Jump to content
 • Home

 • Aktualizacja CS:GO - 18.10.2019    
   
  Nowy cache
  Pierwsza, jak i najbardziej wyczekująca zmiana przez graczy CS:GO w ostatnim czasie, została wreszcie wprowadzona! Mowa tu o nowej mapie Cache!
  Została ona dodana do trybu Uproszczonego, Deathmatch oraz Sparingowego.
   

   
   
   
   
  Nowa skrzynka
  Została również dodana nowa skrzynka o nazwie CS20 z okazji 20 urodzin Counter-Strike'a.
   

   
  Standardowo, skiny zostały wzięte z Warsztatu Społeczności, natomiast wszyscy zafascynowani są kosą:
  Wprowadzono nowy rzadki przedmiot specjalny - klasyczny nóż z serii CS'a.
   
   
   
  Nowa kapsuła
  CS:GO udostępnił również kapsułę CS20 Stricker Capsule, która zawiera 20 naklejek zaprojektowanych przez społeczność.
   

   
   
   
  Inne zmiany
  [MISC]
  Dodano opcję uruchamiania -lowmemworkshop, która pozwala na wgrywanie wyjątkowo dużych map do Warsztatu Steam
  Dodano komendę fov_tv_debug, która pozwala na zmienianie pola widzenia w trybie wolnej kamery na GOTV oraz podczas oglądania dema
   
   
  Źródła: 1, 2, 3
   
   
  Co myślicie o tych wszystkich zmianach?
  Co wam się najbardziej podoba?

  BCAA czyli aminokwasy rozgałęzione
   
  BCAA dla każdego?
  TAK! - BCAA jest polecane wszystkim osobą, które podejmują wysiłek fizyczny.
   
  Jak działają?
  Aminokwasy rozgałęzione zawierają dużą ilość waliny, izoleucyny oraz leucyny, czyli składników, które naturalnie występują w produktach mlecznych. Zwiększają one syntezę białek, przyczyniają się do wzrostu włókien mięśniowych i kształtowania muskulatury.
   

  Aminokwasy rozgałęzione 

  * stymulują procesy energetyczne
  * redukują zmęczenie 
  * pozwalają zwiększyć intensywność ćwiczeń
  * ułatwiają regenerację
  * poprawiają samopoczucie
   
  Suplement jest przydatny kiedy chcemy zredukować wagę z
  zachowaniem muskulatury.
   
  DAWKOWANIE:

  Pierwszą dawkę suplementu (5 g) najlepiej przyjmować ok. pół godziny przed rozpoczęciem ćwiczeń, natomiast drugą dawkę po zakończeniu treningu.
  W dni nietreningowe – pierwszą dawkę na czczo, a drugą przed snem. 
   
   
  Źródło: 1

  Witajcie, aktualizacja dla Counter-Strike 1.6 jest już dostępna, a co w niej nowego?  (Większość tekstu jest tłumaczona przez translator, a więc przepraszam za błędy)
   
   
  Zmiany i uzupełnienia:  
  Zapobiegaj wpływom texgamma i lightgamma oraz jasności na oświetlenie w trybie multiplayer. Dodano obsługę awatarów dla graczy w tabeli wyników dla niższych rozdziałek. Dodano cvar tablicy wyników, aby pokazać skrócone, proste nagłówki kolumn: scoreboard_shortheaders, ustaw na 0/1, aby wyłączyć / włączyć. Dodano cvar tablicy wyników, aby włączyć / wyłączyć wyświetlanie awatarów: scoreboard_showavatars, ustaw na 0/1, aby wyłączyć / włączyć. Dodano nowy serwer cvar, mp_infinite_ammo, ustawiony na 0, aby wyłączyć, 1 dla nieskończonej amunicji w pistoletach, 2 dla nieskończonego przeładowania amunicji. Dodano kolumny pieniędzy i zdrowia do tablicy wyników i graczy / serwerów, aby kontrolować ich wyświetlanie.  Cvars graczy to: scoreboard_showhealth i scoreboard_showmoney, można ustawić na 0/1, aby wyłączyć / włączyć wyświetlanie.  
  Cvar'y dla serwera: mp_scoreboard_showhealth i mp_scoreboard_showmoney, można je ustawić na następujące wartości. 
   
        0 - Wyłącz wyświetlanie zdrowia / pieniędzy.
   
