Jump to content

MSI - Mid-Season Invitational 2021

Już jutro zaczyna się MSI 2021, tutaj opisze wam kto bierze udział w tym turnieju, kto ma największe szanse na wygranie tego turnieju. Zapraszam was do czytania
 
MSI - Mid-Season Invitational, jest to już 6 organizowany taki turniej przez Riot Games twórców gry League Of Legends. Jest to zwięczenie wiosennego splitu, turniej jest organizowany dla najlepszych drużyn ze swojego regionu. Udział bierze 11 drużyn (miało być 12, ale drużyna z Wietnamu miało problem z wyjazdem do Islandii.) Drużyny, które biorą udział w MSI to : DAMWON Gaming mistrz Korei jak i zwycięzca Worldsów 2020. Cloud9 reprezentant Ameryki Północnej, DetonatioN FocusMe reprezentant Japonii,  Infinity Esports reprezentant Ameryki Łacińskiej. İstanbul Wild Cats reprezentant Turcji, MAD Lions reprezentant Europy, paiN Gaming reprezentant Brazylii, Pentanet.GG reprezentant Oceanii, PSG Talon reprezentanci PCS, RNG reprezentanci Chin, Unicorn Of Love reprezentant CIS. Z każdej grupy wychodzą po dwie drużyny, które trafią do jednej grupy, z której wychodzą 4 drużyny i one przechodzą do półfinału.
 
Grupa A:
Pentanet.GG
Royal Never Give Up
Unicorn of Love
GAM Esports ( zrezygnował)
W tej grupie występuje tylko 3 drużyny, właśnie z powodu rezygnacji Wietnamskiej drużyny, z tego powodu pozostałe drużyny z grupy będą grały po 4 mecze każdy z każdym, zamiast 2 jak pozostałe drużyny. 
 
Pentanet.GG drużyna z Oceanii, żadna z Australijskich drużyn nigdy nie pokazywała nic ciekawego, nie wychodząc nigdy z grupy i kończąc najczęściej na ostatnim miejscu, więc tą drużynę sobie odpuśćmy,
 
RNG drużyna, która będzie walczyła o wygranie właśnie tego turnieju, zawsze walczyło z lepszymi od siebie drużynami, jak równy z równym często wygrywając z nimi, więc są pewniakiem do przejścia do półfinału.
 
Unicorn of Love drużyna z Rosji, co tu o niej powiedzieć, większość osób na pewno zna tą drużynę z cs'a, ale w lolu nie pokazywała jakoś od dawien dawna umiejętności, często grają troll pickami i o dziwo wygrywają takie gry, wyjdą z tej grupy na pewno, ale będą jedną z tej drużyn, która będzie próbowała wyrwać miejsce w półfinale.
 
 
Grupa B:
fastPay Wildcats
MAD Lions
paiN Gaming
PSG Talon
 
fastPay Wildcats drużyna z Turcji, zawsze przechodziła do tego typu turniejów, ponieważ innej drużyny nie mają do nich podjazdu, lecz trafili do takiej grupy, że nie mają szans na wyjście z tej grupy i będą walczyć o miejsce 3 w grupie.
 
MAD Lions nasza drużyna reprezentująca Europe, pokonała ona "polskie" drużyny, G2 z Jankosem na pokładzie i Rogue z Trymbim i Natchnionym, jest to kolejna drużyna, która ma duże szanse na zwycięstwo w turnieju, a wyjście z grupy powinno być dla nich formalnością, jeśli dojście do MSI nie było zwykłym szcześciem.
 
PaiN Gaming mistrzowie Brazylii, moim zdaniem to właśnie oni z fast będą walczyły o drugie miejsce, pomimo, że League Of Legends w Brazylii jest bardzo popularne, nie mieli oni nigdy dobrych zawodników na scenie esportowej.
 
PSG Talon nie mylić tej drużyny z drużyną piłkarską we Francji, bo jest to zupełnie co innego. Drużyna z regionu PCS, może okazać się czarnym koniem tego turnieju, dostali się niespodziewanie na worldsy, ale nie pokazali w nich za dużo. Co tu dużo o nich mówić, jeśli wyjdą z grupy, będą walczyli z Unicorn of Love o dojście do półfinałów.
 
 
Grupa C:
Cloud9
DetonatioN FM
DWG KIA
Gillete Infinity
 
Zacznijmy, więc grupę C i od drużyny Cloud9, którą typuje się jako faworytów pomimo tak ciężkiej grupy, gra w niej PerkZ, były gracz G2,  z którymi w tamtym roku zdobył to trofeum, więc jest on jedynym obrońcom tytułu, ciężko jest wytypować zwycięzcę tej grupy, ale można spekulować, że będą oni walczyli o 1 miejsce z DWG.
 
DetonatioN FM Tutaj nie wiem co powiedzieć, ponieważ nie interesował mnie nigdy Japoński Lol, wiem tylko tyle, że od dawna Japonia nigdy nie pokazywała nic ciekawego na scenie międzynarodowej, ale może to się zmienić kto wie.
 
DWG KIA, ahh zwycięzcy Worldsów 2020 i kolejny faworyt turnieju, jak pisałem wyżej będą walczyli o 1 miejsce i co tutaj pisać, jeśli ktoś interesuje się esportem Lola, powinien ich znać z tej bezpiecznej gry.
 
Gillete Infinity Drużyna z Ameryki Łacińskiej, jakoś mnie nie przekonała i wątpię, żeby dostała się dalej.
 
