Skocz do zawartości
 • Sky
 • Blueberry
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Cherry
 • Default
 • Banana
 • Apple
 • Military
 • Emerald
 • Chocolate

M4A1

Piekło na ziemi - Część II

Dodany przez M4A1, w Świat,

Pewnie zastanawialiście się kiedyś czy istnieje piekło na ziemi. W dzisiejszym artykule rozwieję wasze wszystkie wątpliwości.
Słowo "piekło" zostało tutaj użyte nie bez powodu. Zapewne niektórzy z was kojarzą ziemię z tej lepszej perspektywy. W pierwszej połowie globu ziemskiego dominuje cisza i spokój, a gdzie się nie obejrzysz otacza wszystko wokół piękno jaką wytworzyła przyroda, przejrzysta część raju. Jednakże druga połówka globu zupełnie odbiega od tej pierwszej, piekło oznacza tutaj najbardziej zanieczyszczone miejca na ziemi. W każdym zakątku naszej planety są  miejsca brudne, skażone, a nawet takie, które są nieprzystosowane do życia z powodu panujących tam warunków do których przyczynili się ludzie.
 
- A może piekło jest po pros­tu dnem nieba?
- Równie dob­rze niebo może być su­fitem piekła.
- A ja myślę piekło i niebo znaj­dują się w jed­nej wiel­kiej ku­li, która się toczy i nig­dy nie wiado­mo na co się tra­fi. Bo piekło i niebo to Ziemia. 
 
1. Dzierżyńsk, Rosja - "Fabryka Trucizny"

Dzierżyńsk jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc na Ziemi zaraz po Czarnobylu. Jest to dawny ośrodek produkcji broni chemicznej, który znajduje się w Rosji. W latach 1930-1998 nieodpowiednio zutylizowano  300 tysięcy ton odpadów chemicznych, a do wód gruntowych i powietrza przedostało się 200 zidentyfikowanych substancji chemicznych, które są szkodliwe dla zdrowia. Do głównych substancji zanieczyszczających uznano substancje organiczne, ołów i inne metale ciężkie. W roku 1941 w Dzierżyńsku zaczęto produkcję jednej z najgroźniejszych broni wojennych tzw. gazów bojowych - gaz musztardowy oraz luizyt, którego głównym składnikiem jest arseniak. Dzierżyńsk nie bez powodu zasłużył na tytuł Fabryki Trucizny.
 
2. Norylsk, Rosja - "Wieczna Zmarzlina"

Norylsk to najzimniejsze i najbardziej ponure miasto na świecie, temperatura zimą może osiągnąć tam, aż - 55 stopni Celsjusza, a średnia tempertura dla tego miasta wynosi - 10 stopni. Życie w tym mieście jest bardzo utrudnione, a praktycznie niemożliwe, ponieważ wszędzie unosi się  okropny dym z pobliskiej kopalni. Zimą dzień trwa zaledwie kilkanaście minut, a słońce znika za horyzontem, trwa tutaj wieczna ciemność i zmarzlina. W Norylsku znajduje się największy na świecie zakład wytopu metali ciężkich należący do firmy Norilsk Nikiel. Do atmosfery dostaje się rocznie 500 ton miedzi i niklu, jak również 2 miliony ton dwutlenku siarki. 
 
3. Wysypisko śmieci AGBOGBLOSHIE, GHANA - "Sodoma i Gomora" 

W Ghanie znajduje się ogromne wysypisko zużytej elektroniki, a dokładnie na jednej z dzielnic Afryki Zachodniej - Agbogbloshie. Znajduje się tam największe wysypisko złomu elektronicznego, które stało się zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzkiego. Na dzielnicy piekielnego przemysłu panuje apokaliptyczny krajobraz i smród palonego plastiku. Co  sprawia, że mieszkańcy nazywają to miejsce Sodomą i Gomorą.
 
