Jump to content

Żałoba w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Królowa Elżbieta II 
 
 
 
Dziś 8 września 2022 roku zmarła brytyjska królowa Elżbieta II. Miała 96 lat, jej panowanie było najdłuższe w historii brytyjskiej Korony.  
 
 
 
Dla jednych była symbolem wielowiekowej tradycji, dla innych zaś historycznym anachronizmem, który nie powinien istnieć od bardzo dawna. Każdy postrzegał ją inaczej lecz nawet najwięksi przeciwnicy monarchii nie mogli jej odmówić klasy i poświęcenia dla służby publicznej.  
 
 
 
O jej panowaniu zdecydował przypadek, nigdy nie miała być królową. Była córką młodszego syna Jerzego V, co prawda dbano o jej edukację i wizerunek w świecie, lecz nie brano jej pod uwagę jako przyszłą królową. Na tronie zasiadał brat jej ojca – Edward VIII.  
 
 
 
Przypadkiem tym była abdykacja Edwarda VIII, co skutkowało koronacją jego brata – ojca Elżbiety. Jerzy VI nie miał syna, lecz dwie córki - Elżbietę i Małgorzatę. Pierwsza jako pierworodna otrzymała tytuł następczyni tronu.  
 
 
 
Choroba jej ojca zmusiła Elżbietę w młodym wieku do przejęcia części jego obowiązków. Należały do nich między innymi zagraniczne podróże po krajach Wspólnoty Narodów. W czasie takiej podróży księżna dowiedziała się o śmierci ojca, przebywała wówczas w Kenii wraz ze swoim małżonkiem księciem Filipem.  
 
 
Do Londynu powróciła jako królowa.  
 
 
Koronacja monarchini była jedną z historycznych, ponieważ odbyła się szybciej niż oczekiwano i po raz pierwszy w historii można było ją obejrzeć w telewizji. Książę Filip był odpowiedzialny za organizację tego przedsięwzięcia i jego pomysłem było sfilmowanie koronacji.  
 
 
Królowa Elżbieta była perfekcyjną monarchinią, nie popełniała gaf, uważała na to co mówi, a zwłaszcza stroniła od skandali.  
 
 
Żródło 1, wikipedia

2 comments
257 views

Otwarte drzwi do sypialni, a jakość Twojego snu.

Zdarza Ci się sypiać przy otwartych drzwiach do sypialni? To błąd, który może Cię sporo kosztować. 
 
Jest to zły nawyk, który nie tylko wpływa źle na Twoje samopoczucie ale też i bezpieczeństwo. Zaraz Wam wyjaśnię dlaczego. 
 
 
 
Ochrona Twojego życia:  Zamykanie drzwi może uratować Ci życie przed pożarem. Drzwi uniemożliwiają płomieniom dostanie się do środka sypialni, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu na odpowiednią reakcję i uniknięcie niepotrzebnej paniki. 
 
Jakość Twojego snu: Na jakość snu znacząco wpływa cisza, najlepiej kompletna cisza, ale nie oszukujmy się, nie jest to łatwe. Przez hałas często wybudzamy się w środku nocy i trudniej jest zasnąć ponownie. Może to wpłynąć na efektywność dnia następnego. Nasz organizm wypoczywa o wiele lepiej, gdy dokoła panuje cisza i spokój. 
 
Feng Shui: Przyznam się sama, że nie wierzę w takie rzeczy, ale chętnie przedstawię Wam kolejny powód, by zamykać drzwi do Waszej sypialni. Zamknięcie ich sprawi, że z pomieszczenia nie ucieknie dobra energia i zezwoli organizmowi na odpowiednie zregenerowanie się. 
 

10 comments
302 views

Stanisław Maczek - twórca polskich Sił Pancernych

Witam i zapraszam na czołg 𝙷𝚎𝚕𝚊!
 