Czas na grupę, w której będzie 6 drużyn.
 
Będą tutaj grali po 2 mecze z każdym i co tu powiedzieć na pewno podam moich faworytów, którzy wyjdą z tej grupy, są to DWG, Mad Lions, Cloud9 i właśnie ta ostatnia najcięższa drużyna, według mnie uda się to PSG Talon, ale UOF może pokaże ząbki i wygryzie ich z tej fazy.
 
Jeśli moje przypuszczenie się spełnią takie będą mecze półfinałowe DWG-Mad Lions, Cloud9-PSG Talon. Pierwszy mecz jak i drugie są ciężkie do oceny, ale nazwa mistrzowie świata mówią za siebie, wszystkie meczę będą to BO5, ale wynik obstawiam 3:1 DWG. Drugi mecz także ciekawy to Cloud9 i PSG Talon, i to tutaj zostaną podcięte skrzydła drużynie z PCS i pojadą do domu. 
 
Finał: Cloud9-DWG tutaj także mecze to BO5 i ja liczę, na ciekawy mecz, który skończy się wynikiem 3:2, ciężko tutaj określić zwycięzcę można rzucić monetą i liczyć tylko na to, bo ja sam nic o tym nie powiem.
 
Możecie się tutaj podzielić swoimi przemyśleniami, kto wygra, kto przegra. 

0 comments
48 views

Dziennik esportowy 1s2k #3 [Aktualizacja CS:GO]

Witajcie!
Majówka już dobiegła końca, a rozpoczynają się od dzisiaj matury.
Przygotowałem dla was specjalny artykuł w którym dowiecie się o dzisiejszej aktualizacji wypuszczonej przez Valve.
Zaczynamy, miłego czytania!

Usunięty Train? Nowa skrzynia, zmiany tekstur oraz wiele więcej zmian.
Dzisiaj, parę minut po północy, została wydana przez Valve, duża aktualizacja CS:GO w której mapa Train została usunięta i zastąpiona mapą Ancient, która jest już od Grudnia 2020 roku. Dodatkowo Valve ogłosiło, że na RMR, Train będzie dostępny w puli map, ale to tylko tam.  Obecna aktualizacja, waży 1 GB, a do tego zawitała nowa skrzynka w której można zdobyć 17 nowych skinów jak i rękawiczek stworzonych przez graczy. Dostajemy, także duże zmiany map, jak i napraw błędów. Cały patch możecie zobaczyć pod spodem.
 
Operacja Broken Fang
Operacja Broken Fang dobiegła końca. Gracze, którzy nie wykorzystali jeszcze gwiazd operacji, mogą to uczynić do 15 maja i odebrać nagrody. Przedstawiamy CS:GO 360 Stats – usługę subskrypcji dla graczy, którzy nadal chcą śledzić statystyki z meczów turniejowych i skrzydłowych. (Koszt takiej usługi ok. 4 złote)
Mecze turniejowe Premier pozostają dostępne dla wszystkich graczy z procesem wybierania i banowania w całej puli aktywnych map. Tryb odbijania pozostaje dostępny oraz został przeniesiony do gier wojennych.  
Skrzynka Snakebite
Przedstawiamy skrzynię Snakebite, która zawiera 17 skórek do broni zaprojektowanych przez społeczność, a także zestaw rękawiczek Broken Fang Case, które występować będą jako rzadkie przedmioty specjalne.
 
Mapy
Ancient został dodany do aktualnej puli map, a Train został z niej usunięty. Grind i Mocha zostały dodane do oficjalnych matchmakingów w trybach Scrimmage, uproszczony i deathmatch zastępując jednocześnie Apollo, Engage i Anubisa. Dodano Calavera i Pitstop do oficjalnego matchmakingu w trybie skrzydłowym zastępując Elysion i Guard.  
Ancient:
Dodano nową trasę ze spawnu CT do bombsite’u A. Poszezono wejście terrorystów po lewej stronie środka. Otwarto świetlik w tunelu terrorystów na bombsite A. Rozszerzono strefę do podkładania bomby na obszarze B. Otwarto półkę na obszarze bombowym A. Pojawiły się różne drobne poprawki.
Nuke:
Naprawiono błąd przenikania w oknie w lobby terrorystów. Wyśrodkowano lampę, w której dotychczasowo można było się zbuggować.  
Frostbite:
Wyremontowano wewnętrzne oświetlenie. Naprawiono blokowanie dronów dostawczych w prawym dolnym rogu mapy. Dodano klipy drona, żeby poprawić nawigację drona dostawczego. Naprawiono rzadkie przypadki pojawienia się łupów w niedostępnych obszarach / wewnętrznych terenach. Wykonano ramę okienną w Alpha non solid. Ścięto drewniane balustrady na zamarzniętym jeziorze.  Poprawiono wygląd tekstu lodu, w momencie kiedy szczegóły cieniowania są ustawione na średnie lub niższe. Naprawiono brakującą twarz na drewnianej belce w mieście. Dodano efekt dźwiękowy w serwerowni.  
Inne
Modele kurczaków otrzymały wizualne ulepszenie. 
Naprawiono mapy społeczności, których tekstury wydawały się czarne w wyniku poprzednich poprawek bezpieczeństwa. Klawisz \ można teraz ponownie przypisać do komend. Jeżeli wcześniej używaliście tego klucza, to musicie go ponownie powiązać. Wprowadzono dodatkowe ulepszenia bezpieczeństwa i stabilności. Dodano opcję dla dużych map społeczności, aby zwiększyć kontrast gracza poza płaszczyzną dalekiej mgły, ustawiając fadeplayervisibilityfarz na wartość prawdziwą w info_map_paramters.  
Jak widać, aktualizacja jest naprawdę duża, ale czy sprosta oczekiwaniom graczy? Pozostawiam dla was tą opinię.
Opis aktualizacji został zaczerpnięty z tej strony >>> *KLIK*, a zdjęcia wykorzystane zostały z tutaj.
Wstęp został napisany własnymi słowami!


