przypadek zarażenia wirusem z Wuhan; 63 osoby w 22 stanach poddane są badaniom, które mają ustalić, czy również one są zarażone koronawirusem.
AP podaje, że na informację o rozprzestrzenianiu się przypadków zakażenia zaczęły spadać notowania na nowojorskiej giełdzie, a najszybciej traciły na wartości firmy medyczne i farmaceutyczne oraz ubezpieczeniowe. Gigant farmaceutyczny Bristol-Myers Squibb notował najwyższe spadki i stracił 4,2 proc. Spadał też kurs linii lotniczych i firm turystycznych.
 
Władze Chin poinformowały wcześniej w piątek, że wirus spowodował dotąd śmierć 26 osób i wywołał ponad 850 zakażeń.
Podczas gdy większość przypadków zakażeń, wykrytych najpierw w mieście Wuhan, i wszystkie zgony miały miejsce w Chinach, nowy koronawirus pojawił się również w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie i Stanach Zjednoczonych, a teraz również we Francji. Jest wysoce prawdopodobne, że w Wielkiej Brytanii są również przypadki zakażonych.
 
Według informacji, do jakich dotarła AFP, stan 177 zakażonych osób jest oceniany jako ciężki. W Chinach udało się dotąd wyleczyć 34 osoby, które już opuściły szpital. Władze prowincji Hubei i Guangdong ze stolicą w Kantonie ogłosiły w czwartek pierwszy, najwyższy stopień zagrożenia zdrowia publicznego z powodu nowego wirusa. Do walki z epidemią włączono wojsko i policję.
 
 

Afera z filmem "Pojechaliśmy na PODLASIE" Lorda Kruszwila trwa. - Mówi się, że ukradłem 50 tys. złotych oraz że to ja wymyśliłem taki scenariusz. Ja jedynie go zaakceptowałem. Wszyscy urzędnicy, którzy byli w to zamieszani, wypierali się tego - broni się znany youtuber w nowym filmie „Cała prawda o Podlasiu”.
 
 
Lord Kruszwil to jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich youtuberów. W maju opublikował film "Pojechaliśmy na PODLASIE". Na tyle kontrowersyjny, że był już kilka razy usuwany z YouTube. Sprawę przypomniał w styczniu portal waszaturystyka.pl.
 
Padają w nim między innymi kwestia: „O co chodzi z tym krzyżem przekreślonym? Taki design”. Albo podczas oglądania łóżka w podlaskim hotelu „Najpierw musisz sprawdzić, czy materac nie jest obszczany”. Za taką promocję zapłacił samorząd województwa.
Niektórzy nazwali to patopromocją, a Lorda Kruszwila uczynili wrogiem publicznym numer jeden. Dziennikarze i specjaliści od promocji oraz turystyki nie pozostawili na materiale suchej nitki wytykając rynsztokowy język, homofobiczne uwagi i prostactwo. Mieszkańcy Podlasia też mieli wiele uwag do spotu, który został sfinansowany z ich pieniędzy.
 
Lord Kruszwil: Nie chciałbym, aby wokół mnie była opinia oszusta
To wszystko mocno uderzyło w znanego youtubera, który postanowił nagrać kolejny film pt. „Cała prawda o Podlasiu”.
„Zostałem oskarżony przez media o nieetyczne zachowanie, czyli przyjęcie kwoty 50 tys. złotych za stworzenie filmu. Kwota, którą otrzymałem była o wiele niższa, a cała nasza współpraca przebiegała zupełnie inaczej niż w wersji przedstawionej przez dziennikarzy. Całej prawdy o tej aferze dowiecie się oglądając ten film do końca.” - czytamy w opisie pod filmem.
- Wydawało mi się, że dziennikarze w Polsce korzystają z w miarę wiarygodnych źródeł informacji, a tymczasem podczas tej całej afery wyszło naprawdę dużo oszerstw i wiele fałszywych informacji na mój temat. Nie chciałbym, aby wokół mnie była opinia oszusta, zatem jestem zmuszony, aby nagrać taki film z wyjaśnieniami. Chciałbym, żebyście poznali całą prawdę - rozpoczyna Kruszwil.
 