💥 𝟷𝟹𝟶 𝚕𝚊𝚝 𝚝𝚎𝚖𝚞 (𝟹𝟷 𝙸𝙸𝙸 𝟷𝟾𝟿𝟸) 💥
Urodził się generał Stanisław Maczek
___________________________________________________________

𝚃𝚠ó𝚛𝚌𝚊 𝙿𝚘𝚕𝚜𝚔𝚒𝚌𝚑 𝚂𝚒ł 𝙿𝚊𝚗𝚌𝚎𝚛𝚗𝚢𝚌𝚑
▫️ dowódca 10 Brygady Kawalerii, która zasłynęła w bitwie pod Jordanowem '39
▫️ dowódca 1 Dywizji Pancernej, która wyzwoliła wiele miast m.in Breda, Gandawa
▫️ przez żołnierzy nazywany "𝙱𝚊𝚌𝚊" , ze względu na jego opiekuńczość wobec żołnierzy

___________________________________________________________

😥 Lata powojenne niebyły jednak takie kolorowe...
 Pozbawiony obywatelstwa i świadczeń, zaczął pracę najpierw jako 𝘴𝘱𝘳𝘻𝘦𝘥𝘢𝘸𝘤𝘢 potem 𝘣𝘢𝘳𝘮𝘢𝘯.

🗡 Po wkroczeniu do Niemiec '45 do swoich żołnierzy powiedział następujące słowa:
"𝘽𝙞𝙟𝙘𝙞𝙚 𝙨𝙞ę 𝙩𝙬𝙖𝙧𝙙𝙤, 𝙖𝙡𝙚 𝙥𝙤 𝙧𝙮𝙘𝙚𝙧𝙨𝙠𝙪."
 
___________________________________________________________
 
Więcej informacji o samej postaci Stanisława Maczka przeczytasz niżej.
Fotografie NAC

2 comments
254 views

1s2k na Twitterze!

Witajcie!
 

 
Przychodzimy dziś do Was z ważną informacją. Nasza droga komunikacyjna z Wami, naszymi użytkownikami rozszerza się o kolejny serwis społecznościowy. Od dziś, 1shot2kill.pl znajdziecie również na Twitterze!
 

 
Z racji, że Twitter z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju, my również postanowiliśmy z nim spróbować. Znajdziecie na nim różne, ciekawe nowinki, które będą ukazywać się od czasu do czasu.
Już teraz, zapraszamy Was do obserwowania profilu i polajkowania pierwszego tweeta, który ukazał się na naszym profilu:
 
Radzimy tam zaglądać, gdyż co jakiś czas może czekać tam na Was niespodzianka!
 
 

0 comments
299 views

Sri Lanka – państwo w Azji Południowej.

Sri Lanka – właściwie Demokratyczno-Socjalistyczna Republika Sri Lanki – to państwo położone na wyspie Cejlon w Azji Południowej. W skład jej terytorium wchodzą także pomniejsze przybrzeżne wysepki. Sri Lanka pozostaje oddzielona od Półwyspu Indyjskiego zatoką Mannar oraz cieśniną Palk.
 
 

 
 
HISTORIA WYSPY
Szacuje się, że cywilizacja na Sri Lance zaczęła rozwijać się ok. VI wieku p.n.e. - podbili ją wówczas Indusi pod wodzą Sinhali. Władca założył syngaleskie państwo ze stolicą w Anuradhapurze, które rozwijało się od II wieku p.n.e. do XII wieku n.e. Brytyjczycy pokonali ostatniego lokalnego króla i w 1815 roku utworzyli Cejlon Brytyjski. Wprowadzili gospodarkę kolonialną, która opierała się głównie na plantacjach herbaty, palmy kokosowej i kauczuku. Ograniczoną autonomię Sri Lanka uzyskała w 1931 roku, natomiast pełną niepodległość dopiero w roku 1948.
 