6 comments
139 views

Nowa kryptowaluta Chia - wzrost cen i ograniczenie dostępności dysków?

Wzrost popularności kryptowalut mocno ograniczył cenę i dostępność kart graficznych. Okazuję się, że stosunkowo nowa kryptowaluta, o której kilka informacji udzielę poniżej, może wpłynąć także na dyski HDD I SSD.
Miłego czytania!
 
Kryptowaluta "Chia":
Projekt kryptowaluty pt. "Chia", który zyskuję coraz większą popularność w Chinach, zakłada by wirtualne monety nie przez koparkę, złożoną z kart graficznych i dedykowanych urządzeń, ale dzięki "sadzeniu" danych w wolnej przestrzeni dysków HDD i SSD. Zdaniem wielu obserwatorów rynku, to może mocno zawyżyć ceny i ograniczyć dostępność.
 
Wiadomo póki co, że:
Kryptowaluta Chia wykorzysta HDD i SSD, zamiast procesorów, czy jak w przypadku koparek - kart graficznych. Cały Projekt startuje 3 maja  
Działanie:
Kryptowaluta Chia została stworzona przez Brama Cohena, czyli twórcę protokołu BitTorrenta. Póki co wiadomo tyle, że nowa kryptowaluta wykorzystuje specjalny system zabezpieczenia księgi, który został opisany jako Dowód Przestrzeni i Czasu (Proofs of Space and Time). W tym przypadku blockchain jest zapisywany na dysku w komputerze, przetwarzany za pomocą modeli znajdujących się w pamięci i następnie porównywany z informacjami na serwerach wirtualnej waluty. Twórca zapewnia, że nowy pomysł ma być "bardziej zdecentralizowany, wydajny oraz bezpieczny" Kryptowaluta bazuje na zupełnie innej zasadzie kryptologii - „dowodzie miejsca”, zamiast „dowodu pracy”, jak w Bitcoinie czy Ethereum.
 
Aktualny wzrost cen w Chinach:
Pomimo, że cały projekt jeszcze nie wystartował - zagraniczne media informują jakoby w Chinach górnicy zaczęli masowo wykupywać pojemne dyski HDD i nośniki SSD.
Ceny HDD w Chinach wzrosły na wolnym rynku o 67 procent. Póki co, kłopoty w Chinach związane są głównie z HDD, ponieważ dysk SSD szybciej zużywa się przy powtarzalnych operacjach. Już teraz pojawiają się informację o tym, że sprzedawcy magazynują dyski HDD i SSD, by móc je później drożej odsprzedać - co powoduję ograniczenie dostępności. W razie gdyby kryptowaluta Chia zyskała na popularności i spotka się z zainteresowaniem - podobny problem może pojawić się w innych krajach, poza Chinami.
 
Źródło: #1, #2, TechPowerUp.
Grafika: ITHardware.pl

1 comment
119 views

Dziennik esportowy 1s2k #2

Witajcie, drodzy czytelnicy!
Przygotowałem dla was zbiór 4 najciekawszych informacji ze świata esportu.
Mam nadzieję, że wam się spodobają.
Miłego czytania!

ESL One Cologne, jako pierwszy turniej od momentu wybuchnięcia pandemii, powraca na scenę esportową!
Najpopularniejsza organizacja esportowa, ESL Gaming poinformowała o zmianach w wiosennych oraz letnich rozgrywkach esportowych w Counter Strike: Global Offenisive. DreamHack Masters Spiring, który jest zaplanowany na 29 kwietnia oraz Intel® Extreme Masters Summer, startuje w czerwcu, niestety będą odbywały się w formacie ONLINE.
Wcześniej planowano, że obydwa turnieje zostaną zorganizowane w kontrolowanym środowisku studyjnym z udziałem zawodników na miejscu,
ale do tego nie dojdzie.
Plany te musiały zostać zmienione, ze względu na bezpieczeństwo drużyn, ekip oraz społeczności esportowe. ESL Gaming niedawno poinformowało,
że turniej ESL One Cologne, który ma się zamiar odbyć w Lipcu, zostanie rozegrany bez udziału publiczności - turniej nie będzie ONLINE, a OFFLINE.
Co za tym idzie? Wielu fanów CS:GO nie mogło się tego doczekać, ale ten turniej oznacza "krok do przodu", żeby wrócić do normalnego stanu przed epidemicznego.
Jak donoszą informacje, ESL One Cologne zostanie rozegrane z fizyczną obecnością zawodników, w których 24 drużyny będą walczyć
w kontrolowanych warunkach studyjnych. Satysfakcjonującą informacją jest to, że po tym turnieju, inne będą rozgrywane w ten sam sposób.
Mimo obecnych planów, które zakładają, że wszystkie wydarzenia po ESL One Cologne będą rozgrywane w kontrolowanym środowisku, ESL bierze także pod uwagę wszelkie dostępne środki, aby móc wrócić do wydarzeń na żywo jeszcze w listopadzie 2021 roku. Organizacja donosi, że zamierza raz na kwartał informować społeczność esportową o planach oraz zmianach w nadchodzących turniejach organizowanych przez ESL. Nie mogliście się doczekać na powrót zawodników na scenę esportową? Właśnie w Lipcu będzie ten moment, na który wszyscy czekali! Chciałbym jeszcze poinformować, że mecze z turnieju DreamHack Masters Spring będzie można typować na naszej sieci od jutra do czwartku, a w czwartek wleci typowanie na mecze, które odbędą się dzień po zmaganiach.
 