Będzie donos na podlaskich marszałków? Chce go złożyć w prokuraturze Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
A to dopiero początek. - Nie chcę powiedzieć, ile pieniędzy zostało mi przyznanych za ten film, ale na pewno nie było to 50 tys. złotych. To była dużo, dużo niższa kwota. Dwa telefony średniej jakości to równowartość tej kwoty - tłumaczy Kruszwil. - Normalnie taką współpracę wyceniałbym na 20-25 tys. złotych, ale jako że nie mam żadnej zrazy do województwa podlaskiego, a wręcz przeciwnie, to zgodziliśmy się zrealizować taką współpracę po niższych stawkach.
 
 
Lord Kruszwil mówi również, że to nie on był autorem scenariusza filmu pt. „Wyzwanie Podlasie”.
- Nie jestem autorem tego scenariusza, ale kiedy publice on się nie spodobał, to ja jestem obarczany całą winą. Mówi się, że ukradłem 50 tys. złotych oraz że to ja wymyśliłem taki scenariusz. Ja jedynie go zaakceptowałem. Wszyscy urzędnicy, którzy byli w to zamieszani, wypierali się tego. Całą winę postanowiono zrzucić na mnie. Prosiłbym, aby więcej nie kierować w moją stronę takich oszczerstw. Uważam, że w tej sytuacji zachowałem się uczciwie, ponieważ rozmawialiśmy o filmiku. Otrzymałem scenariusz, dokonaliśmy modyfikacji, wspólnie wszystko uzgodniliśmy, po czym przyjechałem na Podlasie, wykonałem film i otrzymałem swoje wynagrodzenie - broni się youtuber.
 
Mówi się, że ukradłem 50 tys. złotych oraz że to ja wymyśliłem taki scenariusz. Ja jedynie go zaakceptowałem. Wszyscy urzędnicy, którzy byli w to zamieszani, wypierali się tego.
- Nawiązując do tego samego tematu, ostatnio Marszałek Województwa Podlaskiego wypowiadał się o moim filmie, że jest on słabo zmontowany i nikt nie otrzymał go do akceptacji przed publikacją. Otóż to są kompletne bzdury! Ja ten film wysłałem do akceptacji. Wszystkim się podobało, a po otrzymaniu zielonego światła do publikacji, po prostu ten film został opublikowany. Ostatnio usłyszałem, że montaż filmu jest zły, beznadziejny, mimo że urzędnicy województwa podlaskiego otrzymali ten film do publikacji - kończy Lord Kruszwil.
 
Kim jest Lord Kruszwil?
 
Jego kanał na YouTube ma ponad 1,2 mln subskrybentów. Ale jeszcze przed rokiem było to sporo ponad 2 miliony. Jednak w międzyczasie YouTube dawał ostrzeżenia młodemu wideoblogerowi. Mogło się zakończyć nawet skasowaniem kanału. Ostatecznie skasował go sam autor.
Kanał jednak wrócił. 18-latek ze Szczecina (mieszka teraz ponoć w Poznaniu) szokuje w każdym filmiku. Sprawą zainteresował się nawet Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jego przedstawiciele w ubiegłym roku złożyli wniosek do prokuratury o ścigane blogera, po jednym z jego filmików.
 

 
 
Więcej informacji znajdziesz na stronie źródłowej.

Amerykańska organizacja e-sportowa Team Dignitas oficjalnie zakontraktowała ekipę, która w 2012 dołączyła do Ninjas in Pyjamas. Wyjątkiem jest Robin "Fifflaren" Johansson, który będzie trenerem, a jego miejsce w składzie zajmie Håkon "hallzerk" Fjærli. 19-letni snajper z Norwegii ma być świeżością w tej drużynie. Kiedy jeszcze występował w Noravind, był najlepszym graczem, a jego K/D ratio wynosi 1.19. 
 