  1 - Pokaż wszystkim terrorystom zdrowie / pieniądze dla TT.
  2 - Pokaż zdrowie / pieniądze dla CT wszystkim drużynom
  3 (domyślnie) - Pokaż zdrowie / pieniądze CT & TT.
  4 - Pokaż zdrowie / pieniądze dla wszystkich graczy wszystkim pozostałym graczom
  5 -  Pokaż dla CT & TT zdrowie i pieniądze członkom drużyny i widzom
   
   
        2. Poprawki:
   
  Naprawiono opóźnienie przeładowania pocisku shotgun'a podczas przytrzymywania +attack, gdy magazynek jest pusty. Naprawiono nieznaczne przesunięcie nieprzezroczystego celownika. Naprawiono anulowanie ataku UMP45 po naciśnięciu przycisku +attack2.
   
       3. Ogólne:
   
  Naprawiono ustawienie częstotliwości odświeżania monitora przez -freq, gdy używane jest z -nofbo. Naprawiono niepotrzebne przeskalowanie tekstur za pomocą tekstur NPOT. Naprawiono polecenie slist, teraz pokaże serwery w sieci lokalnej. Naprawiono pasek postępu dla poszczególnych plików w pobieraniu zasobów zawsze wyświetlanych na 100%. Dodano automatyczne zapisywanie cvar'ów (HL # 2237). Naprawiono brakujące lokalizacje w interfejsie użytkownika obserwatora. Zmieniono kolejność kolumn w przeglądarce serwerów, aby zapobiec wykorzystywaniu opisów gier do fałszywej liczby graczy na serwerze. Naprawiono możliwość ustawienia sv_cheats przez graczy w grze wieloosobowej (sv_cheats jest teraz kontrolowany przez serwer). Poprawki bezpieczeństwa do poleceń konsoli. Poprawki bezpieczeństwa ładowania zasobów.  
   
   
  Źródło: 1
   

  PC
  8 comments
  223 views
  Nowy wygląd mapy Cache!
  Dnia dzisiejszego zaprezentowano, wyczekiwany przez wszystkich graczy CS:GO, rework mapy Cache!
   
  Podczas ESL One New York odbył się showmatch, prezentujący odświeżoną mapę de_cache, nad którą pracował Shawn “FMPONE“ Snelling przez ostatni rok.
  Na mapie zostały wykonane gigantyczne zmiany zarówno w wyglądzie, jak i w samej rozgrywce.
   
  Mapa zostanie oficjalnie wprowadzona do gry 11 października.
   
  NOWY WYGLĄD

   

   

   

   

   

   

   
   
  NOWE MIEJSCÓWKI
   
   
  A jak wam się podoba nowy cache?  
  Źródła: 1, 2, 3, 4

  Znamy datę premiery The Last of Us: Part II!
  Druga część kultowej gry na PlayStation zostanie wypuszczona 21 lutego 2020r.
   
  Sony zaprezentowało krótki filmik w postaci zwiastuna najnowszej gry The Last of Us: Part II zdradzając datę premiery:

   
   
  Pierwsza część The Last of Us pojawiła się w 2013 roku na PlayStation 3.
  Gra spotkała się z wielkim sukcesem i jest oceniana przez wielu do dnia dzisiejszego jako najlepsza gra na PlayStation.
  Nic więc dziwnego że Sony postanowiło kontynuować swoją współpracę z producentem Naughty Dog nad drugą częścią.
   
  The Last of Us: Part II jest przygodową grą akcji która ukaże się na platformie PlayStation 4.
  Fabuła toczy się 5 lat po wydarzeniach z pierwszej części i śledzi poczynania Ellie, która u progu dorosłości, próbuje przeżyć w tym nieprzyjaznym świecie.
   
   
  Osobiście, na drugą część tej niesamowitej gry czekałam niecierpliwie przez ostatnie kilka lat.
  Aktualnie nie mogę się doczekać tych zimowych wieczornych gierek poznając jej fabułę.
   
  A jak jest z wami? Ktoś z was również czekał na drugą część The Last of Us?
   
  Źródła: 1, 2, 3, 4
   

  To już pewne!
  Młodzi pracownicy zwolnieni z podatku do 26 roku życia od 1 sierpnia 2019 roku! 
  Każdego roku w życie wchodzi wiele ustaw, zmian, nowości w polityce państwa, a co za tym idzie - opinia populacji w kraju jest mieszana. Jednak w końcu zrobiono krok w stronę młodych i już od 1 sierpnia mogą pełnoprawnie cieszyć się dodatkowych 18% dochodu.
   
  Zasady korzystania z zerowego PIT dla młodych osób są korzystne dla zatrudnionych na umowie o pracę, pracę nakładczą i zlecenie. Nie wszystkie wynagrodzenia i przychody objęte są zwolnieniem, a kwota wolna – zależy od wynagrodzenia brutto.
   