ŹRÓDŁO
Mamy transfer roku! Nicolai „dev1ce” Reedtz opuszcza szeregi Astralis i dołącza do NiP!
Każdy może powiedzieć, że "Era najlepszego składu zespołu Astralis w historii CS:GO, właśnie dobiegła końca". Trzeci najlepszy gracz na świecie w latach 2019 i 2020 oraz czterokrotny zwycięzca Majora, zmienia drużynę. Nicolai „dev1ce” Reedtz podpisuje trzyletni kontrakt z drużyną Ninjas in Pyjamas, od razu po opuszczeniu byłej drużyny, Astralis. NiP pozyskało zawodnika Astralis za około milion dolarów. Mówi się, że kilka dni temu, miał miejsce podobny transfer, lecz na scenie League of Legends, gdy Felix "Abbedagge" Braun, przeniósł się z FC Schalke 04 do 100 Thieves za milion euro! Nie ma tutaj, czego porównywać, bo wiadomo, że obie gry różnią się podejściem, stylem czy też umiejętnościami. Możemy powiedzieć, że Duńczyk (dev1ce) jest bardziej utytułowaną postacią, niż Niemiecki midlaner.
 
Południe (12:00) w piątek, 23 kwietnia 2021 roku, wyszła na światło dzienne informacja, która zelektryzowała całą scenę esportową CS: GO. Nikt się nie spodziewał transferu "dev1ce'a", lecz chodziły słuchy, że Nicolai nie pojawiał się na treningach z drużyną. Wszyscy usprawiedliwiali to jako chęć do zregenerowania sił, lecz okazało się, że sprawa jest bardzo poważna.
Słowa o odejściu możemy przeczytać z oficjalnego oświadczenia, które zostało napisane przez byłego zawodnika Astralis:

Odejście od Astralis jest na pewno ciężkie, lekko mówiąc. Chłopaki będą dla mnie na zawsze jak rodzina, lecz era koronawirusa dała mi do myślenia – gdzie widzę siebie gdy wszystko wróci do normy? Żyję w Szwecji już od pewnego czasu(od 4 lat – przyp. red), mówię w tym języku i jestem podekscytowany młodym składem Ninjas in Pyjamas. Dołączam do jednej z najbardziej utytułowanych organizacji, która wychowała wiele legend. Inspiruje mnie to.
 
Z zebranych informacji wychodzi, że "dev1ce" zastąpi w głównym składzie Tima "nawwk" Jonanssona, który został przeniesiony na listę transferową.
Nikt jeszcze nie wie, kto zastąpi Nicolai'a w Astralis, lecz w ostatnich dniach drużyna trenowała z Lucasem "Bubzkij" Andersenem, który pełnił rolę rezerwowego zawodnika.

ŹRÓDŁO
Planowane zmiany w dżungli przez Riot Games na patch 11.9 - League of Legends.
Jesteśmy dopiero po debiucie aktualizacji 11.8, a Riot nie zwalnia tempa i zaczyna powoli zdradzać szczegóły tego, co będzie na nas czekało w kolejnym patchu. Istnieje niewielka szansa, że junglerzy dominujący profesjonalne rozgrywki esportowe od początku sezonu wreszcie zrzucą koronę i upadną z tronu. Jak dobrze wiemy, League of Legends to gra, w której  pojawiają się co dwa tygodnie aktualizacje, czyli zmiany statystyk postaci, przedmiotów, potworów, czy też run. Aktualizacja 11.9 będzie nieco większa od poprzednich, ponieważ właśnie na nim będzie rozgrywany Mid-Season Invitational. Jeden z dwóch najbardziej prestiżowych turniejów międzynarodowych w sezonie League of Legends, który rozpocznie się 6 maja. Doszły informacje, że na turnieju nie zobaczymy postaci takich jak Gwen oraz Viego. Na dwa tygodnie przed rozpoczynającymi się zawodami, dostaliśmy pierwsze spojrzenie na potencjalną metę MSI 2021.

W informacjach najbardziej rzucają się w oczy zmiany w dżungli. Przede wszystkim, Hecarim, który dominował metę przez cały rok, będzie działał nieco inaczej. Zmniejszone zostaną obrażenia z E oraz bazowy armor. Jak tłumaczy Mark Yetter na swoim koncie na twiterze, że od aktualizacji 11.9 build pod tanka będzie zadawał mniej obrażeń i przez co zrobi się miejsce dla drugiego buildu, bardziej skupiającego się na obrażeniach. Ponadto
bonus do prędkości poruszania się z Turbo Chemtanka obniżony zostanie z 60% do 40%. Przedmiot, który zapewniał ogromną siłę oraz możliwość engage'u wreszcie dostanie nerfa. Podsumowując, obie te zmiany, w połączeniu z innymi, mogą spowodować nieco zmian w dżungli na nadchodzące rozgrywki esportowe.