Nowy skład Dignitas
 
Patrik "f0rest" Lindberg
Richard "Xizt" Landström
Christopher "GeT_RiGhT" Alesund
Håkon "hallzerk" Fjærli
Adam "friberg" Friberg
Robin "Fifflaren" Johansson - trener
 
Kiedyś gracze w tym składzie oprócz hallzerk'a osiągnęli bilans wygranych 87-0, czy uda im się poprawić ten wynik? Kiedy zagrają swój pierwszy mecz oficjalnie? Według DBLTAP, Diginitas weźmie udział w nowej lidze o nazwie "B Site".
Źródła 1,2

Counter-Strike Global Offensive (CS:GO)
Data wydania: 21 sierpnia 2012 roku. 
Producent: Valve Corporation
Tryb gry: Gra wieloosobowa

 
Counter-Strike Global Offensive jest jedną z najbardziej popularnych gier na platformie Steam. Gra została stworzona jako wieloosobowa strzelanka pierwszoosobowa przez Valve Corporation. Jest to ich czwarte wydanie Counter-Strike. Ta o to gra zdobyło popularność odrazu po wydaniu. 
 
Rozgrywka
Counter-Strike Global Offensive, podobnie jak poprzednie gry z serii Counter-Strike, jest skupiona na wykonywaniu zadań. Dwie druzyny (Antyterroriści / Terroriści) rywalizują w różnych trybach gry wykonując określone cele, czyli podłożenie bomby oraz ochrona zakładników (Terroriści) oraz ochrona obszaru przed podłożeniem bomby (lub jej rozbrojenie) albo ewakuacja zakładników. (Antyterroriści) Podobnie jak w innych wersjach Counter-Strike, na koniec rundy gracze otrzymują nagrodę pieniężną, która pozwala na zakup lepszego wyposażenia w kolejnej rundzie. Gracze otrzymują takze nagrodę za wygranie rundy. Pojawia nam sie także nagroda <MVP> ktorą gracz otrzymuję za np. podłożenie bomby, rozbrojenie bomby, najwiekszą ilość zabójstw. 
 
Tryby gry
- Turniejowy
- Uproszczony
- Deathmatch 
- Skrzydłowy
- Strefa zagrożenia
- Gry wojennie ( Wyścig zbrojen, Demolka, Latający Skaut )
- Offline z botami
- Możliwość połączenia się z innymi serwarami. 
 
Wyposażenie
W grze występuje kilka rodzajów broni, są to między innymi pistolety, broń ciężka, pistolety maszynowe (PM-y), karabiny, granaty oraz dodatkowy sprzęt. Każda broń posiada unikalne właściwości, takie jak ilość amunicji w magazynku, szybkostrzelność, zadawane obrazenia czy rozrzut. Ilość wyposażenia jest ograniczona, czyli można posiadać w ekwipunku tylko jeden karabin, pistolet maszynowy lub broń cieżką, jeden dodatkowy pistolet, cztery granaty, paralizator jak ktoś go potrzebuję, oraz nóż. 

 
Podstawowym wyposażeniem, który każdy gracz otrzymuję na początek rundy, jest pistolet (USP-S lub P2000 jest możliwość wyboru) po stronie antyterrorystów. Po stronie terrorystów (Glock-18) oraz nóż dla oby drużyn. Pozwala to na rozgrywanie rund bez zakupu broni. Gracze mogą wyrzuczać swoją broń i podnosić ją od innych graczy, także po śmierci przeciwników. Przetrwanie do końca rundy pomimo przegranej pozwala zachować zdobytą broń na kolejną rundę. 
 
Występują także rózne rodzaje granatów ręcznych, np. granat dymny, granat hukowo-błyskowy, granat zaczepny, wabik, granat zapalacy/koktajl mołotowa. 

Granat dymny: tymczasowo wytwarza dym przez który nie można nic zauważyć.
Granat hykowo-błyskowy: oślepia i ogłusza patrzących się na niego w momencie wybuchu. 
Granat zaczepny: zadaje w określonym obszarze obrażenia graczom.
Wabik: wydaje dzwięk podstawowej broni osoby rzucającej. 
Granat zapalający/koktajl mołotowa: podpalający powierzchnię na mapie przez określony czas. 
 