   
  Ile wynosi ulga dla młodych w PIT oraz jak z niej korzystać?
  Z obliczeń resortu wynika, że osoba otrzymująca płacę minimalną w wysokości 2250 zł miesięcznie zaoszczędzi rocznie 1592 zł, zaś osoba z przeciętnym wynagrodzeniem w wysokości 4762 zł osiągnie korzyść w wysokości 4261 zł rocznie.
   
   
  Na czym polega ulga bez PIT dla młodych przed 26 rokiem życia?
  Ulga (a dokładnie zwolnienie z podatku) obejmie przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej i spółdzielczego stosunku pracy oraz z umów zlecenia zawartych z firmą, osiąganych przez osoby do 26. roku życia, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 85 528 zł. W roku 2019 (rozliczenie do kwietnia 2020 r.) limit ten jest niższy i wynosi 35 636,67 zł. Oznacza to, że jeśli zarabiać będziemy 7127 zł brutto miesięcznie – podatek nie wystąpi.
   

   
   W 2019 r. limit zwolnienia wyniesie 35 636,67 zł, czyli 5/12 limitu rocznego, ponieważ zwolnienie będzie obowiązywać przez 5 miesięcy (od sierpnia do grudnia).
  Zgodnie z ustawą, w 2019 r. płatnik nie będzie musiał obliczać i pobierać zaliczek na PIT (od sierpnia do grudnia) – jeżeli młody podatnik złoży oświadczenie [więcej informacji poniżej], że jego dochody w całości zostaną objęte zwolnieniem z PIT.
  Podatnicy, którzy nie złożą takiego oświadczenia – zwrot podatku z tytułu zwolnienia otrzymają w zeznaniu rocznym za 2019 r. 
  Oświadczenie to nie będzie wymagane do przychodów uzyskanych od 1 stycznia 2020 r. – od tego roku z pensji nie będzie pobierana zaliczka, a zatem wynagrodzenie będzie wyższe 
   
   
   
  Oświadczenie – zerowy PIT do 26 roku życia
  Osoba do 26 r. ż. może złożyć do ppracodawcy wniosek o to, aby:
  * Od 1 sierpnia 2019r. nie pobierał zaliczek na podatek. W przeciwnym razie zaliczki te będą pobierane, a zwrot tych pobranych kwot nastąpi na rzecz zatrudnionego przy jego rozliczeniu rocznym. W przypadku otrzymania oświadczenia, płatnik nie pobiera zaliczek na podatek najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymał oświadczenie, do końca miesiąca, w którym przychody uzyskane od tego płatnika od dnia 1 sierpnia 2019 r. podlegały zwolnieniu,
  * Od 1 stycznia 2020 r. dochodzi do sytuacji odwrotnej - zaliczki nie są pobierane automatycznie (czyli bez żadnego wniosku) do kwoty 85.528 zł, natomiast podatnik może złożyć wniosek o to, by były one pobierane przez płatnika już wcześniej; płatnik pobiera wówczas zaliczki bez stosowania tego zwolnienia najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymał wniosek. Wniosek ten składa się odrębnie dla każdego roku podatkowego.
   
   
  Źródła: 1, 2, 

  W tym poradniku dowiesz się jak zainstalować i zaktualizować wszystkie sterowniki do systemu. Większość opcji działa również w systemie Windows 7 oraz Windows 8.1.
   
  Instalacja sterowników

  Tuż po pierwszym uruchomieniu należy zainstalować wszystkie sterowniki. W tym celu będziemy potrzebować plików instalacyjnych dla poszczególnych podzespołów naszego komputera. Najlepiej wszystkie sterowniki ściągać bezpośrednio z oficjalnej strony dystrybutora sprzętu. Ograniczy nam to problemy z błędną instalacją sterowników.
  Dla leniwych osób i tych bardziej podstawowych polecamy program SlimDrivers, lecz ostrzegamy przed jego użyciem ze względu na brak informacji z jakiego źródła pobierane są sterowniki.
   
  Aktualizacja przez Windows Update

  Pierwszym krokiem po instalacji systemu jest zainstalowanie aktualizacji systemu Windows. Aby była w pełni przeprowadzona klikamy w przycisk Start Ustawienia Aktualizacja i zabezpieczenia = Windows Update.

  Klikamy opcje zaawansowane i zaznaczamy opcję odbieraj aktualizacje od innych producentów.
  Teraz już możemy kliknąć „Sprawdź aktualizacje”. Czasami niektóre aktualizacje wymagają uprawnienia administratora. W czasie aktualizacji postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.
  Ważne jest to, aby sprawdzać aktualizację co najmniej raz w miesiącu najlepiej w drugą środę miesiąca, czyli dzień po wydaniu aktualizacji zabezpieczeń i poprawek dla wspieranych systemów Windows. W ten sposób unikniecie nagłego restartu swojego komputera w celu zainstalowania aktualizacji.
   