ŹRÓDŁO
Razer Invitational. Nowy turniej od Razera!
Zostało zapowiedziane nowe wydarzenie przez Razer'a, Razer Invitational - North America, który będzie otwarty dla całej społeczności graczy w Ameryce Północnej. Kwalifikacje do turnieju startują już 7 maja. Po wyśmienitym sukcesie Razer Invitational Season 2020,
nową serię turniejów w sezonie 2021 zapoczątkuje RI w Ameryce Północnej, do której przystąpią zaproszenie zawodnicy z całego regionu. Zawodnicy będą rywalizowali w trzech oddzielnych tygodniach turniejów, które rozpoczną się w maju i potrwają do początku czerwca. W każdym tygodniu, zawodnicy z całego świata, będą mogli zmierzyć się w różnych tytułach, takich jak: Fortnite, Rainbow Six Siege oraz Brawl Stars. Na zwycięzców czeka sława i pula nagród sprzętowych, ale to nie wszystko, truskawką na torcie jest nagroda pieniężna o wartości do 30 tysięcy dolarów.

Razer Invitational został oparty na prostym pomyśle stworzenia turniejowej platformy, która daje każdemu zawodnikowi szansę na rywalizację bez względu na swoją rangę w grze, status sponsorski czy przynależność do zespołu. Teraz te turnieje stały się już globalnym fenomenem, który dobrze pokazuje inkluzywność społeczności esportowej. Po bardzo udanym sezonie 2020 kontynuujemy działania realizujące naszą wizję esportu i startujemy z jeszcze bardziej imponującym sezonem 2021. Dzięki temu rywalizacja turniejowa będzie dostępna dla wszystkich osób na całym świecie, co przyczyni się także do rozwoju kolejnego pokolenia esportowców. - komentuje Khang Thai, senior Global Esports Lead w Razerze.

Jak donosi Razer, ten turniej to dopiero początek tego, co ma się stać największą i najbardziej wszechstronną serią turniejów esportowych na świecie. W ciągu całego sezonu 2021, Razer będzie w dalszym ciągu rozszerzać serię wydarzeń o nowe regiony, zapewniając przez to przyszłym talentom esportowym z całego świata platformę do rywalizacji oraz pokazania swoich umiejętności. Kwalifikacje do turnieju rozpoczynają już 7 maja,
a w skład cotygodniowego turnieju będzie wchodziła jedna gra. Turniej rozpocznie się otwartymi meczami kwalifikacyjnymi prowadzącymi do
fazy play-offów, kończąc na wielkim finale, który będzie rozgrywany w każdą niedzielę.
Nie czekaj, rejestracja do RI - North America już trwa, zapisuj się oraz pokaż swoje umiejętności!


ŹRÓDŁO
 

 

3 comments
129 views

Dziennik esportowy 1s2k #1

Witajcie, drodzy czytelnicy!
Przygotowałem dla was „Dziennik esportowy”, który będzie się ukazywał co parę tygodni. Zawarte w nim będą przynajmniej od 3 do 5 informacji ze świata esportu.
W dzienniku znajdować się mogą informacje dotyczące: meczy z CS:GO/LOL, transfery klubowe, aktualizacje CS:GO/LOL, czy też informacje o różnych wydarzeniach.
Dzisiaj przygotowałem dla was, aż trzy informacje, które mogą was zaciekawić. Mam nadzieję, że znajdą się fani zarówno CS:GO, jak i League of Legends.
Pod każdymi informacjami, przedstawione są źródła, z którego zostały zaczerpnięte informacje. Dlaczego trzy, a nie pięć informacji na początek? Dlatego,
żeby was oczy od czytania nie bolały i następnym razem pojawiać się będzie ich nieco więcej.
Zatem, życzę przyjemnego czytania!

EVIL GENIUSES pozyskuje Polskiego "Geniusza Zła" do swojej organizacji.
15 kwietnia na Tweetcie amerykańskiego zespołu Evil Geniuses pojawił się post, który przedstawił nowego zawodnika zasilającego ich szeregi. Osobą, która dołączyła
do zespołu, zastępując miejsce Tarika „Tarika” Celika okazał się nasz rodak Michał „MICHU” Müller. MICHU jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodszego pokolenia, który kontynuuje swoją przygodę na arenie międzynarodowej CS:GO. Nasz rodak po krótkiej przerwie powraca z wielkim hukiem, zostając zawodnikiem
Evil Geniuses. Zawodnik, który przez lata zdobywał doświadczenia w polskich zespołach takich, jak: Team Kinguin, ESC Gaming oraz Virtus. Pro.
Swoją karierę międzynarodową zaczął na samym początku 2020 roku, zasilając szeregi Team Envy, która po raz, pierwszy w swojej historii postawiła na eksperyment, wysyłając drużynę na arenę międzynarodową. Eksperyment trwał rok i niestety zawiódł fanów, jak i władze organizacji. Mimo tego nasz Polski zawodnik był jednym
z najjaśniejszych punktów swojej formacji, który wypracował rating na poziomie 1.09 podczas całego roku. Jest to naprawdę dużo, jak na zawodnika w takim zespole. Na początku 2021 roku, doniosły się szokujące wieści z obozu Team Envy, którego organizacja zdecydowała się tymczasowo wycofać ze sceny Counter-Strike'a. Dla naszego zawodnika oznaczało to trzymiesięczną przerwę, która niedawno się zakończyła. MICHU w ciągu ostatniego kwartału, dobierany był do wielu zespołów i to nie tych słabszych,
a z wyższej światowej półki. Najgłośniej zrobiło się przy rozmowach z dziewiętnastą drużyną w rankingu HLTV, OG Esports. Niestety rozmowy zakończyły się fiaskiem i nasz zawodnik wylądował w jeszcze wyższej notowanej formacji, która znajdowała się na piętnastym miejscu, Evil Geniuses. Obecnie cała drużyna przebywa na bootcampie w Belgradzie, gdzie ma pozostać przynajmniej do 28 kwietnia. MICHU zadebiutuje w swojej drużynie już podczas najbliższego turnieju FunSpark ULTI 2021,
który startuje w Maju. Obyśmy się nie zawiedli i liczyli na udany debiut naszego rodaka. LINK do tweeta:  *KLIK*
 