4.Garbaranie w HAZARIBAGH, BANGLADESZ - "Piekielny Slums"

Hazaribagh to dzielnica Dhaki, stolicy Bangladeszu. W świecie znana jest głównie ze skandalicznie prowadzonego, a na dodatek bardzo toksycznego, przemysłu garbarskiego. W mieście Hazaribagh znajduje się olbrzymi slums, w którym mieszka 0,5 mln ludzi stanowiących tanią siłę roboczą, którzy dostarczają tanie skórzane wyroby do Europy. Garbarnie wyrzucają dzienne 22 tysiące litrów sześciennych toksycznych odpadów zawierających rakotwórczy, sześciowartościowy chrom, który jest jednym z wielu zagrożeń dla Bengalczyków. Skarżą się oni na rozmaite dolegliwości, związane z drogami oddechowymi, chorobami skóry, bólami i zawrotami głowy czy nudnościami.

5. Jezioro Karaczaj, Rosja - "Radioaktywna kąpiel" 

Jezioro Karaczaj położone w południowej części Uralu jest uznawane za najbardziej skażony zbiornik wodny na świecie, ponieważ pełen jest radioaktywnych odpadów, a wiążę się z tym pewna historia...
Jezioro znajdowało się niedaleko jednego z największych zakładów atomowych Federacji Rosyjskiej - Majak. Majak znany jest w związku z poważnym skażeniem dużego obszaru Uralu w roku 1957, które było utrzymywane w tajemnicy przez Związek Radziecki przez około 30 lat. Warunki pracy w zakładzie Majak i ówczesny brak poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne doprowadziły do dodatkowego skażenia pobliskich jezior (w tym Jeziora Karaczaj) i spowodowania poważnych zagrożeń dla zdrowia ludzkiego oraz wypadków. Elektrownia była jednym z największych sekretów Rosji, aby mogła pracować tam  duża ilość osób należało zachować ją w tajemnicy.  Rząd Związku Radzieckiego postanowił zbudować miasto, w którym będą mieszkać pracownicy, naukowcy i ich rodziny. Zbudowano więc Czeliabińsk-40, który był otoczony murami z drutem kolczastym oraz ze strażnikami na bramach. Nikt nieupoważniony nie mógł wejść ani wyjść z miasta. Mieszkańcom zabroniono wysyłać listy i w jakikolwiek inny sposób kontaktować się ze światem zewnętrznym. Przez lata miasto nie pojawiało się na radzieckiej mapie, a tożsamość wszystkich mieszkańców zosatała zatajona i usunięta ze wszystkich dokumentów, ponadto Ci, którzy tam pracowali zostali uznani za zaginionych, a ten kto bronił się przed jakąkolwiek pracą  w elektrowni został wywożony do Gułagu* i zabijany. W 1967 roku zapanowała susza, która znacznie obniżyła poziom wody w jeziorze, przez co prawie kompletnie wyschło, a nawet wydawało się, że cała radioaktywna woda wraz z substancjami zniknęła z powierzchni ziemi. Jednak fakty były zupełnie inne. Wszystkie odpady, które wcześniej spoczywały bezpiecznie pod wodą zostały wystawione na działanie promieni słonecznych. Dno jeziora wysychało, tworząc śmiercionośny, napromieniowany pył, który przeistoczył się w prawdziwą katastrofę dla ludzkości. Nadeszła gwałtowna wichura nad rejonem elektrowni i zbiorników wodnych, rozproszyła pył, tworząc skażoną chmurę przez którą zostało napromieniowanych pół miliona ludzi. Rząd postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zaczął zalewać jezioro betonem, niestety nie dało to żadnego skutku, ponieważ zanieczyszczenie sięgnęło  tysiące metrów sześciennych wód podziemnych. Zbiorniki wodne znajdujące się na tym obszarze  dalej uznawane są za piękne, jednak kąpiel w takich jeziorach lub spacerowanie po ich brzegu może zabić człowieka w przeciągu jednej godziny.
 
