Skocz do zawartości
 • Windows 10 Spring Creators Update - Co nowego i kiedy?


  aXenBiceps™

  Spring Creators Update to kolejna aktualizacja dla systemów Windows, która nazywana jest również nazwą kodowaną Redstone 4. Microsoft kończy pracę nad aktualizacją przez wprowadzenie do systemu ostatnich poprawek dla użytkowników Windows Insider Program. Co warto wiedzieć o aktualizacji i jak ją zainstalować?

   

  Co nowego?: Timeline

  Windows 10 Spring Creators Update

  Microsoft już od poprzedniej aktualizacji pracował nad funkcją Timeline, która teraz trafi w najbliższej aktualizacji Spring Creators Update. Nowa funkcja pozwala powrócić do poprzednich działań lub do ostatnich otwieranych programów nawet po zamknięciu systemu. Niestety, ale funkcja nie będzie dostępna dla języka polskiego ze względu na dużą ingerencję z Cortaną.

   

  Co nowego?: Więcej Fluent Design

  Windows 10 Spring Creators Update

  Wraz z premierą aktualizacji zagości u Nas jeszcze więcej elementów typu Acrylic oraz Reveal opartych na języku Fluent Design. Znajdziemy go teraz między innymi w ustawieniach systemu, na wybranych aplikacjach przygotowanych specjalnie dla systemu Windows 10 oraz w selekcji powiadomień.

   

  Co nowego?: Szybkie parowanie Bluetooth

  Windows 10 Spring Creators Update

  Od teraz wystarczy na urządzeniu włączyć tryb parowania, a w centrum powiadomień pojawi nam się stosowny komunikat o możliwości połączenia tego urządzenia z systemem. Ten tryb jest przeznaczony dla jednych z nielicznych urządzeń.

   

  Co nowego?: Wygodne wyłączanie powiadomień

  Windows 10 Spring Creators Update

  Wcześniej mogliśmy ukryć powiadomienia tylko ręcznie lub przez jakiś okres czasu. W raz z aktualizacją otrzymujemy więcej opcji do zarządzania powiadomieniami. Możemy je wyciszyć całkowicie lub wybrać jakie są dla nas najważniejsze. Również została dodana opcja wyłączania powiadomień podczas grania w gry, co może ułatwić korzystanie z systemu podczas ulubionej sesji na naszych serwerach.

   

  Co nowego?: Przebudowa ustawień oraz jeszcze więcej opcji!

  Windows 10 Spring Creators Update

  Co dokładnie się zmieniło?:

  • Dział "Ułatwień dostępu" otrzymał własną kategorie,
  • Usprawniono ustawienia dla treści SDR w trybie HDR,
  • Zwiększono limity przypiętych kontaktów do paska zadań,
  • Pobieranie nowych języków przeniesiono do Microsoft Store,
  • Usunięto grupę domową,
  • Dodano obsługę plików HEIF.

   

  Co nowego?: Nowe opcje w Microsoft Edge

  Windows 10 Spring Creators Update

  Wprowadzono możliwość wyciszania dźwięku w poszczególnych kartach oraz dodano auto-uzupełnianie danych adresowych. Poprawiono interfejs czytnika plików PDF i EPUB oraz dodano obsługę rozszerzeń w trybie InPrivate.

   

  Wraz z nadejściem nowej aktualizacji Windows 10 Spring Creators Update możemy również znaleźć:

  • Obsługę PWA, czyli Progressive Web Apps, która pozwala na działanie aplikacji na każdym systemie operacyjnym w niezmienionej formie.
   Aplikację te można zainstalować ręcznie, ale również możecie je znaleźć w Microsoft Store,
  • Windows 10 pomoże Ci skalibrować urządzenie pod kątem HDR,
  • Diagnostic Data Viewer pozwoli nam na podgląd danych telemetrycznych, które system Windows 10 wysyła na serwery Microsoftu. Będziecie mogli się dowiedzieć jakie informację są przechowywane na ich serwerach.

   

  Jak zainstalować Windows 10 Spring Creators Update jako pierwszy z nielicznych?

  Jest jeden sposób na natychmiastową aktualizację do najnowszej wersji. Sposobem ten jest zapisanie się do programu Windows Insider Program. Możecie to zrobić w ustawieniach systemu w zakładce obok Windows Update.
  Należy jednak pamiętać że aktualizujesz komputer na własną odpowiedzialność. Nie bez powodu Microsoft nie udostępnia aktualizacji dla wszystkich.

   

  Kiedy możemy się spodziewać aktualizacji?

  Naszym zdaniem aktualizacja ma pojawić się 10 kwietnia, lecz dokładna data nie jest potwierdzona przez Microsoft.  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia


×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.