Źródło
OBÓZ [E]SPORTOWY "PASHA GAMING CAMP", KTÓRY BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁ POD OKIEM BYŁEGO ZAWODNIKA VIRTUS.PRO,
JAROSŁAWA "PASHYBICEPSA" JARZĄBKOWSKIEGO.
Wreszcie stało się to na co większość fanów sportu elektronicznego czekało. W piątek zostały otwarte zapisy na obóz [e]sportowy, który będzie miał miejsce w Tatrach.
Obóz jest wyjątkowy, ponieważ organizatorem jest popularny zawodnik oraz legenda Virtus. pro, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski. Oprócz treningów w różnego rodzaju gry elektroniczne, przewidziane są treningi we wzmacnianiu tężyzny fizycznej w myśl powiedzenia „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Organizatorzy zapewniają,
że każdy dzień będzie sporą dawką intensytywnych doznań za sprawą szerokiego programu oraz dostępu do kadry prowadzącej różnorodne zajęcia.
Najciekawszą informacją jest to, że obóz nie jest skierowany wyłącznie do miłośników CS'a, ale do wszystkich osób w wieku 12-18 lat, którzy chcą poczuć atmosferę esportowego zgrupowania.
 
„Chcę nie tylko mówić, co można w grze wykonać lepiej, ale przede wszystkim, jak zachować balans pomiędzy aspektami życia codziennego znacznie ważniejszymi, niż e-sport,, za które uważam rodzinkę i zdrowy tryb życia. Moim wielkim obozowym marzeniem jest, żeby za sprawą moich braterskich rad, to młodsze pokolenie, z którym spędzę osiem dni, stało się po powrocie do domu lepsze i mądrzejsze, niż ja, gdy byłem w ich wieku” – wypowiedział się dla dziennika „esporter”, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski.
 
 
Co mają Organizatorzy do zaoferowania graczom CS:GO podczas obozu:
– dostęp do wysokiej klasy stanowiska komputerowego z połączeniem internetowym,
– nauka właściwej komunikacji z innymi graczami,
– nauka technik relaksacyjnych w celu kontroli emocji,
– codzienne mecze drużynowe oraz analiza gry,
– niezliczone podpowiedzi i możliwość sprawdzenia się 1 vs. 1 z Jarosławem „pashaBicepsem” Jarząbkowskim,
– różnorodne codzienne mini-turnieje z nagrodami, oraz turniej główny, który wyłoni MVP obozu młodzieżowego,, dla którego szykujemy zjawiskową nagrodę -niespodziankę.
 
To jeszcze nie wszystko, obóz nie będzie się skupiał wyłącznie na części esportowej, ale także na części sportowej, którego plan wygląda następująco:
– codzienne zajęcia z renomowanym instruktorem samoobrony,
– turystyka piesza w najpiękniejszym polskim paśmie gór – Tatrach,
– wyzwania rowerowe,
– trening psychologiczny na wytrzymałość w sytuacjach nietypowych,
– zadania sportowe i wspólna rywalizacja podczas treningów z Jarosławem „pashaBicepsem" Jarząbkowskim,
– kilkugodzinny odpoczynek we wspaniałym kompleksie basenów termalnych  „Termy Chochołowskie” oraz wiele innych.
 
Zgrupowanie fanów esportu będzie miało miejsce w trzygwiazdkowym hotelu „Borowy Dwór – Biznes, Spa & Fun”. Koszt 8-dniowego obozu wynosi 2799 złotych.
Zapisy wystartowały w piątek, a miejsce jest ograniczone do 100 uczestników. Więcej szczegółów możecie znaleźć na oficjalnej stronie „pashagamingcamp.com”.
 