Nakładki na broń (Skiny)
Nakładki na broń, inaczej mówiac (skiny), dodają wygląd do wybranej broni. Można je zdobyć na końcu meczu, ze skrzynki, lub można wymienić sie z graczem. Występują różne rodzaje skinów, jak i ich wygląd. Skiny mogą być słabej jakości, lub mogą być wyższej jakości.
1 .Factory New - Fabrycznie Nowa
2. Minimal Wear - Lekko używana
3. Field-Tested - Przetestowana w boju
4. Well-Worn - Wysłużona
5. Battle-Scarred - Zaprawiona w walkach.
 
Rangi jakie wystepują w CS:GO (Turniejowy oraz Skrzydłowy)
1. Srebro I
2. Srebro II
3. Srebro III
4. Srebro IV
5. Elitarne srebro
6. Mistrzowskie elitarne srebro
7. Złoty laur I
8. Złoty laur II
9. Złoty laur III
10. Mistrzowski złoty laur
11. Mistrzowski obrońca I
12. Mistrzowski obrońca II
13. Elitarny mistrzowski obrońca
14. Wybitny mistrzowski obrońca
15. Legendarny orzeł
16. Mistrzowski legendarny orzeł
17. Mistrzowska pierwsza klasa
18. Elita światowa
 
 
 
Strefa zagrożenia
1. Lab Rat 1
2. Lab Rat 2
3. Sprinting Hare 1
4. Sprinting Hare 2
5. Wild Scout 1
6. Wild Scout 2.
7. Wild Scout Elite
8. Hunter Fox 1
9. Hunter Fox 2
10. Hunter Fox 3
11. Hunter Fox Elite
12. Timber Wolf
13. Ember Wolf
14. Wildfire Wolf
15. The Howling Alpha. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Źródła: Większość napisałem sam, lecz podam pare źródeł których użyłem.                                                                                                                                                                                                    
1 2 3
 

Stary dobry Windows 7, pamiętam jego premierę jak by to było wczoraj. Windows Areo, ulepszona wydajność względem Windows Visty. Niektórzy pozostali na tej wersji ze względu na kafelki, które pojawiły się w systemach 8, 8.1 i 10. Wszystko dobre, co się szybko kończy.
 
 
Co to oznacza dla użytkowników?
Oznacza to, że użytkownicy tych systemów zostaną pozbawieni łatek bezpieczeństwa. Od dnia dzisiejszego nie jest zalecane (a wręcz kategorycznie niezalecane) korzystanie z Windows 7 np. dla firm, użytkowników prowadzących własne projekty, robienie przelewów przez internet itp.
Dalszy rozwój programów zostanie również zakończony.
 
CentrumXP w swoim artykule napisało ciekawą notkę:
 
Warto wspomnieć tutaj również, że i my kończymy wsparcie z tym systemem. Wszelkie nowości na forum jak i serwerach będą powstawać z myślą o najnowszym systemie Windows 10.
 
Aktualizacja do Windows 10?
Tak, to może zapobiec mnóstwem problemów. Nadal istnieje możliwość aktualizacji ze starszych systemów. Jak dokonać aktualizacji znajdziecie w osobnym artykule:
 
Windows 7 na celowniku hakerów!
 

 
Jak widzimy powyżej komputery z systemem Windows 7 są wciąż popularne. Badania również wskazują, że Windows 7 pada coraz częściej ofiarą hakerów i wirusów. Można się spodziewać, że ilość ataków od dnia dzisiejszego będzie tylko rosła.
 
A Wy planujecie przesiadkę do najnowszego systemu Windows 10? Za czym będziecie tęsknić?
 