źródła: majak i historia jeziora karaczaj, skażone miejsca

aXenBiceps™
W zwyczaju Microsoftu dzisiaj przypada Patch Tuesday, który możemy się spodziewać w każdy drugi wtorek miesiąca. Ma ona za zadanie udostępnić aktualizacje zabezpieczeń oraz nowości do systemu. Bardzo możliwe że już dzisiaj po godzinie 19:00 na nasz Windows Update zacznie się pobierać Windows 10 October/November 2018.
 
Nie wiadomo jednak jak do końca będzie się nazywała aktualizacja, która miesiąc temu nosiła nazwę Windows 10 October 2018. Użytkownicy, którzy zdążyli pobrać tą wersje systemu wcześniej otrzymują aktualizacje poprawkowe. Sam korzystam z tej wersji systemu i poprawki naprawiły to, co miały poprawić.
 
Dlaczego Microsoft zdecydował się wycofać aktualizacje? Powodem był głównie błąd ze znikającymi plikami oraz masą innych błędów. Zdecydowano się na wycofanie aktualizacji z Windows Update i przeniesienie jej do testowego kręgu aktualizacji.
 
Przypominamy, że w przypadku aktualizacji pobierany jest plik ISO systemu czyli ponad 2,5 GB danych (Dotyczy to użytkowników z aktualizacją April 2018 Update), a w przypadku użytkowników z October/November 2018 Update będzie tylko paczka poprawek błędów. Po udostępnieniu aktualizacji będzie można ją również pobrać za pomocą asystenta aktualizacji.
 
#AKTUALIZACJA: Microsoft własnie udostępnił aktualizację dla wszystkich. Zapraszamy do pobierania!
 
Źródło: centrumxp.pl
 
 

aXenBiceps™
Jak już wiadomo od roku nie otrzymaliśmy nowej operacji do CS:GO. Według spekulacji Valve przygotowuje dla nas coś specjalnego. Mowa tutaj o nowym trybie survival!
 
Początkowo tryb survival miał przypominać Battle Royal z gier takich jak H1Z1, PUBG czy Fortnite. Tak było do pewnego czasu, aż pojawiły się nowe informacje.
Plotki wskazują na dodanie trybu survival do specjalnej developerskiej wersji gry Counter-Stikre: Global Offenisive.
Według użytkowników tryb Battle Royal nie sprawdził by się na starym już silniku Source, która nie udźwignęła by tylu użytkowników w jednym czasie i w jednym miejscu. Dlatego pojawiły się plotki, że nowy tryb survival ma mieć wygląd rozległych misji jak to było w operacji Phoenix.
 
Plotki na temat nowej operacji zaczynają się pojawiać, co oznacza że już niedługo prawdopodobnie ujrzymy nową operację.

Karolcia ;***
W 1961 r. marihuana została uznana za narkotyk i od tego czasu jej produkcja jest objęta zakazem.
 
 
Marihuana (w medycynie) tzw. marihuana lecznicza - to jest ta sama roślina, którą ludzie wykorzystują do:
• Rozrywki
• Odpoczynku
• Uaktywnienia umysłu
i wielu innych czynników.
Aczkolwiek marihuana w medycynie nie jest podobna do marihuany zwykłej, którą ludzie palą by się rozerwać.
Lecznicza marihuana posiada inne składniki i ma w sobie inną odmianę, posiada ona (prawdopodobnie) CBD, o nazwie (kanabidiol) z niewielkim dodatkiem THC, o nazwie (delta-9-tetrahydrokanabinoid), który jest dodawany głównie do zwykłej marihuany żeby się rozerwać lub odpocząć (jak wspomniano wyżej).
 
Jak można pomyśleć jest dużo chorujących osób na raka, biorą chemioterapię żeby pożyć jeszcze kilka dobrych lat.
Zastanawiacie się pewnie do czego tak naprawdę marihuana lecznicza jeszcze może służyć, (tutaj was mogę zaskoczyć), ale cofnijmy się do połowy XIX wieku bo to od tego zaczęło się wszystko.
Marihuana w XIX w., była stosowana pod postacią różnych olejków z nasion lub pod postacią pasty w celu leczenia poparzeń, ran czy wrzodów, a także stosowana była jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny, zmniejszający lęk czy nawet poprawiający apetyt.