 
 
UKSZTAŁTOWANIE TERENU
Sri Lanka jest w większości krajem nizinnym. Płaskie niziny zajmują aż 80% powierzchni Cejlonu – pokrywają całą północną część wyspy, obszary nadbrzeżne, a także wschodnie i zachodnie rejony kraju. Wnętrze Cejlonu pokrywa Płaskowyż Centralny, który wznosi się mniej więcej na 1500 metrów n.p.m. Ruchy skorupy ziemskiej naruszyły jego jednolitą budowę i doprowadziły do powstania głębokich dolin. 
 
Góry zajmują na Sri Lance niewielki obszar; najwyższe występują na południu kraju. Najwyższy szczyt Cejlonu to Pidurutalagala – osiąga on wysokość 2524 metrów n.p.m. Drugi pod względem wysokości jest Szczyt Adama – wznosi się on 2243 metrów n.p.m. 
 
Linia brzegowa Sri Lanki jest stosunkowo wyrównana i słabo urozmaicona, szczególnie na południu. Na północy występuje kilka głębszych zatok. Wybrzeża Cejlonu są wąskie i zwykle piaszczyste; od otwartego oceanu oddzielają je liczne rafy koralowe, tworzące płytkie laguny. 
 
 

 
 
FAUNA SRI LANKI
Świat zwierząt jest bardzo urozmaicony. Największym ssakiem na całej Sri Lance jest słoń indyjski; w stanie dzikim występuje on do wysokości 2000 metrów n.p.m.
W lasach Cejlonu żyją niedźwiedzie wargacze, jelenie, kanczyle indyjskie, dzikie bawoły, lamparty i wiele gatunków zwierząt kotowatych. Lasy i sawanny zamieszkują także rozmaite gatunki małp, między innymi endemiczny makak manga, langur białobrody oraz hulman. Sri Lankę upodobał sobie największy znany gatunek owadożernego nietoperza, czyli rudawka wielka. Na Cejlonie można zaobserwować liczne gatunki ptaków, w tym sowę bosonogą. W rzekach żyją zaś krokodyle, w tym krokodyl błotny i krokodyl różańcowy.
 
 
 

 
 
BEZPIECZEŃSTWO
Na Sri Lance turystyka to trzecia gałąź gospodarki, dlatego wszystkim zależy, żeby turyści chętnie wracali tu na wakacje. Po atakach terrorystycznych w kwietniu 2019 roku lankijski rząd wprowadził stan wyjątkowy i godzinę policyjną. Aby zapewnić bezpieczeństwo, zaostrzone zostały kontrole na lotniskach, w hotelach, w świątyniach i ważniejszych atrakcjach turystycznych, musicie też liczyć się z dużą liczbą policji na ulicach.
 
 
 
ATRAKCJE 
Sigiriya – wejdź na Lwią Skałę
Jedna z najsłynniejszych atrakcji Sri Lanki to samotna, wyłaniająca się jak potężna, zaciśnięta pięść znad gęstwiny dżungli skała, będąca pozostałością czynnego niegdyś wulkanu.
 
 
Zobacz, jak rośnie cejlońska herbata
Kawa czy herbata? Na Sri Lance na pytanie to jest tylko jedna odpowiedź: herbata! Cejlon słynie z tego napoju na całym świecie, a przy zbiorach liści, na plantacjach i w fabrykach herbacianych pracuje ponad 5% ludności kraju, będącego czwartym największym światowym producentem herbaty. Czasem aż trudno uwierzyć, że pierwsze krzaczki tej rośliny pojawiły się na Sri Lance dopiero w 1824 roku, przywiezione z Chin jako oryginalny okaz przeznaczony do ogrodu botanicznego.
 
 
Odkryj ruiny starożytnych stolic Cejlonu – Anuradhapury i Polonnaruwy
Choć zarastające dżunglą ruiny na pierwszy rzut oka nie sprawiają imponującego wrażenia, to wystarczy wyobrazić sobie, że przez blisko 1500 lat, od roku 380 przed naszą erą do początku XI wieku, kwitła tu cywilizacja, a Anuradhapura pełniła funkcję pierwszej stolicy Sri Lanki, by na pozostałości tutejszych pałaców i świątyń spojrzeć zupełnie innym okiem.
 