  Aktualizacja aplikacji z Windows Store

  Niektóre funkcje systemu Windows 10 są traktowane jako aplikacje, które warto zaktualizować. W tym celu przechodzimy w aplikację „Windows Store”. Następnie klikamy trzy kropeczki w prawym górnym rogu i wybieramy opcję „Pliki do pobrania i aktualizacje”. Sprawdzamy aktualizację i czekamy aż wszystkie aplikacje się zaktualizują.
   
  Włącz maksymalną wydajność systemu

  Na początku instalacji systemu posiadamy tryb „Zrównoważony” w ustawieniach zasilania. Aby korzystać z maksymalnej wydajności należy przestawić ten tryb na „Maksymalną wydajność”.
  Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonkę baterii i wybrać „Opcje zasilania”.
   
  UWAGA!
  W systemie Windows 10 istnieje ukryta opcja maksymalnej wydajności dla nowoczesnych komputerów. Ta opcja działa od wersji Windows 10 1803 (April 2018 Upate).
  Uruchamiamy program „Windows PowerShell” w trybie jako administrator.
  Wpisujemy komendę:
  powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61 Przechodzimy teraz do ustawień zasilania tak jak wchodziliśmy wyżej. W ukrytych opcjach powinno wam się pojawić tryb maksymalnej wydajności dla nowoczesnych komputerów.
   
  Tryb skupienia – Ustawienia „System”

  W aktualizacji zwanej 19H1 o numerze 1903 pojawiła się funkcja skupienia, która daje nam możliwość zablokowania powiadomień podczas czynności takich jak oglądanie filmów czy granie w gry. Funkcja jest domyślnie włączona, ale możemy ją dostosować do własnych potrzeb. Warto ustawić tak opcję, jaką widzicie na powyższym zdjęciu. Zapobiegnie to wyskakiwaniu powiadomień po każdej uruchomionej grze czy chociażby oglądaniu filmów na pełnym ekranie.
   
  Czujnik pamięci – Ustawienia „System”

  Jest to kolejna przydatna funkcja w Windows 10. Pozwala nam czyścić system ze zbędnych plików w zależności od jego ustawień. Zalecamy ją również włączyć. Przykładowe nasze ustawienia znajdują się poniżej.

   
  Usunięcie zbędnych programów i aplikacji – Ustawiania „Aplikacje”

  Przy zainstalowaniu systemu na czysto pojawiają się zbędne aplikacje takie jak Paint 3D, Przeglądarka 3D i kilka innych. Możemy je usunąć w zakładce „Aplikacje i funkcje”.

  Aplikacje domyślne – Ustawiania „Aplikacje”

  W tej selekcji możemy zmienić swoje aplikacje domyślne. Tutaj możecie ustawić według własnych gustów.
   
  Autostart – Ustawiania „Aplikacje”

  Tutaj wyłączamy wszystkie niepotrzebne programy, które uruchamiają się bez potrzeby przy starcie systemu. Może mieć to ogromy wpływ na uruchamianie komputera szczególnie, jeżeli używamy dysków talerzowych HDD.
   
  Optymalizacja dostarczania

  Ta opcja jest dla osób, które mają więcej niż jeden komputer w swojej sieci lokalnej. Funkcja ta udostępnia aktualizacje innym komputerom w naszej sieci. Tą opcję można wyłączyć i zaoszczędzić sobie nagłego zwiększonego pingu.
   
  Aktywacja systemu Windows

  W pełni funkcjonalny i szybki system należy aktywować. W przypadku braku licencji komputer może zablokować nam kilka ważnych funkcji. Zaoszczędzi nam również nerwów w przypadku wyskakujących okien o braku licencji.
   
  Defragmentacja dysków

  Raz na jakiś czas warto zrobić defragmentacje dysków. Defragmentacja służy do nauczenia naszego systemu gdzie znajdują się pliki ważne i ważniejsze, co sprawia, że system szybciej odczytuje nasze dane z dysku. Jest ona przydatna tylko wtedy, jeżeli posiadamy dyski talerzowe HDD. Wchodzimy w wyszukiwarkę i wpisujemy słowo "Defragmentacja" i wybieramy nasz program. Wystarczy wybrać interesujący nas dysk i klikamy "Optymalizuj". System wykrywa nasze dyski SSD i je nie defragmentuje.
   
  Dalsze poradniki będą pokazywały jak korzystać z funkcji XBOX oraz jak dostosować system do własnych potrzeb.

  18 comments
  316 views
  ×
  ×
  • Create New...

  Important Information

  By using this site you agree to Privacy Policy.