Źródło
 
K1CK NA ŁOPATKACH. WICEMISTRZOWIE POLSKI, KOŃCZĄ PIERWSZY TYDZIEŃ EU MASTERS Z BILANSEM 0/3.
Wicemistrzowie Ultraligi - K1CK Esports – przegrali swój trzeci mecz w tygodniu po jednostronnym spotkaniu z Włoską drużyną Mkers. Oznacza to, że nasi rodacy kończą z zerową liczbą zwycięstw w pierwszym tygodniu fazy grupowej EU Masters 2021, przez co oddala im się awans do play-offów. Początek gry na Mksers, przechylał wagę zwycięstwa dla drużyny przeciwnej, ponieważ mogliśmy oglądać „pierwszą krew” od samego początku, aż w 7 minucie. W nieciekawej sytuacji znalazł się Bruno „Bruness” Freund, leśnik K1CK, którego uchronili przed śmiercią, a do tego nasz midlaner „Matisław” wyłączył z gry leśnika z przeciwnej drużyny „Taxera”. W tej walce ostatecznie obie drużyny potraciły po dwóch zawodników i przez długą część rozgrywki tabela zabójstw nie uległa zmianie. Dżentelmeńska umowa, umowa obowiązywała także na rzece,, w którym Mkers przejęło Herolda, a K1CK wymieniło się, zgarniając pierwszego smoka. Zanim nastał kwadrans rozgrywki, reprezentanci Włoch zaczęli kontrolować przebieg rozgrywki na SR. Dwie kolejne eliminacje i zniszczenie pierwszej wieży wysunęło ekipę „Zwyroo” (MKRS) na prowadzenie. Bardzo duży wkład do dotychczasowych sukcesów swojej formacji miał właśnie polski midlaner, który praktycznie był nie do powstrzymania. Przewaga Mkers rosła w jeszcze szybszym tempie, a my mogliśmy spoglądać na upadek zawodników K1CK, którzy oddawali zabójstwa dla drużyny przeciwnej. Zespół „Zwyroo” nie potrzebował nawet wzmocnienia Nashora, żeby pozbyć się większej ilości wież wewnętrznych rywali. Nastał czas gdy Mkers ruszyli na fioletowego potwora, który okazał się nie najlepszym pomysłem, ponieważ został skradziony przez leśnika K1CK „Baronessa”. Losów meczu nie udało się jednak odmienić, dlatego, że w 35. minucie po utracie Toplayera, K1CK musiało się pożegnać z dwoma inhibitorami, a po półtorej minuty było już po wszystkim i ponieśli porażkę.
 

 
Całe spotkanie możecie obejrzeć sobie tutaj:
ŹRÓDŁO


0 comments
283 views

Łatkowa aktualizacja Windows 10 - Kwiecień

Microsoft co drugi wtorek miesiąca wypuszcza aktualizacje systemu Windows 10, skupiające się na poprawieniu luk bezpieczeństwa. W tej aktualizacji znajdują się poprawki 19 krytycznych luk w bezpieczeństwie.

Luki w bezpieczeństwie systemu
W aktualizacji znajduje się 19 poprawek dla luk, które oznaczone zostały mianem krytycznych, oraz 89 o statusie ważnym. Dodatkowo, wyeliminowano również niebezpieczeństwa ze strony Microsoft Exchange, gdzie w ostatnim czasie było dość głośno nt. włamań do serwerów różnych firm.

Poprawki błędów


Po poprzedniej aktualizacji w marcu, wielu użytkowników dotknął dość irytujący oraz uniemożliwiający drukowanie problem. Polegał on na wyrzucaniu tzw. ekranu śmierci (BSOD). Kolejnym problemem okazało się działanie wyszukiwarki w Eksploratorze plików. Microsoft przekonuje, że wszystkie problemy zostały naprawione, a także poprawili wydajność systemu. 

Co nowego?
Kwietniowa aktualizacja Windows 10 jest pierwszą, w której nie zobaczymy już przeglądarki Microsoft Edge Legacy, a zainstalowaną już w jej miejsce Microsoft Edge na silniku Chromium. Więcej informacji na temat przeglądarki na nowym silniku można przeczytać tutaj: https://www.microsoft.com/pl-pl/edge

Jak zainstalować?
Proces instalacji przebiega jak każdy inny. Należy udać się do Ustawień systemu i wybrać opcję "Aktualizacje i zabezpieczenia". Należy kliknąć przycisk "Sprawdź aktualizacje", jeśli system nie zrobił tego jeszcze automatycznie.


 
Źródło tekstu oraz grafiki: instalki.pl
 

0 comments
284 views

CSGO - miejsce na wymówkę.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) –
wieloosobowa strzelanka pierwszoosobowa, stworzona oraz wydana przez Valve Corporation i Hidden Path Entertainment, które już wcześniej pracowały nad Counter-Strike: Source. Jest to czwarta gra z serii Counter-Strike, wydana na platformy: Microsoft Windows, macOS, Xbox 360 i PlayStation 3, 21 sierpnia 2012 i na Linuxa 23 września 2014.
 
Miał ktoś okazję grać na tych platformach, jakimi są: 
Microsoft Windows, macOS, Xbox 360, PlayStation 3 i Linuxa? 
Microsoft Windows, najbardziej grana platforma (więc o to nie trzeba pytać).
 
 
DOBRA WYMÓWKA?
Używałeś tej wymówki, trafiłeś na to?
 
Element, którego nie widać na mapie "mirage", jeżli kiedyś zdarzyło Ci się zginać w tym miejscu na mapie to macie świetną wymówkę przed znajomymi lub rodziną jeśli grasz z kuzynem, kuzynką itd. 
Użytkownik Reddita o nicku "snehanshuchk1" pokazał coś, co może przeszkodzić w zabiciu przeciwnika wychodzącego z kuchni przez exit, nawet w innej pozycji nie można zabić przeciwnika. Film w artykule, źródło.
 
* Problem na pewno już został rozwiązany przez twórców *
Żródło.

0 comments
244 views

Aktualizacja CS:GO - nowe naklejki i usprawnienia rozgrywki.

Dzisiejszej nocy do Counter-Strike: Global Offensive została wypuszczona aktualizacja, zawierająca miedzy innymi nowe naklejki do broni i automatyczną przerwę, gdy nasz kolega z drużyny wyjdzie z serwera.
 