 
 
Tekst pochodzi z: 1, 2
 

9 comments
319 views

78 rocznica Powstania Warszawskiego

78 lat temu, dokładnie 1 sierpnia 1944 roku wybuchło jedno z największych zbrojnych wystąpień przeciwko okupantowi w Europie. Na rozkaz Komendanta Głównego Armii Krajowej gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" rozpoczęło się Powstanie Warszawskie.
 
Kilka tysięcy młodych mężczyzn i kobiet 1 sierpnia stanęło do walki z niemieckim okupantem (szacowana liczba powstańców oscylowała w okolicach 40-50 tysięcy, zależy to od źródeł). Wystąpienie zbrojne było planowane dosłownie na kilka dni, ze względu na słabe uzbrojenie - powstańcy zdołali jednak wytrwać troszkę dłużej, bo aż 63 dni.
 
Dziś, 1 sierpnia 2022 mija dokładnie 78 rocznica Powstania Warszawskiego z tej okazji w całym kraju o godzinie 17:00 (godzina "W") zawyją syreny alarmowe, podczas których ruch w większych miastach zostaje wstrzymany w celu upamiętnienia tego wydarzenia.
 
Cześć i chwała bohaterom!

3 comments
211 views

Mocne słowa s1mple'a. "Jak nieludzcy jesteście?"

W ostatnim czasie bardzo głośno zarówno w świecie sportu, jak i esportu było o sytuacji, która miała miejsce w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. W trakcie spotkania ukraińskiego Dynamo Kijów z Fenerbahçe, kibice tureckiego klubu skandowali na trybunach hasło "Władimir Putin". Sytuacja była oburzająca i wiele osób zdążyło się już do niej odnieść. W tym także najlepszy zawodnik na świecie w grze CS:GO — pochodzący z Ukrainy Oleksandr "s1mple" Kostyliew.
 
 

 
W bardzo dosadnym wpisie w mediach społecznościowych oznaczył on oficjalny profil Fenerbahçe, a także zaproponował, żeby klub zakupił swoim kibicom telefony i pokazał im, co dzieje się w Ukrainie. Na koniec ze strony Kostyliewa padło mocne zdanie: "Jak nieludzcy jesteście?". Całość odnosiła się nie tylko do sytuacji z meczu z Dynamem Kijów, a także do prorosyjskich komentarzy tureckich fanów pod postami ukraińskiego klubu. Wpis ten momentalnie stał się bardzo popularny i choć można znaleźć pod nim mnóstwo poparcia, spotkał się on jednak również z krytyką kibiców z Bliskiego Wschodu, którzy nie kryją swojej prorosyjskiej postawy.
 
Kostyliew to obecnie zawodnik ukraińskiego Natus Vincere, a jednocześnie najlepszy gracz na świecie. Od wielu lat jest gwiazdą sceny esportowej i społeczność bardzo liczy się z jego opiniami. Wojna w Ukrainie zastała s1mple'a w bardzo nieoczekiwanym momencie, gdyż przebywał wtedy w Polsce i lada moment rozpoczynał fazę pucharową turnieju IEM w Katowicach. Od tamtego momentu wiele razy odnosił się do sytuacji w swojej ojczyźnie i znacząco potępiał wszystkich ludzi, którzy w wojnę wątpią albo wspierają w niej Rosję.
 
Zawodnik NAVI na licznych transmisjach na żywo wspominał o tym, co przechodzi jego rodzina przebywająca w Ukrainie. Sam mówił o tym, jak trudna jest to sytuacja dla całej jego drużyny. Dlatego w obliczu skandalicznego zachowania kibiców Fenerbahçe jego reakcja i dosadne słowa nie powinny nikogo dziwić.