Marihuana w XXI w., jest stosowana do leczenia raka, jaskry, stwardnienia rozsianego czy AIDS.
 
Marihuana (narkotyk) - to inaczej wysuszone kwiaty konopi. Potocznie nazywany jest gandzią, ziołem lub trawą. Osoby palące "zioło", najczęściej chcą uciec od problemów, które panują w ich życiu np. przez szkołę, pracę czy nawet bliskie osoby. Palą go dla rozrywki, ale niewiedzą o jednym, jakie ma niebezpieczne działania. (Każdy organizm działa inaczej). Niektórzy, biorąc marihuanę poczują się zrelaksowani, odprężeni, a inni odbiorą to jeszcze całkiem inaczej np. będą bardziej rozmowni niż zwykle, staną się odważniejsi, a nawet i poczują strach będą widzieli różne dziwne rzeczy, których tak naprawdę nie ma.
Osoby, które są uzależnione biorą marihuanę na dwa proste (dla nich) sposoby.
• podczas jedzenia
• podczas palenia
Najczęściej używają drugą metodę czyli - paląc.
Jak wiadomo narkotyk można brać na wiele sposobów np. jedząc czekoladki, ciastka, nawet i w postaci tabletek można zażywać narkotyk.

aXenBiceps™
Firma StatCounter opublikowała dane dotyczące systemów operacyjnych. Z ich danych wynika, że Windows 10 jest najpopularniejszym systemem na świecie!
 
Aktualnie najnowszy system Microsoftu ma 51,94% udziału na rynku (we wrześniu wynosił on 50,07%). W tym samym czasie udziały Windows 7 są coraz mniejsze 36,31% (we wrześniu 37,2%).
Kolejnym najpopularniejszym systemem zostaje wciąż Windows 8.1 z udziałem 7.02% na rynku oraz Windows XP z udziałem 2.16%.
 

 
Warto pamiętać, że Windows 7 jak i Windows 8.1 nie otrzymują już żadnych nowych funkcji. W przypadku Windows 10 dostajemy je w przedziałach 6 miesięcy.
Popularna Siódemka oficjalnie kończy swój żywot za rok (Styczeń 2020r.) co oznacza, że Windows 7 będzie podatny na wirusy i ataki hakerskie. Stanie się on drugim Windowsem XP, którego użytkownicy tak go uwielbiali. Użytkownicy powinni już myśleć nad przesiadką na najnowszy system.

aXenBiceps™
Podczas imprezy BlizzConu firma Blizzard ogłosiła promocję na grę Destiny 2, którą możecie otrzymać za darmo do 18 listopada.
Gra jest cały czas wspierana i rozwijana przez różnego rodzaju dodatki.
 
Aby otrzymać darmową kopię Destiny 2 musisz:
Posiadać konto w serwisie Battle.netu, Wpisać w wyszukiwarkę nazwę gry "Destiny 2", Dodać ją do swojej biblioteki i cieszyć się grą!  
Przypominamy, że również będzie dostępny tryb Gambit do przetestowania od 9 do 11 Listopada.

aXenBiceps™
Dzisiaj pojawiła się aktualizacja dotycząca Halloween oraz wycofanej mapy z turnieju Cobblestone. Dzisiejszy update wprowadza ogrom możliwości!
 