[Naklejki RMR 2020]
W celu upewnienia się, że w Mistrzostwach w Rio wezmą udział najlepsze zespoły z całego świata, od obecnych legend i pretendentów Valve wymagało zademonstrowania, że pozostają oni w najwyższej formie.  Przez panującą sytuację na świecie w roku 2020 nie było ani jednego Majora. Valce, chcąc wynagrodzić zawodnikom trud, postanowiło dodać do gry specjalne kapsuły z naklejkami. Zawierają one 24 loga najlepszych drużyn, które zagrałaby w Majorze. Co istotne, 50% przychodu ze sprzedaży trafi na konta wszystkich 24 drużyn.
Oto niektóre z drużyn, których loga są na naklejkach: FURII Esports, Evil Geniuses, Team Vitality, Heroic, Ninjas in Pyjamas, Natus Vincere, Fnatic, North.
 

 
[ROZGRYWKA]
Do ekonomii panującej w zwykłych meczach turniejowych i skrzydłowych weszła dość ciekawa zmiana. Jeśli nasza drużyna ma mniej zawodników niż przeciwny przez 3 lub więcej kolejnych rund, każdy członek naszego zespołu otrzyma dodatkowe 1000$ po przegranej rundzie. Nie dotyczy to przypadków, w których gracz został wyrzucony z meczu.
 

[DANGER ZONE]
Dodano nowy convar po stronie klienta, odpowiadający za kontrolę zachowania spadochronu. Przypisując komendzie "cl_parachute_autodeploy" wartość 0, wyłączymy automatyczną aktywację spadochronu.
 

 
[MAPA ELYSION]
 
Dwór
Naprawiono punkt doładowania w pobliżu wejścia do strony A. Naprawiono spacer pikselowy na zawiasach drzwi (oboje drzwi). Poprawiono geometrię dachu. Granaty odbijają się teraz bardziej przewidywalnie od ściany.  
Bombsite A
Poprawiono geometrię na znaku A. Naprawiono pixelwalk na ścianie. Naprawiono lukę w środkowej ścianie na miejscu. Granaty odbijają się teraz w bardziej przewidywalny sposób od znaku A, znaku Elysion, grafiki na ścianie, złącza w ścianie, ściany na bombsite i słupów łączących się z dachem. Hala główna Granaty odbijają się teraz w bardziej przewidywalny sposób od dzieła sztuki i obrazu. Środek
Naprawiono miejsce podsadzki, w którym gracze mogli wskoczyć na szczyt wodospadów. Naprawiono pixelwalk na niższych poziomach środka. Naprawiono pixelwalk po oprawach oświetleniowych. Granaty odbijają się teraz bardziej przewidywalnie od szarych słupów w ścianie, ściany z wodospadami i ściany w pobliżu spawnu T. CT spawn
Naprawiono pixelwalk na zegarze. Naprawiono pixelwalk po szklanej ścianie. T spawn
Naprawiono chodzenie po pikselach na zegarze. Nie można już wskoczyć na lampkę nad biurkiem. Ogólne poprawienie geometrii.  
Źródło

0 comments
151 views

Nowy motyw oraz event świąteczny na forum!

Przedstawiamy Wam nowy, a zarazem stary motyw uwielbiany przez użytkowników 1s2k. Został on zakodowany z myślą o Was, graczach i użytkownikach forum
 
Motyw był dostępny jeszcze przed wielką aktualizacją, która była w lipcu. Teraz motyw powraca z ulepszoną funkcjonalnością, poprawioną wydajnością oraz z wyjątkowymi funkcjami z motywu Fluent (poprzedni motyw na forum).
 
Skoro mowa o motywie Fluent... Motyw cały czas jest dostępny i będzie stale rozwijany tak jak obecny domyślny. Wystarczy zmienić go na dole forum (przycisk znajduje się w stopce).
 
Ho, HO, HO! Święta zawitały na forum!
Nowy motyw jest dostępny od wczoraj i razem z nim zawitało logo świąteczne, ale to nie koniec!

 
Co jakiś czas aż do wigilii będą pojawiały się różne elementy nawiązujące do zimy oraz świąt.
 
Pierwszy śnieg pojawił się na forum!
Widzicie to?! Pierwszy śnieg! Czujemy już klimat świąt!
Wraz z czasem zacznie on padać jeszcze mocniej, tak więc uważaj na siebie i ubieraj się ciepło!
 

 
Aha, byłbym zapomniał... Śnieg może powodować utrudnienia w poruszaniu się na forum, mogą pojawić się zaspy śniegu!
 

 
Tak więc gorąca czekolada, kominek, mandarynki, forum oraz nasze serwery są wskazane!
Uważajcie na siebie!

0 comments
584 views

Aplikacja mobilna 1shot2kill jest już dostępna!

Tak, to już się stało. Od ponad tygodnia nasze forum pracuje również na aplikacji mobilnej na iOS oraz Android. Dzięki aplikacji możecie otrzymywać powiadomienia, przeglądać forum, odpowiadać na równe tematy, mieć ikonę 1s2k na swoim telefonie, być na bieżąco z każdą zmianą na całym forum i więcej!
 
Z racji wytycznych sklepów App Store jak i Google Play silnik IPS nie pozwolił na modyfikację stron, co oznacza że nie będzie w aplikacji takiego samego wyglądu jak na przeglądarce i nie będzie wyczekiwanego chatboxa przez aplikację. Miejmy nadzieję że wraz z aktualizacjami aplikacji twórcy dodadzą nowe możliwości
 
Aplikację możecie pobrać z poniższych linków. Jest to wczesna wersja aplikacji, więc aby z niej skorzystać musicie dołączyć do beta-testów.
 
 
 
Aby znaleźć nasze forum wystarczy użyć wyszukiwarki
Błędy z aplikacją możecie zgłaszać tutaj.

6 comments
1.5k views
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.