1 comment
206 views

Robert Lewandowski zagra w FC Barcelonie.

I wylądował! Robert Lewandowski udał się do Miami, gdzie po raz pierwszy mógł pokazać się w barwach nowego klubu – FC Barcelona. Katalończycy chętnie chwalą się tym wydarzeniem w sieci, pokazując m.in. przywitanie napastnika z nowymi kompanami z zespołu. Jest też film, na którym snajper po raz pierwszy przemawia do kibiców. – Wiem, że to czas Barcy, aby wrócić do gry. Dlatego tu jestem – powiedział kapitan reprezentacji Polski
 
Zaczęło się od krótkiego wpisu na Twitterze o treści "Zgadnijcie, kto tweetuje?". Później klub opublikował film z plaży, na którym "Lewy" po raz pierwszy w bluzie Blaugrany przemówił do fanów. – Cules, jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Barcelony. Forca Barca! – powiedział. 
 
 
 
JAKI NUMER?
Robert Lewandowski dołączył już do kolegów z Barcelony, którzy przebywają na tournee w Stanach Zjednoczonych i niebawem zadebiutuje w nowym zespole. Kibice zastanawiali się, z jakim numerem kapitan reprezentacji Polski będzie występował w barwach Dumy Katalonii, zwłaszcza, że "9" na plecach w ostatnim sezonie nosił Memphis Depay. Okazuje się, że "Lewy" wszystko zagwarantował sobie w umowie z katalońskim klubem.
 
Wszystko wskazuje jednak na to, że reprezentant Oranje będzie musiał pożegnać się z "9". Jak donosi Mateusz Borek, w kontrakcie "Lewego" z Barceloną znalazła się klauzula, która zapewni Lewandowskiemu zachowanie dotychczasowego numeru. Jego zmiana nie jest możliwa głównie ze względów marketingowych i marki "RL9", którą stworzył polski napastnik.
 
 

 
 
Robert Lewandowski i jego 12 lat w Bundeslidze. Statystyki, rekordy, liczby:
 
 
22 sierpnia 2010 - ligowy debiut w barwach Borussii Dortmund
 
19 września 2010 - pierwszy gol w Bundeslidze
 
30 kwietnia 2011 - pierwsze mistrzostwo Niemiec
 
1 października 2011 - pierwszy hat-trick
 
10 maja 2014 - pierwszy tytuł króla strzelców
 
22 sierpnia 2014 - ligowy debiut w Bayernie Monachium
 
30 sierpnia 2014 - pierwszy ligowy gol Lewandowskiego w barwach Bayernu
 
22 września 2015 - pięć goli w dziewięć minut
 
26 września 2015 - setny gol w Bundeslidze
 
26 sierpnia 2016 - 50 goli dla Bayernu
 
17 lutego 2018 - rekordowa seria bezbłędnych karnych
 
9 marca 2019 - rekord liczby goli piłkarza spoza Niemiec
 
6 kwietnia 2019 - rozpoczęta trzecia setka
 
9 listopada 2019 - rekordowa seria 11 meczów z golem
 
 
Teksty pochodzą z: 1, 2, 3

6 comments
299 views

23 czerwca - Dzień Ojca

1910 - mała Sonory Smart, wpadła na genialny pomysł.
Jej tata, weteran wojny secesyjnej samotnie wychowywał ją oraz 5 młodszego rodzeństwa.
Niestety po śmierci żony, obowiązek opieki spadł na niego
 
Dlatego, kiedy Sonory dowiedziała się, że 3 lata temu ---> 1907 został ustanowiony Dzień Matki.
Chciała, żeby powstało takie święto dla wszystkich ojców.
Oczywiście myślała głównie o swoim tacie, ale chciała aby inni mężczyźni też zostali docenieni.
 