[HALLOWEEN]
W trybach gier casual, demolka i flying scoutsman, gracze po śmierci mogą nawiedzać mapę.
Duchy:  Widoczne są tylko przez inne duchy i obserwatorów. Mają możliwość używania Graffiti. Mogą wpływać na różne rekwizyty (piłki, szkło,rośliny itp). Mogą zamieniać kurczaki na kurczaki zombie. Mają możliwość przejęcia bota. Dwie dyniowe kule odradzają się teraz w losowych miejscach na mapie. Kurczaki od teraz nie będą wchodzić w ściany. Kurczaki będą teraz na wszystkich nieturniejowych meczach. Kurczaki świętują Halloween. Kto włożył cukierki do mojej broni ?! [Biome]
Naprawiono błędy. Naprawiono kilka miejsc. Naprawiono kilka kolizji. Zaktualizowano wygląd radaru. [Subzero]
Dodano kilka optymalizacji. Drobne poprawki. Naprawiono kilka spawn’ów Naprawiono niewłaściwe odtwarzanie dźwięku w picie na bombsite A. Woda, która znajduję się od strony terrorystów nie zabija już graczy. Zaktualizowano wygląd radaru. [Cobblestone]
Usunięto łącznik między długą A i przejściem podziemnym. Zablokowano długi kąt widzenia od strony długiej A, a CT w kierunku dziedzińca. Zmniejszono wysokość drzwi w przejściu podziemnym. Dodano okno w przejściu podziemnym. Usunięto pochylone drzwi prowadzące do przejścia podziemnego. Usunięto dużą część starego podwórza z bombsite’u A. Przeniesiono strefę bombsite’u A w kierunku rampy. Usunięto dostęp do większości obszaru spawnu terrorystów Przeniesiono miejsce odrodzenia terrorystów. Dodano rekwizyty, umożliwiające wspinanie się na “dropie”. Dodano osłonę w korytarzu prowadzącym do platformy na Bombsite B. Dodano motyw Halloween. (Grafiki nowej mapy na końcu wpisu) [UI]
Dodano obraz zastępczy dla nieznanych map z warsztatu. Naprawiono przypadek nieprawidłowego przechowywania rekordów żywych graczy. Naprawiono regresję losowego losowania mapy. Naprawiono zakładkę głosowania. Naprawiono problem z ignorowaniem wczesnych głosów. Naprawiono przypadek, w którym koniec meczu migotał w kolejnych meczach. Naprawiono kursor myszy, który pojawi się natychmiast po zakończeniu meczu. [MISC]
Limity czasu są teraz zapisywane i przywracane w rundach kopii zapasowych. Spolszczenie zmian izaktv.pl 

aXenBiceps™
Epic Games opóźniło premierę trybu "Ratowania Świata", która ma być za darmo. Ten tryb ma przejść w wersję free-2-play, lecz zdecydowano o jego opóźnieniu.
Gra miała trafić do wszystkich za darmo do końca tego roku, lecz developer zmienił zdanie tłumacząc że potrzebują więcej czasu na dopracowanie gry.
Być może Epic Games boi się przeciążonych serwerów, lecz firma zapewni że już trwają testy nad grą.
 
 
Z tego względu, że premiera została opóźniona to w ramach rekompensaty przygotowany promocję, gdzie możecie nabyć Ratowanie Świata za połowę ceny.
Premiera darmowej wersji została zaplanowana na początek 2019r.

aXenBiceps™
Na początku stycznia tego roku w procesorach firmy Intel, AMD i Qualcomm doszło do wykrycia krytycznej luki o nazwie Spectre i Meltdown. Z tego względu producenci sprzętów byli zmuszeni załatać lukę jak najszybciej, co niestety odbiło się na wydajności systemu Windows 10. Microsoft podają decyzje o ich cofnięciu i wprowadzeniu nowych zabezpieczeń, które nie wpłyną na działanie systemu.
 
Wydajność procesorów po tej łatce spadała nawet do ok. 10%. Firma Microsoft znalazła rozwiązanie, które jest bardziej wydajniejsze. Mowa tutaj o zmianach w jądrze Windowsa (kernela), które nie wpływają za bardzo na wydajność systemu.
Według doniesień Microsoftu to rozwiązanie nazywa się Retpoline.
 
Ta wiadomość na pewno ucieszy użytkowników ze słabszymi procesorami. Poprawka została już wydana do najnowszej aktualizacji Windows 10 19H1, która ma pojawić się wiosną 2019r.
Poprawki mogą już testować Insiderzy w szybkim pierścieniu aktualizacji.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.