 
 
 

Sadio Mané urodził się w Sédhiou na południu senegalu. Obecnie jest piłkarzem liverpoolu. W tym roku zdobył on Ligę Mistrzów, Superpuchar UEFA, oraz Klubowe Mistrzostwa Świata. Wyceniany jest na 150 mln € i zarabia 13 mln € na sezon. Mimo tak wysokich zarobków w jego życiu nie ma miejsca na luksusy. W jednym z wywiadów powiedział tak: 
 
 
„W przeszłości głodowałem, pracowałem w polu, chodziłem boso i nie uczęszczałem do szkoły. Po co mi dziesięć Ferrari, dwadzieścia zegarków z diamentem i odrzutowiec? W jaki sposób zmieniłoby to świat? Wolę pomagać ludziom" - powiedział Sadio Mane.
„Wybudowałem szkoły i stadion, zapewniamy ubrania, buty i żywność dla tych, którzy żyją w skrajnym ubóstwie" - dodał
 
A to właśnie Sadio Mane odwiedzający plac budowy szkoły.

W swoim oświadczeniu piłkarz napisał tak: „Edukacja jest bardzo ważna. To właśnie ona otwiera nam drzwi do lepszej kariery” Ponadto piłkarz przekazuje miesięcznie 70 euro osobom z biednych regionów senegalu. 
 
Senegalczyk udowadnia również, że sukcesy i pieniądze go nie zmieniły. Nie tak dawno do internetu trawiło to nagranie: 
Piłkarz wychodząc z autokaru chwycił za dwie zgrzewki wody i zaniósł je do budynku. Mało który piłkarz zdecydowałaby się na podobny krok, a nawet pomyślał o tym, by pomóc. 
 
Jak myślicie? Co robią piłkarze po rozegraniu meczu ligowego? Zapewne odpoczywają, ale nie Sadio Mane. Piłkarz po jednym z meczu ligowym zamiast odpoczywać udał się do meczetu gdzie sprzątał łazienkę:
 
 
W trakcie meczu mane wręczył swoją koszulkę chłopcu od podawania piłek. Chłopiec był w szoku, więc z radości postanowił go uściskać:
 
 
Wielu młodych osób chciałoby dostać nowy telefon, bo uważają, że ich koledzy mają lepsze i nie są tak uszkodzone jak twój. A oto telefon sadio mane.
 

Piłkarz używa zwykłych słuchawek, a jego telefon ma pęknięty wyświetlacz, bo uważa on, że gadżety nie są najważniejsze na świecie. Dlatego to piłkarz o wielkich umiejętnościach i o wielkim sercu.
 
A Wy co uważacie o Sadio Mane? 
 
 
Mój pierwszy artykuł, więc prosiłbym o wyrozumiałość  
 
                Żródło:
1 2 3 4 5 6 7 8
 

Głośniej o zmianie drużyny zaczęło się mówić, gdy dotychczasowy dyrektor generalny Roman Dvoryankin opuszcza VP w styczniu 2020r. Polsce zasłynął głównie z tego, że był wielkim zwolennikiem polskiej drużyny w CS:GO. Pod jego wodzą organizacja wygrała aż 18 turniejów w grach takich jak Dota 2, CS:GO, League of Legends i Paladins, zarabiając 13,7 miliona dolarów.
 
Amerykański dziennikarz Jarek „DeKay” Lewis twierdzi, że Virtus.pro stara się o podpisy graczy AVANGAR. Graczom kazachstańskiej organizacji kończą się umowy, gra aktualnego składu VP nie zachwyca. Dzięki takiemu transferowi Virtus.pro mogłoby wrócić na salony CS:GO oraz występowanie w najważniejszych międzynarodowych turniejach. Takiego samego zdania jest portal DBLTAP, który twierdzi, że AVANGAR ma przejąć po VP skład. Podobno rozmowy są już na ostatniej prostej. Dekay oraz DBLTAP nie znają dalszych losów aktualnej drużyny Virtus.pro.
 