Poszła do władz miasta Spokane i tam zwróciła się z prośbą o ustanowienie święta na rzecz wszystkich ojców. 
W tamtych czasach mężczyźni byli marginalizowani jeśli chodzi o udział w wychowaniu dzieci.
 
1924 - Dzień Ojca był już obchodzony w całych Stanach Zjednoczonych. Choć przez pierwsze lata, wydarzenie miało charakter tylko lokalny.
 

 
1972 - dopiero wtedy prezydent Richard Nixon oficjalnie ustanowił Dzień Ojca.
 

 
1965 -w tym roku święto zawitało do Polski i od tamtego momentu jest obchodzone co rok.
 
 
C  I  E  K  A  W  O  S  T  K  I
 Dane z Polski
 
 Przeciętny polski tata ma 31 lat
 
 74 firmy mają w swej nazwie słowo "Tatuś/Tata"
 
 41 firm używa w nazwie słowa "Ojciec"
 
 22 firmy używają zwroty "Ojciec i Syn/Synowie"
 
 0 firm ma w nazwie "Ojciec i córka"
 
 
Jakie zdolności powinni posiadać nasi tatusiowie: 
 
 rozstawianie namiotu 
 
 naprawa zabawki
 
 ustawianie programów w telewizorze
 
 naprawa przebitej dętki roweru
 

19 marca - Włochy, Hiszpania i Portugalia
1 niedziela czerwca - Litwa
2 niedziela czerwca - Austria
3 niedziela czerwca - Turcja, Holandia, Francja, Wielka Brytania, Ukraina
40 dni po Wielkanocy - Niemcy
2 niedziela listopada - kraje skandynawskie
5 czerwca - Dania
 
 
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich tatusiów! 
Źródło:
1 2

2 comments
305 views

TOP 5 najdziwniejszych smartfonów

Telefony to nie tylko narzędzie służące nam do komunikacji, pracy czy przeglądania internetu lecz także jako "modny gadżet" zwłaszcza u nastolatków. Bardzo często wybieramy telefony, które nam się podobają lub takie, które zwrócą uwagę w towarzystwie swoim designem. Producenci niejednokrotnie przesadzili z wyglądem niektórych smartfonów, co zobaczycie na własne oczy. Dacie głowę, że na rynku możemy znaleźć także okrągły "smartfon", który można pomylić z zegarkiem kieszonkowym? Zobaczcie sami! Niestety owy "gadżet", bo nieco odbiega od innych smartfonów nie jest dostępny na Polskim rynku. 
 
1. Runcible 

Smartfon który jest  okrągły i mieści się w dłoni. Nie ma mikrofonu ani głośnika i można przez niego rozmawiać jedynie przy użyciu zestawu słuchawkowego. Zaprojektowali go byli pracownicy Apple. Tylna obudowa wykonana jest z naturalnego drewna. Oprócz niebanalnego designu, urządzenie ma wyróżniać coś innego czyli brak powiadomień. Dwa słowa, które idealnie opisują ten gadżet to spokój i harmonia. 
Przyjrzyjmy się zatem specyfikacji tego kieszonkowego urządzenia...
 
Okrągły dotykowy ekran pojemnościowy o średnicy 2,5 cala o zagęszczeniu 256 dpi, pokryty Gorilla Glass 3, czterordzeniowy Snapdragon 410  o taktowaniu 1,2 Ghz. Za grafikę odpowiada układ Adreno 306 od Qualcomma. Pamięć RAM to zaledwie 1 GB. Na pliki użytkownika przeznaczono 8 GB. Aparat ma matrycę 7 MP. Zainstalowany na urządzeniu system nazywany jest BuniOs i jest oparty na Androidzie.
Cena gadżetu to ok 1500-2200 zł, jednak jest niedostępny na Polskim rynku i aktualnie jest wyprzedany co możemy przeczytać na oficjalnej stronie producenta: http://www.mono.hm/
 
2. LG G FLEX

Wygięty smartfon, który jest wystarczająco elastyczny, by móc go wyprostować lub zgiąć jeszcze bardziej bez obawy, że pęknie. Całkiem ciekawy pomysł dla tych, którzy nie chcą wyjmować telefonu z tylnej kieszeni podczas siadania. Choć umówmy się, nie jest to zbyt wygodne. LG specjalnie na potrzeby modelu Flex stworzyło odpowiednio wygiętą baterię. Pomimo tego, że konsumenci sceptycznie podchodzili do tego pomysłu to zdecydowali się na stworzenie jego nowszej wersji w postaci LG FLEX 2.