Małe porównanie sukcesów obu drużyn oraz nadchodzących turniejów w 2019r
 
AVANGAR
1st BLAST Pro Series Moscow 2019
2st StarLadder Major Berlin 2019
 
EPICENTER 2019 (17-22 Grudnia 2019r)
 
Virtus.pro
2st V4 Future Sports Festival 2019
 
ESEA MDL SEZON 32 EU BARAŻE (9-11 Grudnia 2019r)
cs_summit 5 (12-15 Grudnia 2019r)
 
Dodam jeszcze, że zajęli miejsce spadkowe w ESL Mistrzostwa Polski, a ostatni większy sukces międzynarodowy był w 2017 na EPICENTER 2017, gdzie przegrali w finale na SK GAMING (dzisiejsze MIBR).
 
Jak widać gracze drużyny AVANGAR grają z drużynami tier 1 oraz dostają zaproszenia na najważniejsze turnieje międzynarodowe. Nasza reprezentacja VP nie daje takich wyników jak gracze z kazachstańskiej organizacji, a Rosyjskim włodarzom pewnie niedługo skończy się cierpliwość. Przecieki DeKay'a sprawdzają się w 99%, to on jako pierwszy podał przeciek, że NEO trenuje z graczami Faze Clan. Jak myślicie po cs_summit 5 jeśli VP nie wygra, to pożegnają się z organizacją? A może szybciej przed cs_summit? Jak donosi tweet ABOoverDrive?
 
Źródła: 1,2,3,4

| Aktualizacja CS:GO |
- 19.11.2019 -
 
 
Dzisiejszej nocy Valve dodało nową, gigantyczną aktualizację do CS:GO.
Została dodana między innymi długo wyczekiwana operacja - SHATTERED WEB!
Co konkretnie aktualizacja wprowadza?
 
Cena przepustki: 56,99 zł.

 
- Agenci Shattered Web -
Jedna z największych zmian w aktualizacji - Agenci. Po raz pierwszy w CS:GO, można odblokować postać TT/CT którą można zagrać na dowolnej mapie, trybie, czy serwerze.
Postacie można zdobyć jako nagrodę w postępach misji operacji. Wykonując misje, zdobywa się gwiazdki, dzięki którym można następnie odblokowywać nagrody.
 

 

Wszystkie postacie > Tutaj <.
 
- Skrzynka Shattered Web -
Została dodana nowa w skrzynka, a w niej 4 nowe kosy!
 

 

 
- Nowe kolekcje broni -
The Norse Collection | The St. Marc Collection | The Canals Collection
Pojawiły się również nowe kolekjne broni, które sięgają od czerwonych, po szare skiny.
 

Wszystkie skiny  > Tutaj <.
 
- Stickery & Graffiti Shattered Web -
Zostały także dodane stickery oraz wszelkiego rodzaju graffiti:


 
- Misje Shattered Web -
Gracz posiadający przepustkę do operacji będzie otrzymywał co tydzień 6 misji. Można je wykonywać w każdej chwili i w dowolnej kolejności.
Wykonując misje, gracz otrzymuje gwiazdki.

- Nowe mapy -
Zostały dodane 3 nowe mapy:
- Studio do trybu uproszczonego,
- Lunacy do misji Flying Scoutsman ,
- Jungle do trybu Danger Zone.
 

 
- Inne zmiany -
 
[Mapy]
- Cache został dodany do trybu turniejowego.
- Zoo oraz Seaside zostały usunięte.
- Zmieniono mapę Vertigo.
 
[Gameplay]
- Zwiększono cenę SG553.
- Zmniejszono cenę FAMASA i Galila o 200$.
 
[DangerZone]
- Wprowadzono korekty w menu zakupów.
- Wprowadzono niewielkie korekty zablokowanych drzwi oraz interakcji z sejfem.
- Automatyczni strażnicy strzelają teraz M249.
- Dodano ikonę na killfeedzie dla automatycznych strażników.
- Dodano więcej wybuchowych baryłek.
 
 
Źródła: 1, 2, 3
 
 
Co myślicie o dzisiejszej aktualizacji?
Operacja warta jest swojej ceny? Agenty mają sens w CS:GO? Jak podobają wam się nowe skiny?
 

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.