Specyfikacja: 
 
 
Początkowo smartfon zszokował swoją ceną w wysokości 2000 zł. Aktualnie na rynku możemy go dorwać za 700-750 zł. (mowa tutaj o nieużywanym a nowym urządzeniu).
 
3. Nokia 8110

 
Banan od Nokii? Czemu nie!  Przyznajcie sami, że design tego smartfona przyciąga wzrok i automatycznie kojarzy się z bananem. Jest żółty i wygięty, więc skojarzenia przychodzą same. Nokia 8110 4G wyróżnia się przede wszystkim rozsuwaną klapką, pod którą kryje się klasyczna klawiatura numeryczna. Górna część przedniego panelu jest z kolei zarezerwowana dla 2,4-celowego ekranu. Smartfon ma wsparcie dla technologii 4G, ale nie zachwyca swoją specyfikacją. 512 MB RAM i 4 GB pamięci wbudowanej to o wiele za mało na dzisiejsze potrzeby. Cena nowego telefonu to około 350 zł. 
 
4. Motorola Flipout 

 
Kwadratowe urządzenie o dość nietypowej klawiaturze, która nie wysuwa się w linii prostej, a odkręca. Posiada 2,8 calowy ekran  oraz 3 mpix aparat. Przód telefonu to jednolita tafla hartowanego szkła z logo Motoroli, ekranem  dotykowym i trzema przyciskami funkcyjnymi. Koszt nowego urządzenia to 550-600 zł. 
 
5. ZTE AXON M 

Gdy jeden ekran to za mało na pomoc przychodzi ZTE Axon M. Jest to telefon, który posiada ekrany po obu stronach obudowy, a co najważniejsze, są one połączone zawiasem. Telefon składa się więc jak książka, a po rozłożeniu mamy do dyspozycji jeden duży ekran. Chińska firma postawiła na dość prostą konstrukcję — obudowa z metalu złożona jest z dwóch części, które połączone są solidnymi zawiasami. Dwa 5,2-calowe ekrany LCD o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli) znajdują się z przodu i z tyłu. Po rozłożeniu tworzą one niemal kwadratowy, 6,75-calowy panel.
ZTE Axon M to nietypowa propozycja na azjatyckim rynku smartfonów. Chińczycy postawili na ryzykowne rozwiązanie, ale nie nastawiali się na szeroką dystrybucję. Model miał trafiać do rąk użytkowników tylko za pośrednictwem wybranych partnerów z USA, Europy, Japonii i Chin. Producenci żywili nadzieję, że ich nowy projekt zrewolucjonizuje branżę urządzeń mobilnych, ostatecznie jednak okazał się mało wydajny. Telefon ZTE Axon M po raz pierwszy został zaprezentowany w październiku 2017 roku. Był elementem eksperymentu przeprowadzonego przez chińskiego potentata we współpracy z siecią komunikacyjną AT&T. Nigdy nie trafił do oficjalnej sprzedaży w Polsce.
Cenę ZTE Axon M na amerykańskim rynku można oszacować tylko na podstawie oferty tamtejszej sieci telekomunikacyjnej AT&T. Podczas trwającego przez 2 lata okresu umowy użytkownicy płacą za urządzenie łącznie około $700, czyli w przeliczeniu na naszą walutę wychodzi ponad 3115 złotych. 
 
źr;
1 2

2 comments
414 views
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.